Diesel bez filtra by sa nemal dostať na cesty

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ANO
41
56%
NIE
27
37%
NEVIEM
5
7%
 
Celkom hlasov: 73

Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Diesel bez filtra by sa nemal dostať na cesty

Príspevok od používateľa sherdog »

Vojna s karcinogénmi pokračuje! Diesel bez filtra by sa nemal dostať na cesty
Ministerstvo dopravy ide tvrdo po majiteľoch dieselových áut, ktorí si dali odstrániť filter pevných častíc.

Absolutne súhlasím, a nech tu nikto netára sprostosti. Dnes som mal napríklad v ruke protokol od Golfa ktorý mal dobre cez 200 tis km, výfuk čistý ako zrkadlo a namerené hodnoty dymivosť 0,02 a rozptyl dymivosti 0 a pôvodné DPF. Šofér nerobil nič špeciálne akurát tam lial olej pravidelne a chodil do servisu podľa predpisu a to dokonca Long Life.... Väčšina tu plačúcich a neznalých bude určite trepať sprostosti, ale na tých kašlať z vysoka..
DPF filtre schvaľujem hlavne vzhľadom na množstvo aút na súčasných cestách. všetky ostatné autá bez týchto filtrov by som znevýhodnil a zdvojnásobil poplatky na prevádzku. To je môj názor...

http://www.tvnoviny.sk/domace/1785100_v ... t-na-cesty
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

citujem z clanku ,,Filter pri jazde v meste nečistotu zachytí a na diaľnici pri 130 kilometrovej rýchlosti vypustí von. Pri vysokej rýchlosti si vypýta viac nafty a vypáli nahromadené nečistoty. To všetko vypustí do ovzdušia mimo mesta. „Aspoň pár minút mu dovolíme pracovať v plnej záťaži, keď vznikajú vyššie teploty a práve tieto filter očistia," povedal dopravný expert Alexander Štefuca.,, Ozaj dopravny expert , vraj pri 130kilometrovej rychlosti mimo mesta to auto vsetko vypusti. Asi taky expert ze ked mu na zem polozim DPFko a tlmic vyfuku z felicii tak ich nerozozna. A co sa tyka DPF keby som s nim mal problem tak ho budem kludne menit aj s kazdou vymenou oleja za novy ale az ked na to budeme mat platy ako napriklad v DE a nie tu kde ma na to len Fico a par jeho priatelov.
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Re: Diesel bez filtra by sa nemal dostať na cesty

Príspevok od používateľa undertaker007 »

