Doba platnosti TP

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hama45
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.04.2018 21:31
Zdieľať na Facebook

Doba platnosti TP

Príspevok od používateľa hama45 »

Čaute,

v malom TP vidím 3 dátumy: dátum prvej evidencie, dátum prvej evidencie na Slovensku a doba platnosti TP. Pričom doba platnosti TP je 10 rokov.

Chcel by som sa spýtať že, keď stratím malý TP a nechám si vystaviť nový, tak predpokladám, že dátumy prvej evidencie zostanú logicky rovnaké.

Ale ako to je s dobou platnosti? Ostane rovnaká ako na stratenom TP alebo sa posune tak, aby nový TP mal opäť platnosť 10 rokov?

Ďakujem za odpoveďe.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nerozumiem dosť dobre prečo by takéto niečo malo niekoho trápiť, dokonca som doteraz netušil že tam je taký údaj napísaný.
Ale keď už áno, tak nevidím dôvod aby do nového OEV (nech už bol vymenený z hocijakého dôvodu) bol skopírovaný dátum platnosti predchádzajúceho OEV.
No a rovnako netuším ako ti vôbec mohlo napadnúť, ž v novom OEV by nemal byť zachovaný uvedený dátum prvej evidencie.
korytnak339
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.04.2018 22:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa korytnak339 »

No logicky by sa to asi posunut malo a to chces stratit "stratit" alebo si ho fakt stratil?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ak statis maly tp tak dostanes aj velky tp novy ktory bude mat nove cislo.cize znova 10 rokov.aj vodicaky uz maju platnost 10-15 rokov a menit za novy.to je uz taka nevyhoda koli C skupine.treba stale mat aj cvoktesty.ti co maju este bez datumu platnosti maju C navzdy zatial.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Nie Seven žiadne "večné" vodičáky už neexistujú.Polícia začala vydávať vodičské oprávenenia s obmedzenou dobou platnosti od 19. januára 2013. V obehu sú stále aj staršie verzie vodičských preukazov, napríklad aj staré ružové.Šoféri, ktorí dostali vodičák v období od 1.1.1993 do 30.4.2004, sa musia pripraviť na výmenu vodičského preukazu, aj keď na ňom nie je uvedený dátum platnosti, jazdiť s ním môžu maximálne do 31 decembra 2023. "Vodičské oprávnenia, ktoré boli vydané od 1.5.2004 do 18.1.2013, majú platnosť do 31.12.2032," povedal Igor Dolanský inštruktor autoškoly.

Vodičáky, ktoré boli vydané po roku 2013, nemajú dlhšiu platnosť ako pätnásť rokov. "V prípade, že vám skončí doba platnosti vodičského preukazu, musíte absolvovať lekársku prehliadku," dodal Igor Dolanský inštruktor autoškoly.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Ok tak do 2032 mám čas.ako mal som aj ružový no v 2004 v máji som menil za ten eu.ale aj tak také info by mali nejako zverejniť nie len v autoškole.ale na sk je divný svet.ak ches kupit auto musíš byť mechanik ak chces kúpiť byt musíš byť exekútor ak chces platit dane ekonóm ak pracovnú zmluvu tak právnik.inac znalosť zákona neospravedlňuje.ale kde mám tie náučné info citat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných