Divný zvuk po zošlápnutí spojky a zaradení rýchlosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

juraj963
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 31.10.2016 10:07
Zdieľať na Facebook

Divný zvuk po zošlápnutí spojky a zaradení rýchlosti

Príspevok od používateľa juraj963 »

Ahojte,

nestretol sa niekto s nasledovným zvukom?
Divný, šuchotavý zvuk sa ozýva iba pri úplnom zošlápnutí spojky a zaradení akejkoľvek rýchlosti. Akonáhle sa spojka čo i len trochu vyšlápne zvuk prestane. Nižšie prikladám odkaz na video so zvukom. Jedná sa o Škodu Octavia I Combi, kód motora: AQM.

https://www.youtube.com/watch?v=OKl6nwg ... e=youtu.be

Ďakujem za každú odpoveď.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Možno už nepočujem najlepšie, podľa toho videjka by som si netrúfol nič usudzovať, ale keďže sa to ozýva len pri zaradení rýchlosti, tak ten zvuk zrejme nebude pochádzať zo spojky, ale z prevodovky. No a v prevodovke zvykne šuchotavý zvuk vydávať napríklad ložisko, ktorého vonkajší krúžok sa otáča v svojom uložení v obale prevodovky.
Ak je to tak, neodkladne by som to riešil.
Ale aj keby to bolo niečo iné, žiaden šuchotavý zvuk sa z prevodovky nemá prečo ozývať.
Samozrejme nie je to sranda vybrať prevodovku a pozrieť do nej, ale stále lepšie ako keď sa niekde na ceste prevodovka celkom pokazí.
Sám som také niečo kedysi zažil, trošička to šuchotalo, ale naozaj len jemne keď som to prvý raz započul, na tretí deň som už mal naplánovanú cestu, ani som tam nedošiel, prevodovka bola plná rozlámaného ložiska, takže 100 km ma museli na odťahovke doviezť.
mariaxo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.01.2018 09:35
Bydlisko: Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mariaxo »

oleja mas v prevodovke dost?
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných