Dlhodobý prenájom vozidla zo zahraničia

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maros61
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.03.2010 16:33
Zdieľať na Facebook

Dlhodobý prenájom vozidla zo zahraničia

Príspevok od používateľa maros61 »

Dobrý deň,

máte niekto skúsenosti s dlhodobým prenájmom vozidla zo zahraničia? Aké sú vlastne možnosti a povinnosti na riadnu prevádzku takéhoto vozidla u nás na Slovensku? Konkrétne sa jedná o prenájom autobusu z Čiech a všetky náklady (údržba, oprava, STK..) chcem znášať ja.

Môžem takéto vozidlo prepísať na seba (resp. firmu keďže sa jedná o vypožičanie vozidiel medzi dvoma podnikmi) kvôli STK, mýtu, poistke atď., alebo tam je nejaký iný postup? Nikdy predtým som takýto prenájom neuskutočnil a nemám s tým skúsenosti.

Ďakujem za každú radu.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pozicanu masinu nepises na seba, preboha preco by to skutocny majitel mal umoznit... ostatne je divny kotrmelec tiez.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jazdíš tu a všetky poplatky aj kontroly robíš v krajine registrácie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
maros61
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.03.2010 16:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros61 »

mp3turbo napísal:pozicanu masinu nepises na seba, preboha preco by to skutocny majitel mal umoznit... ostatne je divny kotrmelec tiez.
Samozrejme všetko na základe zmluvy. Príde mi to ako jediný spôsob ako by sa dalo také vozidlo u nás dlhodobo prevádzkovať.

Mám skúsenosť s dlhodobým prenájmom ale v rámci SK, takže hoci bol v TP majiteľ pôvodný - prenajímateľ, celé vozidlo vrátane všetkých poplatkov bolo v našej réžii. No a chcem zistiť ako by sa dalo prenajať si takto vozidlo z Čiech.
oco13 napísal:Jazdíš tu a všetky poplatky aj kontroly robíš v krajine registrácie.
Ďakujem za odpoveď.
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

nic v zlom, ale to chcem fakt vidiet prenajimatela co auto prepise na najomcu
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

ked si chces davat do nakladov svojej firmy taketo pozicane auto, tak : pohonne hmoty mozes smelo, lebo na zaklade zmluvy mas to auto pozicane, a v principe sa tam da vlozit aj klauzula o servise, zalezi ako je naformulovany poplatok za prenajom, a ostatne naklady -poistky, stk, atd jasne ze plati majitel - ale ten ti to moze prefakturovat...to uz podla toho ako mate zmluvu-ja tam problem nevidim ziadny, len treba spisat dobru zmluvu...mal som auto na rok z ceskej pozicovne v pohode-toto je to iste (bacha na formulaciu v zmluvach, zapozicanie auta je za uplatu, ked je to zdarma tak sa jedna o vypozicku) aj ked v tomto pripade je zrejme najrozumnejsie pouzivat "najomca" a "prenajimatel" kedze zrejme pojdete ako firmy do zmluvy podla Obchodneho zakonnika
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Je to tak ako píšu turbo a oco.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných