Dlhšie štartovanie-DIESEL - AHF

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kempo-sk
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 04.04.2007 19:52
Zdieľať na Facebook

Dlhšie štartovanie-DIESEL - AHF

Príspevok od používateľa kempo-sk »

Zdravím Vás, Mám VW diesel AHF- 81kW. Mám taký "problém", že prii štartovaní musim dlhšie držať kľúč, pokiaľ motor nabehne. Pri tom je jedno, či motor je studený, alebo teplý. Kamarát ma taký istý motor, avšak jemu chytá na brnk. V čom to môže byť? Ďakujem za rady, názory..... :300f:
kamil33
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.05.2006 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kamil33 »

vymen zhavice
ali76
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 08.11.2008 21:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ali76 »

nazdar!ked to startuje za tepla tak isto tak to nebudu zhavice,bude to s baterkou!!!tie motory su velmi haklive na baterky.ked nema dostatocne otacky pri startovani tak treba dlhsie startovat-klassika,,,vimen baterku uvidis budes happy!
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Ak by sa to baterkou nezlepsilo a mas vela km nabehane, mozu byt uz slabsie tlaky.
clandy
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa clandy »

Skus pozriet ci ti nepada nafta, staci trochu vzduchu a uz to robi problemy. pozri hadicky.
Kajco.K
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 11.01.2006 20:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kajco.K »

Ja som to mal na BMW presne to isté. Vymenil som štartér a chyba bola odstránená. Tiež mi vraveli, že mi padá nafta, alebo žhaviče. Daj si štartér premereť. Ale žhaviče si zmeraj tiež.
bodie
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 09.01.2008 16:13
Bydlisko: PO
Zdieľať na Facebook

Tazke startovanie

Príspevok od používateľa bodie »

Mal som presne to iste na octavii 81 kw.Musel som o 2-3 sek.dlhie startovat kym motor naskocil,bolo jedno aka bola teplota.Zacalo mi to robit niekedy na jar a v lete som bol v znac.servise a moznych pricin bolo asi 5. Od zhavicov cez rozne cidla az po vadne cerpadlo Kedze som nemienil vyhodit 40 litrov za cerpadlo a jazdit sa s tym dalo tak som jazdil. Nahodou na umyvarke mi znamy poradil ze treba vycistit starter /uhliky a lozisko/. Kedze moj spolocnik mal take iste auto len o 16 mesiacov mladsie vymenil som starter a fungovalo to bezchybne.Tak som prisiel do zn.servisu a povedal co treba urobit - cumely jak puky,ze som velmi mudry atd...Tak som zasiel za autoelektikarom ze chcem opravit starter.Ten to rozobral vymenil uhliky a lozisko a bolo po problemech a stalo na to liter.
japanmato
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 26.10.2007 19:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa japanmato »

Zdravim vas.
Ked to startuje rovnako dlho ci za tepla alebo za studena,najskor trebe pozriet ten starter.mozno bude stacit vycistit,premazat a vymenit jedno puzdro za cca 100sk a bude to citelne lepsie.samozrejme stav baterky je tiez velmi dolezity.
Mojmu Golfu to pomohlo...
sae
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20.05.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sae »

stanoknotek
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13.03.2007 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanoknotek »

mam golfa 81kw.ja som to mal tak že za studena hnet brnk a za tepla asi som štartoval 5až 7 sekund.bol to štarter!tak som ho vymenil..
palog123
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.11.2011 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palog123 »

ja mám Opel Vectra B 2,0 diesel, ale mne to robí len za studena, že by to bolo tou baterkou? keď sa podarí naštartovať a motor sa rozbehne, tak ďaľšie štartovanie už ide v pohode.

vďaka za odpoveď.
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Ked citam tieto prispevky tak sa citim ako polovnik, ktory pocul v lese nejaku zver a striela o dusu, ci nahodou netrafi.Ako moze niekto bez toho aby sa co i len pozrel na auto povedat, vymen zhavice, to bude isto v baterke, nie to bude starter...takto to nefunguje...co ak je problem v palivovom systeme?Ale ja to netvrdim, len uvazujem. Co by som spravil ja? Dal by som najprv auto sikovnemu mechanikovi, ktory by mi spravil vycerpavajucu diagnostiku s konktretnymi vystupmi.
guide19
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26.06.2014 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guide19 »

Len tych sikovnych mechanikov je jaksi pomenej
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných