Diesel do 18000€

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

luki0305
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03.02.2019 19:58
Zdieľať na Facebook

Diesel do 18000€

Príspevok od používateľa luki0305 »

Zdravím, kedže si sám neviem rady, tak sa obraciam sem.

Hľadám nejaké auto s rozpočtom do 18000€, ročný nájazd mávam v rozmedzí 50 000 - 70 000 km.

Musí to byť diesel, aj keď situácia v DE je zaujímavá s nafťákmi
Bez automatu (o starosť menej)
Využívanie mesto/diaľnica v pomere 10:90.
Kombík (som živnostník)
Pohodlné na dlhšie trasy, tempomat, žiadna koža

Obzerám sa po Škode Superb Combi 2,0 103kw, Opel Insignia (na ňu nie sú veľké chvály) Toyota Avensis, VW Passat

alebo menšia trieda (Octavia, Golf v 1,6) alebo Kia Ceed v zhodnej kubatúre.


Výdavky na poistenia, servisné náklady ale aj spotreba je tiež na zamýšľanie.
* Tie výdavky na servis beriem takto, že všetko záleží ako sa o auto staral a jazdil s ním predchádzajúci majiteľ, nemám v pláne liať peniaze do niečoho, čo zničil niekto predchadzajúci.

Čo by ste volili vy, teda ako by ste mi v tomto poradili ?

Ďakujem všetkým za rozumné rady
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

P308SW, solidne to vypada, solidne to ma motory v nafte, solidne maju zvladnuty emisny cirkus okolo
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
luki0305
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03.02.2019 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luki0305 »

Francúzov som zámerne neuviedol, kedže v mojom okolí majú problémy okolo elektroinštalácie, tak teraz neviem ako je to s nimi

V rodine niekoľko Francúzov od P,C až po R a večne je tam nejaký problém s elektrikou. :-\
stirling
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 04.10.2008 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stirling »

na tvojom mieste by som siel do kia ceed v kombiku pripadne i30
za zvazenie stoji aj novy focus alebo civic, treba vyskusat ani v jednom nespravis chybu
napr
http://hyundai-i30.noveauto.sk/hyundai- ... 90574.html
luki0305
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03.02.2019 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luki0305 »

i30 v kombíku, style výbava a LED zadné svetlá so 100kw 1,6CRDi mi ponúkal predajca za 21500. Je to cez rozpočet, ale uvažujem aj nad tou variantou.


Najradšej by som kúpil všetky a vyskúšal každe jedno na mesiac ???? ale nemám až taký rozpočet na všetky :-\
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Pozor, už aj kia hyunadai poskočili v rebríčku odcudzených áut, o pár stupňov vyššie ku zlatej.
aundy
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 20.04.2017 10:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aundy »

za tú sumu by si celkom dobre kúpil aj 508sw a to sú kvalitovo aj spotrebovo dobré auta. komfort ti tak isto ponúknu
luki0305
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03.02.2019 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luki0305 »

Čo sa týka tých Francúzov, aké motorizácie by ste odporúčali, ich klasické poruchy ?

pozerám, že 508 sú v automatoch zväčša
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Je to logická že v autách vyššej triedy sú AT, mnoho ludí AT dnes nemá preto, lebo to v živote ešte nemali možnosť vyskúšať a boja sa toho
luki0305
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03.02.2019 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luki0305 »

Automat som si mal možnosť vyskúšať, ale pri poruche je ho lepšie nemať. A zvlášť niečo už pri nových autách.

Prešiel som si tú 508ku, veľku chválu nepobrala čo sa týka elektroniky, čo som aj vlastne čakal + skoro žiadne odkladacie priehradky.
dusanhh
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05.05.2017 08:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusanhh »

automat vs manual je niekedy celkom velkou dilemou. ludia sa toho at boja hlavne kvoli porucham a naslednym sumam za opravu
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Skús sa ešte popozerať po Citroen c5 Tourer posledné ročníky 2016. Je to 8 rokov vyrábaný model, mali by byť vychytané všetky muchy. Určite najkomfortnejšie zo všetkých konkurentov, sedadlá na 1+.

A ako dlho si auto plánuješ nechať?
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

dusanhh napísal:automat vs manual je niekedy celkom velkou dilemou. ludia sa toho at boja hlavne kvoli porucham a naslednym sumam za opravu

dilema tam žiadna nie je...rozhoduje sa medzi ...je nutný alebo nie je ?
Ak je niekto američan,a proste 5-6 prevodov si zaradiť nedokáže,a hergot ešte aj vedieť kedy,lebo je nad jeho mentálne schopnosti,tam je výber raz dva hotový.O tom ako strašne sa unavia nohy aj ruky,to si radšej priplatiť.
Že sa boja ? Čo si myslíte prečo za nula peňazí sa dá kúpiť ozaj super prémia ? No lebo má problém,môžte tri razy hádať s čím.
Cena tých aut nedosiahne 2 -4 % svojej pôvodnej ceny.

Už len pre zaujímavosť,dnes padajú už aj bežné prevodovky,lebo majú svojich 300-400 a pod tis km.Ani tie nemá kto opraviť,lebo pomer motorárov a prevodovkárov je 1 : 100 ale skôr je to ešte horšie a číslo je príliš optimistické.A bavíme sa o sprostej mechanickej prevodovke.A vytešovať sa že kúpim použitú je smiešne,lebo kúpiť sa dá,ale ešte väčší šrot
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

to je velmi obmedzene videnie, ze kazdy ma ten automat len preto, lebo si nevie zaradit 5 stupnov manualne :4012:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pidizvi a teda prečo?? skús mi to vysvetliť Ja mám 25 dopredu a 5x spiatočka a som v pohode. Teda celkom nie, stále ma láka reverzná prevodovka a teda 25 dopredu a 25 dozadu. Samozrejme nebavíme sa o aute. lol
Vysvetli prosím ťa starému somárovi prečo automat??? ano ak je niekto na 70% invalid tak tam to opodstatnenie určite je, a k tomu aj plošina na vozík.
Ak niekto nedokáže používať medziplyn a radiť na nesynchronizovanom manuali , tak nepatrí do premávky - sorry ale je to tak.
Dal by si sa rezať doktorovi , ktorý by ťa pižlal podla googla??? a s autom je to rovnaké. lol
A ak má niekto automat preto že je hnilý radiť, tak nielenže zobrať papiere,ale na 10 rokov do gulagu rozbíjať žulu. :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní