Dlhodobé uloženie auta

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Dlhodobé uloženie auta

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Ahojte,
potreboval by som dlhodobo uložiť auto.
žiaľ, nie je k dispozícii garáž, len dvor.

Poradíte mi, čo robiť, aby sa auto dlhým státím nepoškodilo?

(Stáť bude cca 1 rok)

:zg282:
halifaxs4
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 25.12.2010 14:05
Zdieľať na Facebook

Re: Dlhodobé uloženie auta

Príspevok od používateľa halifaxs4 »

Ahoj. Najlepšie predať a keď budeš potrebovať auto, kúpiš si... :)
tuninka
Príspevky: 853
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Dlhodobé uloženie auta

Príspevok od používateľa tuninka »

zaparkuj to niekde, kde je počas dňa najdlhšie tieň, nalej nemrznúcu do stieračov, a daj niekomu kľúče, nech ti to raz za 2 týždne prebehne.... ak auto ozaj nebude vôbec jazdiť, tak vyber aj akumulátor, zakri prístrojovku nejakým slnečným tienidlom, hoď to na starú sadu gúm, ak takú máš
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Dlhodobé uloženie auta

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

A hlavne cele zakryt, nielen kvoli slnku a dazdu, ale hlavne kvoli serucim vtakom. Tie dokazu poctivo znicit akykolvek lak ked tam tie kyseliny budu posobit dostatocne dlho.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dlhodobé uloženie auta

Príspevok od používateľa martincichy »

Ak sa s autom nebude hýbať, daj ho na špalíky. Ušetríš pneu. Môžeš postaviť pergolu za 300 eur z OBI alebo Hornbachu. Zastrešenie pomôže.
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Dlhodobé uloženie auta

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Mne auto stálo skoro 2 roky pred domom.
Žiadne fory, po 2 rokoch naskočil motor , samozrejme, druhá baterka, pneumatiky sa takmer rozpadli, karoséria umyla.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Dlhodobé uloženie auta

Príspevok od používateľa dreeevo »

A ešte bacha na zvýšenú vlhkosť, svokrovi takto auto stálo rok a pol vo dvore a kedže vedľa dvora tiekol pomerne veľký potok tak zvýšená vlhkosť spravila svoje - brzdy zatuhnuté, podvozkové diely tiež pekne chytili farbu :D
tuninka
Príspevky: 853
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Dlhodobé uloženie auta

Príspevok od používateľa tuninka »

a nezaťahuj ručnú brzdu lol
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Dlhodobé uloženie auta

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

tak, rozmyslal som aj nad prenajmom, to je pravda :-)

takze auto strcim pod plachtu, baterku budem z casu na cas nabijat, trochu to zdvihnem, az to nelezi na gumach celou vahou.

Este otazka - lepsie bude nechat auto odomknute, alebo ho radsej zamknut?
Priestor je bezpecny, ide mi o to, ci z hladiska baterky a systemom je autu lepsie, ked je odomknute, alebo ked je zamknute (a bezi alarm a tak).

Vo fabrikach nove auta su vsetky odoknute, takze predpokladam, ze nechat to odomknute bude lepsie..
jasnelka
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 15.10.2014 12:02
Zdieľať na Facebook

Re: Dlhodobé uloženie auta

Príspevok od používateľa jasnelka »

ak to bude mozne, tak doporucujem aspon 1x mesacne auto prebehnut, idealne tak aby sa motor zohrial na prevadzkovu teplotu.
Proti korozii nadrze sa odporuca nechat auto natankovane doplna, ak to je benzin, tak pridat nieco taketo https://www.mountfield.cz/stabilizator- ... l-1phm9007

Rok je nic, ak na auto nebude piect slnko a srat vtaky tak to prezije bez ujmy
tuninka
Príspevky: 853
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Dlhodobé uloženie auta

Príspevok od používateľa tuninka »

či nechať odomknuté alebo zamknuté záleží od konkrétneho auta....
ak odpojíš baterku, tak je to jedno.... ak necháš pripojenú, tak záleží od konkrétneho auta a modelu.... niektoré môžu zostať odomnkuté, niektoré žerú baterku viacej ak sú odomknuté, niektoré ak sú zamknuté, niektoré sa s pripojenou baterkou nedajú nechať odomknuté (ak nechceš nechať kartu, alebo diaľkové pri aute)..... volakedy dávno som mal Stilo, a to keď som nezamkol, tak bola baterka vybitá za 3 dni, ak som ho zamkol, vydržala mesiac, auto čo mám teraz nezamykám vo dvore a v garáži a v pohode naštartuje aj po mesiaci
s2pi
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 19.08.2007 21:00
Zdieľať na Facebook

Re: Dlhodobé uloženie auta

Príspevok od používateľa s2pi »

Jednoznacne predat, teraz ma X rokov, o rok bude X + 1. Teraz su taktiez dobre ceny. Po roku bude treba robit servis co tiez pojde do penazi.

O ake auto sa jedna ak sa mozem opytat?
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Re: Dlhodobé uloženie auta

Príspevok od používateľa pacok »

Ten napad ho sem tam prebehnut je najhorsia mozna vec.po odstaveni zacne para a olejove vypary vysichat a ty vytvoris nove zase dookola.Poznam plno ludi co presuva auta po dvore,,dam ho dopredu bo zena pojde,,potom ho dam naspat do garaze.Taketo spravanie spolu s kratkymi jazdami su po vysokych otackach za studena druha najhorsia vec pre zivotnost motora.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dlhodobé uloženie auta

Príspevok od používateľa oco13 »

pacok napísal: 19.08.2022 16:53 Ten napad ho sem tam prebehnut je najhorsia mozna vec.
Len všeobecná skúsenosť - doma sú na dvoch ludí tri autá - to tretie je len poistka keby niektoré ráno nenaskočilo, len presadnúť a ísť. Dlhodobo najviac servisu a najvyššie náklady má auto ktoré nejazdí. Vždy po 3 - 4 mesiacoch sa niečo ulomí, je zatuhnuté, baterka v háji, gumy prázdne. Keď s tým nikto nejazdí zabúda sa platiť pzp, meniť olej, rozvoddy. Takže sa alternatíva "dať ho do užívania" niekomu z rodiny ukázala lepšia.
Druhá skúsenosť - v dome je cca do 20ks rôzneho sezonneho naradia so spalovacím motorom. Ak to cez zimu aspoň raz do mesiaca nezavrčí tak na jar sa môžem aj potento a nepojde - servis a 50 eur za čistenie. Takže moje kosačky a kroviňáky hrkocú aj na vianoce.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Dlhodobé uloženie auta

Príspevok od používateľa autolaik »

Akurat dnes som bol na stk s autom ktore od minulej stk najazdilo cca 3000km :)
Zatial klop,klop...nic nepraska,nelame sa. Najviac sa inak obavam hlodavcov...

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: martincichy a 64 neregistrovaných