sherdog napísal:DPF filtre schvaľujem hlavne vzhľadom na množstvo aút na súčasných cestách. všetky ostatné autá bez týchto filtrov by som znevýhodnil a zdvojnásobil poplatky na prevádzku. To je môj názor...
Čiže my, majitelia starších áut, sme vysolili nemalé peniaze za auto, ktoré v čase predaja plne spĺňalo dané normy a niečo ako DPF filtre ani vôbec neexistovali...
Prečo by sme mali byť znevýhodnení?
Nemám možnosti si kúpiť nové auto, navyše nemám ani potrebu, veď to terajšie mi dobre slúži a auto aké mám by som v dnešnej dobe ani nekúpil...
A teraz čo... ...domontuje mi niekto ten DPF filter?
BTW - môj názor je, že si napísal sprostosť. Napríklad ja mám nepriamovstrekový diesel. Emisii má viac, ako dnešné autá, ale menej škodlivých. Že ako to? Je to nepriamovstrek - nafta horí dlhšie a v podstate veľmi laicky na dva krát. Naštartujem ti v chladnom období pri dajme tomu -10°C môj nepriemovstrek, ty veľa mňa svoj Common Rail s DPF filtrom a obaja si v prvej minúte chodu čuchneme výfuky. Čo myslíš, ktorý smrdí kyslosťou mnoho viac? Správne - ten tvoj hypermoderný...
Koniec koncov nie je sa čo čudovať - doba a zákazníci si to vyžiadali. Aký výkon by mal dnešný moderný 2.5 litrový šesťválcový radový diesel? 160kW? Ja mám "len" 96kW. Na dva a pól liter naozaj nič - moc. Ale je to práve tým, že nafta sa vstrekuje pod nižším tlakom a nepriamo cez komôrku. Nafta horí pomalšie, zato dokonalejšie...
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Miesate hrusky s jablkami.Dymivost ,znecistenie ovzdusia a odstranenie dpf to su dve odlisne veci.Niektore s dpf maju vatsiu dymivost ako stary diesel bez dpf.vsetko zalezi len a len na stave vozidla!!!!teda motora!!!!Den co den sa s tym stretnem,teda viem co rozprvam.Moj stary diesel 6 valec 2,5tdi bez dpf/dokonca teraz uz aj bez katalizatora,lebo bol dieravy a v tej dobe nezohnatelny/ma dymivost 0,02!!!Ano nie 0,2 ale 0,02pricom normu mam do 2,5.EK spravena pred mesiacom.Pred 2 rokmi takisto 0,02.Co sa robilo na tom motore pocas 2 rokoch?Absolutne nic,len vymena oleja,filtrov.Ako je to mozne?jednoduche,velmi jednoduche.Motor je v 100percentnom stave.Stazujete sa ze vas novy diesel s dpf sa casto "zaspini"?Dajte motor do poriadku a budete spokojni.Ked pride zakaznik ku nam a chce odstranit dpf,ukazem mu stolicku,hned si sadne a porozpravajme sa preco to chce urobit?lebo to pocul,lebo to cital na forach?Hned si najprv uvodemuje,ze motor nema v tom najlepsom stave.Za 10min roizpravania meni svoj nazor.DPF je dobra vec,ako aj katalizator,nic netreba odstarnit,ked sa "zaspini" na vine su ine veci,ktore maju vplyv na vykon,spotrebu,a kulturny chod motora.
daevid
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 10.05.2012 22:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa daevid »

Podla mna absolutna blbost ktoru vymysleli bruselski uradnici aby vykazali nejaku cinnost. Jazdim hodne dialnicu ale casto sa ten filter zacne vypalovat v meste - ukazovatel radenia Ta nuti auto drzat okolo 2500 - 3000 otacok. Co sme tym komu pomohli? Dalsia vec je to filter nie nejaky neutralizator len tie emisie presunes z bodu A do bodu B takze nejaka ochrana zivotneho prostredia ktorou sa ohanali podla mna nenastala - tak ci tak to vypustis von do ovzdusia a podla mna je jedno kde. Je to ako ked v obyvacke povysavas a vysypal by si to v kuchyni, tak ci tak to zachvilu rozneses po celom byte.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

patko1 napísal:citujem z clanku ,,Filter pri jazde v meste nečistotu zachytí a na diaľnici pri 130 kilometrovej rýchlosti vypustí von. Pri vysokej rýchlosti si vypýta viac nafty a vypáli nahromadené nečistoty. To všetko vypustí do ovzdušia mimo mesta. „Aspoň pár minút mu dovolíme pracovať v plnej záťaži, keď vznikajú vyššie teploty a práve tieto filter očistia," povedal dopravný expert Alexander Štefuca.,, Ozaj dopravny expert , vraj pri 130kilometrovej rychlosti mimo mesta to auto vsetko vypusti. Asi taky expert ze ked mu na zem polozim DPFko a tlmic vyfuku z felicii tak ich nerozozna. A co sa tyka DPF keby som s nim mal problem tak ho budem kludne menit aj s kazdou vymenou oleja za novy ale az ked na to budeme mat platy ako napriklad v DE a nie tu kde ma na to len Fico a par jeho priatelov.
V prvom rade si precitaj ako pracuje DPF filter keby to bolo podla tvojho popisu ten vyfuk by bol cierny tak isto ako na aut bez , regeneracia nie je otom ze sa to vypusti len tak von mimo mesta , a najlepsi goool z tvojho prispevku je ako do toho tahas politiku
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

avelmak napísal:...Ked pride zakaznik ku nam a chce odstranit dpf,ukazem mu stolicku,hned si sadne a porozpravajme sa preco to chce urobit?lebo to pocul,lebo to cital na forach?Hned si najprv uvodemuje,ze motor nema v tom najlepsom stave.Za 10min roizpravania meni svoj nazor.DPF je dobra vec,ako aj katalizator,nic netreba odstarnit,ked sa "zaspini" na vine su ine veci,ktore maju vplyv na vykon,spotrebu,a kulturny chod motora.
:28b7: :hero:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vývoj nezastavíš,a môžeš hľadať vinníka koľko chceš.Dnešný stav je spoločné dielo a každý má svoju "zásluhu" na tomto stave.Určite má undertaker007 správnu námietku,ale žiaľ tieto technicky staršie diesle budú raz vytlačené a plne nahradené modernými s filtrami.To neúmerné množstvo aut na ceste v ktorúkoľvek dennú dobu si vynúti časom aj brutálnejšie kroky.Sem nás dotiahla naša vlastná hlúposť,nadutosť atd..ale vec názoru,to by som nerozoberal.
Som nie len zato aby sa zavádzali,technika tohoto typu ich nutne potrebuje,ale aby sa nesmierne dôkladne ich funkčnosť kontrolovala a z nefunkčnými urobil krátky proces,vyradovali z premávky.Môže to byť zdanlivo tvrdé a nespravodlivé,ale zdravie ďalšej generácie našich detí a vnukov je snáď už len dôležitejší.Alebo klameme už aj v tomto ? a ako všetko,aj tu predstierame niečo ?
Egoizmus musí nabok,a mne nebude ani gram ľúto ak polovica aut z ciest zmizne,tento idiotizmus musí raz skončiť a auto znova zaujme len tú úlohu aká mu patrí,aby premiestnil zadok z A do B tak,že bude brať ohľad na okolie a životný priestor.Už aby sa doťažila posledná kvapka ropy
Avelmak má jednoznačnú pravdu,za problémom s filtrom je takmer výlučne vždy problém samotného motora. a následne až filtra.
Ako tak čítam názory o funkcii filtra,vidím že ani dnes nemajú ľudia v ničom jasno a už čítam prvé kolosálne voloviny,to si prosím doštudujte lebo sa zaradujete do radov šíritelov neprávd,každopádne prv než o filtri čokoľvek napíšete,ujasnite si o čo kráča,ako pracuje,v čom je jeho úloha a poslanie.
Lebo už patko našiel a už to sem šupol excelentnú kravinu...,Filter pri jazde v meste nečistotu zachytí a na diaľnici pri 130 kilometrovej rýchlosti vypustí von.
Toto môže napísať len autor článku z nulovými vedomosťami o problematike.Žiaľ takýto idiot píše články do mienkotvoreného denníka príp koment do televízie (ak sa ten brak dá nazvať tv)
No a na tej volovine už daevid veselo ide
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

braga napísal:
patko1 napísal:citujem z clanku ,,Filter pri jazde v meste nečistotu zachytí a na diaľnici pri 130 kilometrovej rýchlosti vypustí von. Pri vysokej rýchlosti si vypýta viac nafty a vypáli nahromadené nečistoty. To všetko vypustí do ovzdušia mimo mesta. „Aspoň pár minút mu dovolíme pracovať v plnej záťaži, keď vznikajú vyššie teploty a práve tieto filter očistia," povedal dopravný expert Alexander Štefuca.,, Ozaj dopravny expert , vraj pri 130kilometrovej rychlosti mimo mesta to auto vsetko vypusti. Asi taky expert ze ked mu na zem polozim DPFko a tlmic vyfuku z felicii tak ich nerozozna. A co sa tyka DPF keby som s nim mal problem tak ho budem kludne menit aj s kazdou vymenou oleja za novy ale az ked na to budeme mat platy ako napriklad v DE a nie tu kde ma na to len Fico a par jeho priatelov.
V prvom rade si precitaj ako pracuje DPF filter keby to bolo podla tvojho popisu ten vyfuk by bol cierny tak isto ako na aut bez , regeneracia nie je otom ze sa to vypusti len tak von mimo mesta , a najlepsi goool z tvojho prispevku je ako do toho tahas politiku
Skus si este raz precitat co som napisal a ak nepomoze tak este raz s stale dookola az kym nepochopis. A kde som tam pisal o politike? Za to ze som napisal Fico? To som pisal ze kazdy jeden z nas by si menil DPF aj kazdy mesiac keby sme na to mali dukaty. Ja sa dokonca este radsej budem vozit na Tesle aby som nedymil vobec ale nemam Fica kamarata ze by mi kusocek k nej pomohol takze tak
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mhlavaty napísal:Vývoj nezastavíš,a môžeš hľadať vinníka koľko chceš.Dnešný stav je spoločné dielo a každý má svoju "zásluhu" na tomto stave.Určite má undertaker007 správnu námietku,ale žiaľ tieto technicky staršie diesle budú raz vytlačené a plne nahradené modernými s filtrami.To neúmerné množstvo aut na ceste v ktorúkoľvek dennú dobu si vynúti časom aj brutálnejšie kroky.Sem nás dotiahla naša vlastná hlúposť,nadutosť atd..ale vec názoru,to by som nerozoberal.
Som nie len zato aby sa zavádzali,technika tohoto typu ich nutne potrebuje,ale aby sa nesmierne dôkladne ich funkčnosť kontrolovala a z nefunkčnými urobil krátky proces,vyradovali z premávky.Môže to byť zdanlivo tvrdé a nespravodlivé,ale zdravie ďalšej generácie našich detí a vnukov je snáď už len dôležitejší.Alebo klameme už aj v tomto ? a ako všetko,aj tu predstierame niečo ?
Egoizmus musí nabok,a mne nebude ani gram ľúto ak polovica aut z ciest zmizne,tento idiotizmus musí raz skončiť a auto znova zaujme len tú úlohu aká mu patrí,aby premiestnil zadok z A do B tak,že bude brať ohľad na okolie a životný priestor.Už aby sa doťažila posledná kvapka ropy
Avelmak má jednoznačnú pravdu,za problémom s filtrom je takmer výlučne vždy problém samotného motora. a následne až filtra.
Ako tak čítam názory o funkcii filtra,vidím že ani dnes nemajú ľudia v ničom jasno a už čítam prvé kolosálne voloviny,to si prosím doštudujte lebo sa zaradujete do radov šíritelov neprávd,každopádne prv než o filtri čokoľvek napíšete,ujasnite si o čo kráča,ako pracuje,v čom je jeho úloha a poslanie.
Lebo už patko našiel a už to sem šupol excelentnú kravinu...,Filter pri jazde v meste nečistotu zachytí a na diaľnici pri 130 kilometrovej rýchlosti vypustí von.
Toto môže napísať len autor článku z nulovými vedomosťami o problematike.Žiaľ takýto idiot píše články do mienkotvoreného denníka príp koment do televízie (ak sa ten brak dá nazvať tv)
No a na tej volovine už daevid veselo ide
Samozrejme ze kazdy by chcel aby smradilo jeho auto co najmenej, nik predsa nebude znecistovat planetu zamerne. Len ze su tu dva problemy ze 90percent z nas na to nema napriklad clovek si horko tazko zarobi nasetri alebo vezme na uver hypersupernajdokonalejsi napriklad passat 2.0tdi ze krasne spolahlive zivotne prostredie setriace auto. Ako prve ho zabiju vstreky, ako druhe mu prdne hlava, ako tretie DSG a v tom zisti ze uz nema jednu ale tretiu pozicku aby to drzal v kondicii a teraz pride dalsia rana ked mu zacne hadzat auto do nudzaku a v servise mu povedia ze mu treba nove DPF. Takze ako to vlastne je. Otocila sa doba ze nie auto sluzi cloveku ale clovek otroci cely zivot aby nie ze mal stale lepsie auto ale aby ho vobec udrziaval v pojzadnom stave? Ano kludne treba stare auta povyradovat lebo dymia, len potom sa polovica SK moze zacat vozit na somaroch pretoze chodi do prace za 500e mesacne a z toho musi nakrmit deti zaplatit byvanie a odkladat si nejake tie drobne na STK poistku prezutie a podobne. Dnes sa vyrabaju auta nie pre beznych ludi ale len pre bohacov lepsie povedane aj pre beznych ludi ale nie u nas pri tejto zivotnej urovni. Bohaty si kupi nove auto a ked sa zacne kazit preda ho tomu beznemu a ten si rovno moze hodit maslu ked si to pristavi na dvor pretoze v tych autach je tolko prkotin somarin ze hroza. Takze ked chceme tak strasne setrit prirodu tak hlavne unia ministerstva a ine institucie nech sa pozru ake srac.ky dnes vyrabaju automobilky. Ano auta su to krasne , nove modely vychadzaju tak casto ze sa nestacime cudovat [dakedy bolo bmw 3ka 5ka a najvacsi pani mali 7ku , dnes ich je kolko modelov? pochybujem ze by som ich vedel vsetky vymenovat aj ked som bmw fanda] ale kazia sa cim dalej viac a viac lebo techniku nedotahuju do dokonalosti ale skor k zaniku. A kto si to zlizne? No predsa majitel toho auta. Preco unia neda podmienku ze ano DPF treba ale je za jeho funkcnost aspon do 300000km zodpovedna automobilka? Clovek moze grcat obrovske prachy do servisu tejto parady a automobilka sa bude len smiat. A o tom ze v akom stave je motor v takom stave je aj DPF. Ano je to tak, ale v takom stave [sra/cke] je u nas vsetko. Ruku na srdce kolky z nas si moze dovolit ako napriklad v DE alebo Svajciarsku ked mu povedia v servise ze mu treba vymenit DPF zobrat si nahradne vozidlo a prist o par dni vyplatit nejakych smiesnych 4000e fakturu a usmiaty odist znova do ulic?
jackboy
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 18.09.2008 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jackboy »

