Dobrý mechanik NR a okolie - kontakt SS

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ciclone
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 19.09.2007 11:41
Zdieľať na Facebook

Dobrý mechanik NR a okolie - kontakt SS

Príspevok od používateľa ciclone »

Ahojte, poraďte prosím nejakého dobrého mechanika v NR. Do značkového servisu nechcem íst s autami po záruke. Skúšam takto na fóre nájsť niekoho s referenciami, môj dlhoročný mechanik už ukončil činnosť a zostal som bez servisáka. Prevažne máme doma benzínové japonské autá. Ďakujem za pomoc.
sosko
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.02.2008 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sosko »

Toto by zaujímalo aj mňa !

Rozmýšľal som o AS MOTO-JAS, z radov autorizákov vyzerá, že patria k tej lepšej pätine, ale auto po záruke vs. ceny vs. služby , asi skôr nie.

V Apríli skončila záruka, v Októbri ďalší zatiaľ bežný servis (ročná prehliadka, olej, brzdovka) a ďalej sa uvidí. Ideálne niekto, kto aj dodržiava predpísané postupy, resp. nerobí všetko haj-buj len aby bolo, ochotný poradiť, preventívne navrhnúť údržbu a zápis do Erwinu by bola čerešnička. Zažil som výmeny brzdovej po X rokoch štýlom upustím pol deci z každého kolesa, dolejem do nádržky a vybavené. Odvzdušnenie strojom žiadne, veď šak párkrát poriadne zabrzdi do šmyku a prípadne ešte dolej. Skontrolovať, či náhodou volaktorá brzda neni prehrdzavená, alebo zaseknutá a pod., ani slychu. A na prvej mokrej mláke čo treba brzdiť pedál na podlahe. Ďakujem, neprosím.
Alebo prídem so zoznamom, čo treba spraviť a čo skontrolovať. A polovica sa neurobí, lebo zabudli, nechcelo sa, nevedeli. Musím prísť znova.

Neni to primárne len o cene, zaplatím, ale za kvalitu ! To radšej pôjdem 20km mimo NR do poriadneho servisu! :41c2:
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Ja chodím 1200km do poriadneho servisu :)

Ale aj mňa by zaujímalo, kde v Nitre je servis, kde vás neojebabrú.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Viete o tom , že hladáte bájneho jednorožca? :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Prisla doba ked kazdy to chce mat opravene hned,najlepsie vcera a a k spokojnosti zakaznika zadarmo.Z takym kto vedel ohodnotit moju robotu som sa nestretol ani z vlastnej rodiny ktorym som robil zadarmo alebo neaku protisluzbu.Auta viac ako 10 rocne opravovat je hotova katastrofa.Banalne a na pohlad jednoduche veci trvaju opravit neskutocne dlho a kolkym som povedal aby pri mne stali a pozerali sa ako som niektore veci rozoberal autogenom.Ze sa clovek pritom narobi?Ale ved to sa povoli toto a hento a je to vonku.Ze sa pritom musi rozobrat pol auta uz nikto nevidi.Nedavno sa mi do ruk dostalo auto zo zalomenym zhavicom a kopu casu mi trvalo kym som to ako tak vyriesil.Ale ved sa to len povoli a vymeni za 5 minut.A mohol by som o takychto opravach a ludoch napisat knihu.Zivnost som zastavil.Nasiel som si robotu ,kde sa nieco pokazi ,nahlasim a o 15.00 buchnem dvermi a idem domov.Ziadne rozculovanie.Auta robim uz len ako hobby pre seba.
A suhlasim z ocom 13.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

V inej téme sa tu povedala jedna velká pravda - najskôr si najdi mechanika a až potom kupuj auto - a aj to také aké on ovláda najlepšie.
Ale nebuďte smutní netýka sa to len aut, opýtajte sa kamošov čo nabrali hypotéky ,aké je to zohnať stavbára.
Ja som v NR chodil na Kynek Autoservis Barborík-Barantal.Či ešte chlapci robia spolu to neviem, ja som bol s nimi spokojný.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
sosko
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.02.2008 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sosko »

Oco vďaka za tip .. ešte myslím na Novozámockej by mal byť jeden dva servisy v kuluároch v dobrom spomínané, ale meno neviem.

Mal som napísaný dlhočižný príspevok, ale , načo. Paretov princíp 80% ľudí je úplných blbcov a zvyšných 20% na to dopláca. Potom jeden šidí všetko a rýchlo bohatne, druhý radšej zavrie krám, lebo 8 z 10 "chce všetko hneď a zadarmo", aby v zápätí vysolili neskutočné kešene za kolosálnu hovadinu. A potom 20% ľudí drží 80% bohatstva. Stavbárov nespomínať, práve sme tam.
Nakoniec sú za exotov tí, ktorí hľadajú úplne normálnu očakávateľnú vec, v tomto prípade seriózneho odborníka na autá. Čo je na tom, ak očakávam, že tak banálnu vec ako výmena oleja, aby sa spravila PRI JEHO PREVÁDZKOVEJ TEPLOTE a nechá sa aspoň dokvapať, nie že zatváram po 2 minutách šrób so studeným olejom vo vani a všetok sajrajt vo vnútri, robota 15 minúť aj to na houwno a už je natiahnutá paprča za 100. ::: To nevravím o zložitých diagnostickým prípadoch, o akých sa tu dočítame a prečo táto téma zaujíma aj mňa, do budúcna v prípade problémov.
U zubára tiež neočakávam, že nechá polku kazu na zube a zvyšok zaplombuje.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A čo tak zmieriť sa s tým , že mechanici nie sú a tomu prispôsobiť nákup vehikla??? :40bd: :40bd: :40bd: Mne to tak funguje ,už dosť dlho.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
sosko
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.02.2008 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sosko »

Skúsil som, mal som staré PDčko, ale proste nie, nedalo sa "svítiť" . Musel ísť z domu, či značkový, či neznačkový, všetci pokrčené ramená. Radšej by som do toho zainvestoval 1500 čiže polka trhovej ceny, ako doplácať dalších 7t za novšie v nádeji, že snáď vydrží kým tiež nepôjde, keďže bola potreba spoľahlivosti kvôli prvému prírastku do rodiny. Takto ma aspoň traja ošklbali o 500 a .. a nič, zero, nula, po slovensky veľký cct z toho. Mňa autá neživia, ani sa v tej brandži nepohybujem, iba ma táto téma baví. Jediná možnosť informácií premňa je net a odporúčania. Aj tie stály väčšinou za starú bačkoru, ale to človek zistí až časom pri prvom probléme. Myšlienka dobrá, ale nereálna. Keby čakám na "toho pravého", doteraz chodím pešobusom. :d :D
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bolo to myslené trocha inak.
Je kategoria vozidiel , ktoré nepotrebujú servis, nemusíš ich zamykať, parkovať môžeš ako chceš.
A rovnako je aj kategoria šoferov, ktorým nevadi nejaká tá diera na karoserii, keď niečo buchoce dajú hlasnejšie radio, a kolko oleja vytečie tolko dolejú.
Ak sa tieto dve veci stretnú je to idealna kombinácia na lacnú prepravu. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
vsevetko
Príspevky: 971
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

sosko napísal: nechá polku kazu na zube a zvyšok zaplombuje.
Neboj, dožijeme aj toho. Prečo by si nezabezpečil prácu aj do budúcna veď absolútne to nikto neskontroluje. Chcel by som vidieť ako niekto ide reklamovať novú plombu pod ktorou sa skrýva neodvrtaný kaz.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vševetko - už je to bežná realita - blomba za 80 evri vydrži pol roka a potom platíš ďalšiu. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Preco ked zubar opravi zub za 15 min a zoberie 30 € je kazdy spokojny?Ja som bral na zivnost 7 € na hodinu a niektorim sa to zdalo vela.Popritom som mal v tom zaratany aj pouzitie autogenu ktoreho naplnenie je celkom dost € a pouzitie vercajchu ktoreho mam uz tony.Aj to som musel kupit za svoje.Ale ludia si to nevedeli vazit a ked som im povedal pri dalsej oprave ze uz mam inu robotu vtedy sa zacali vyplakavacky ako je to vsetko a vsade drahe.Ale ja z tych reci rodinu uzivit neviem.
A tych mechanikov co poznam tak ty maju objednavky na mesiac dopredu.Takze,tak.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To kde si zobral za 15min 30 evri ??? už aj idem k nemu. NR bežná zubárka - som objednaný (aj tak čakám 1,5hod, lebo nestíha) blomba za 15 min od 60 do 100 eur , ale najčastejšie 80 bez papiera. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

V Nitre.Ale 2 roky som u nej nebol takze zachvilu k nej pojdem a odstreli ma na mesiac preco som nechodil na preventivne prehliadky. :suicide:

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tuninka a 15 neregistrovaných