Dobré a zlé autoservisy v Nitre a v Prievidzi

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
samuelhornak@azet.sk
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 17.10.2016 16:10
Zdieľať na Facebook

Dobré a zlé autoservisy v Nitre a v Prievidzi

Príspevok od používateľa samuelhornak@azet.sk »

Dobrý deň , hľadám nejaký dobrý autoservis kde viem že keď si dám vymeniť olej , filtre , sviečky ( vlastný materiál) tak mi ich aj vymenia ... Napríklad jeden servis mi odpísal že s vlastným materiálom mi nič nevymenila , asi preto aby zarobili , je to znak toho že to bohviečo za servis asi nie je či ? Napríklad by ma zaujimalo pri výmene oleja či dovolili byť pri aute , aj to je asi jeden zo znakou že je to v pohode servis asi , alebo či nechávajú zákazníkom staré filtre a donesené fľaše oleja aby vydeli že si to nenechali aj keď možno blbá otázka ...Môžete sem dať aj autoservisy ktoré servisujú LPG ... :3906:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

A práve pre tieto dôvody v svojom aute si mením olej v motore a spotrebný materiál sám. :4012:
Ale nerozumiem, prečo chodíš po autoservisoch ,a nejdeš za garazmajstrami, ktorí Ti vyhovejú,že môžeš byť pri aute a pozerať sa čo robia.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zlý začiatok može mať jedine aj zlý koniec.Začať na báze nedôvery je asi zlý začiatok.Nevelmi by som stál o zákazníka ktorý ma už odpočiatku vidí ako lumpa.Pri zadku stáť ani ja nedovolím,a mám na to sto dobrých argumentov,ale nechcem meniť smerovanie debaty.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

laco1871 napísal:A práve pre tieto dôvody v svojom aute si mením olej v motore a spotrebný materiál sám. :4012:
Ale nerozumiem, prečo chodíš po autoservisoch ,a nejdeš za garazmajstrami, ktorí Ti vyhovejú,že môžeš byť pri aute a pozerať sa čo robia.
kolegova negativna skusenost...prave s garaznikmi.
ziadal vymenit lozisko, no stare nebol mu ochotny odovzdat. a ked trval na tom aby mohol sledovat vymenu, to vygradovalo do nervozity a komentarov..
neni servis ako servis. a su aj taki co si vyberu z auta dobre diely a daju ti stare. vselico sa deje.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Fakt také banality, ako olej, sviečky, brzdy, alebo ložisko ak to je celý náboj by som sa ani neobťažoval ísť do servisu.
Stačí že je človek trochu zručný a má vercajch a tieto základné veci si urobí sám. Alebo si ten vercajch môže kúpiť, nejakú golu za 70-80€, sadu klúčov za 50-60€ využije aj inokedy ako len na auto
A za druhé ked človek zráta pár návštev servisu, tak to má aj zaplatené (ten vercajch) a už ho má na stálo

Čo sa týka starého oleja , tak ten nalajem naspäť do bandasky z predošlej výmeny a zanesiem ho do zberného dvora

Druhá vec je ked si niekto kúpi pretechnizované auto, to nech sa potom nikto nečuduje, že pre prkotiny musí do servisu a hlavne platiť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pre boha živého,to už ozaj z troch viet neviete odhadnúť kto je normálny a kto hajzlík ? Alebo si píšete esemesky ? a ani sa nerozprávate ? Lebo dnešný drb..ý svet už tam speje.
Druhá vec je že lavírujete ako vandrovkové vajce,nemáte jedného stabilného a spolahlivého mechanika.To je zle aj pre vás,a zle aj pre dielňu,pretože stála klientela má v normálnej dielni uložené všetko ako u lekára,čo a kedy bolo a ako,aké mal km,aké hodnoty atd. Stála klientela živí aj mechanika a nie je v strese ani v zlých časoch,ale tieto vzťahy asi dnešná mládež neudržiava.A potom je zákazník ako rodinný príslušník,človek sa k nemu aj patrične správa.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ono treba trochu úprimnosti na strane servisu,a trochu poctivosti a serióznosti na strane zákazníka.
Ja chápem mhlavateho,že nechce aby mu niekto pri robote pozeral na prsty z dvoch dôvodov:
Prvý je úplne prozaický, keďže má vybavenie,má skúsenosti vie opravu zvládnuť za krátky čas,ak chce.. :40bd:
Ak by to zákazník videl,určite by hundral: Za toto,chce aby som mu zaplatil toľko peňazí ???
A druhý dôvod,je možné odhalenie know-how,a to by tiež mhlavateho nepotešilo,aj by to zákazník odsledoval čo robí a potom to zverejnil..Jaaj bol som u Hlavatého a ten to robil takým a takým spôsobom...A potom samozrejme,by si každý kto má trochu vzťah k opravarčine,zakúpil diagnostiku,vybavil si niekde dielňu a z know-how získaným za lacno začal zarábať.. lol
Ale Tu to všetko brzdí jedna vec, vysoká cena nehnuteľnosti na realitnom trhu .
Po Slovensku behá mnoho šikovných a schopných ľudí , čo by vedeli excelentné veci robiť,no v podstate smrdia grošom a v živote si vlastný biznis nezaobstarajú,kvôli nedostupnosti vhodných priestorov.
A teraz ku serióznosti zákazníka,
len asi toľko, že ja si opravy robím svojpomocne len na svojom vlastnom aute.
V živote by som nič nerobil na cudzom aute,aby on donekonečna niečo reklamoval,a povedzme si pravdu,ako to je,aby na mňa niekto podal oznámenie za neoprávnené podnikanie.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Chlapi zase jedna z veľmi zaujímavých tém. Moderátor ju mal hneď zamknúť a poslať do koša. Nevidím bezdôvodne o niekom posúvať informácie, či dobré alebo zlé. Tak ako sú medzi nami zákazníkmi hajzlíci aj dobráci to isté platí o servisakoch. Laco hovorí Ti niečo BOZP?! Keď trafí zákazníka šlak v montážnej dielni kvôli zdravotnému stavu,prúser má Mhlavaty. Kapito?
A servis výmenu oleja,výmenu ložiska, naboja kolesa si neviem predstaviť ako to urobiť pred 12 poschodovým panelákom. Je tam 60 bytov, a 15 miest na parkovanie. Ešte neotvorím kapotu,a podložím bandasku pod motor sú tam mestský policajti,odbor životného prostredia a výmena oleja Ťa bude stáť vuac ako vo Wien Mercedes benz dealer. :4012:
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

Neviem no napríklad v Belgicku sú servisy samozrejme nie všetky ale tá myšlienka sa mi páči že dole je dielňa a buď na poschodí alebo nikde inde sa nachádza vhodné umiestnená miestnosť s výhľadom na dielňu ... V tej miestnosti sa nachádza automat s občerstvením televízia a dokonca aj PS ;) je to taká pekná myšlienka kde si človek môže počkať na nejakú drobnú opravu a zároveň sa sem tam aj mrknut na auto :)
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Trucker,Treba dodržiavať nejaké zásady slušnosti a zdvorilosti,ja pred panelákom na aute ani okno handrou nepretriem..
Svojpomocne opravy robím pred garáž-ou za mestom,keď je vhodné počasie,a nikto na mňa nikoho nepoštval.. zatiaľ.. :4012:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

odpoveď je jednoduchšia než si ktokoľvek myslí.Pri práci je nutný pokoj,doslova a do písmena.Žiadne zvonenie telefonu,žiadne otázky,žiadne vyrušovanie.Keby som menil oleje alebo platničky...ok,ale to nerobím a to čo robím si žiada pokoj a ticho.A hoci aj prácu prerušiť (dnes mi to nepáli) a ísť od toho,ráno bude múdrejšie.Na kecanie je čas keď si príde majiteľ pre auto,vtedy kľudne aj hodiny.Jedno sa nesmie zabudnúť,každá oprava má svoju dokumentáciu, zväčša foto (občas video)výpisy meraní, blokmapy,logy (ak sa robili) všetko na stole čo sa riešilo.Pri preberaní sa tým všetkým prejde a majiteľ môže klásť tonu otázok.Pri robote chcem mať ticho a pokoj.Komu nevyhovuje,žiaden problém ide inde.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

laco1871 napísal: .....len asi toľko, že ja si opravy robím svojpomocne len na svojom vlastnom aute.
V živote by som nič nerobil na cudzom aute,aby on donekonečna niečo reklamoval,a povedzme si pravdu,ako to je,aby na mňa niekto podal oznámenie za neoprávnené podnikanie.
....Nie každý je zručný, a má garáž za mestom.

....Zásady slušnosti a zdvorilosti, prosim definuj. Nerozumiem
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mhlavaty napísal:.Pri práci je nutný pokoj,doslova a do písmena.Žiadne zvonenie telefonu,žiadne otázky,žiadne vyrušovanie..
No a práve toto pri samotnej prvovýrobe aut nehrozí. Jeden mechanik má na starosti x liniek a privolávajú ho telefonom alebo vysielačkou. Pritom pri samotnom odstraňovaní poruchy ma za chrbtom operátorov a na telefone majstra. Stres, chaos a panika - a potom sa čudujete že vám to vrzga škrípe a rozpadáva sa. :4012: :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

trucker694 napísal:
laco1871 napísal: .....len asi toľko, že ja si opravy robím svojpomocne len na svojom vlastnom aute.
V živote by som nič nerobil na cudzom aute,aby on donekonečna niečo reklamoval,a povedzme si pravdu,ako to je,aby na mňa niekto podal oznámenie za neoprávnené podnikanie.
....Nie každý je zručný, a má garáž za mestom.

....Zásady slušnosti a zdvorilosti, prosim definuj. Nerozumiem
Zásady slušnosti ?
Nijakým spôsobom ani náznakom neprovokovať iných zväčša totálne sprostých ľudí čim väčší hlupák a primitiv,tým zakernejsia pomsta..Mám s tým v paneláku svoje skúsenosti...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: christiane, fzubaty, qwertrq a 89 neregistrovaných