A co chem. tovarne,fabriky atd ...auta su len 3% svetoveho znecistenia ?????????????????????????
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

majitelia maju ine starosti - znizit spotrebu o deci,nie riesit fab - kym to nesvieti a auto ide..motor na sracku zapchate vsetko - nakoniec fab a uz je problem..riesenie - zacat od konca - vycistit fab - ak nejde - sedliacky vykuchat upravit RJ a je na veky vystarano.kto kupi na hondu CRV 2008 fab,,alebo len na ludovu zasrrrratuuu octaviu 1.6 dti 2011 - cena-mdloby..a co ak kupi slintavy majitel take auto uz vykuchane a upravene ani o tom nevie ?? ek,stk - je o nicom - treba to merat na cestach.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

patko1 napísal:A co sa tyka DPF keby som s nim mal problem tak ho budem kludne menit aj s kazdou vymenou oleja za novy ale az ked na to budeme mat platy ako napriklad v DE a nie tu kde ma na to len Fico a par jeho priatelov.
Toto je skutočne "geniálna" úvaha....keď na to nemáš neplač a nekupuj si auto ako v DE. A čo ty vieš o platoch v DE, aké že sú? Lebo vieš DE nie je Detva, niekde sú 4tis niekde 1500, ale zase by sa ti nepáčili dane ako v DE.
Jeden slovenský analitik povedal, že ak pôjde ekonomika ako teraz tak zhruba o 27 rokov budeme na úrovni ako DE.
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Re: Diesel bez filtra by sa nemal dostať na cesty

Príspevok od používateľa sherdog »

undertaker007 napísal:[
Čiže my, majitelia starších áut, sme vysolili nemalé peniaze za auto, ktoré v čase predaja plne spĺňalo dané normy a niečo ako DPF filtre ani vôbec neexistovali...
Presne tak správne si to pochopil tvoj črep má dymivosť ako traktor, nespĺňa už asi ani EURO 4 a v niektorých mestách EU majú tieto autá zákaz vjazdu do centier prípadne iné časové obmedzenia. V Taliansku, Anglicku, dokonca aj v tom slávnom Nemcku čo tu tak všetci ospevujú je tiež vyššia daň za taký zázrak. A nehladiac na dymivosť emisie tam sú väčšie čiže spoplatniť, zrušiť a zakázať, dovi dopo...prípadne si vybav veteránske EČ ak to má 25 rokov a ušetríš... :d :D
buki24
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 06.02.2007 23:07
Zdieľať na Facebook

lutujem divakov

Príspevok od používateľa buki24 »

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných