Diesel a zima pod -20.

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

lubos tie nissany, mazdy, audi a bmw su velmi rozdielne v rychlosti nabehu kurenia - velmi tam zalezi ci myslis 4-6 valce a ci dizle, alebo benziny....X5-6 ma automaticke pridavne kurenie a citelne dobre teply vzduch ide tak o 3 min. ... no velmi vela som ich videl nefunkcnych, lebo asi nebolo penezi...aj styl jazdy je dolezity.. idem s dizlovym fordom a ked radim po stvorku, tak sa velmi dlho zohrieva, ked ale skor vybehnem na dialnicu a dam patku, tak hreje za chvilku... take potahovania po celej BA ti zohreju motor za pol hodinu...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

neviem, asi to sem nepatri, lebo ani nafta ani -20C, ale na vrub zimy a s tym suvisiacej vybavy by to mohlo mat...

zrovna som sa vratil, bol som helfnut kamoske s vymlatenou baterkou a nestartujucim autom, aj ked som to mal kus cesty, ale zdalo sa, ze v tom je este "cosi" a nebolo iste ci nebude treba odtah, odvoz, druhu baterku...., skusala svojim sarmom a neuspela :(, dokonca aj napriek ochote jedneho pana...skoro zachranca mal volake berlingo ?, mal kable, ci skor kabliky do sluchatiek :41c2: , ani 1,6 benzin s tym neodpalil !!! ked som vybral moje kable, tak povedala, ze to boli asi polovicne priemerovo ale zato aspon dlhe :::, takze otazka je, naco niekto takyto zmetok vyrobi ? naco ho niekto predava ?? naco ho niekto kupi ??? a vozi v aute ???? :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na to nie je problém nájsť odpoveď.Vyrába to preto kopec šuflikantov lebo sa to predá ľudom čo nemajú potuchy čo je štartovací kábel a aké prúdy musia vodiče a kliešte preniesť.Keby boli trochu férový,tak ich označia ako NABÍJACIE káble,pretože aj tie hov.á pomôžu,len na to treba inak.Prepojí sa auto - auto a darca bude min 15 min držať aspoň 1500ot a dobije tomu neštastníkovi batériu na štartovaciu schpnosť.Aj počas štartu drží donor auto v otáčkách.Musí byť velmi zlý stav ak sa takto nepodarí štart.Dokonca aj keď sú káble naozaj štartovacie,tak sa dve tri minuty tlačí prúd pod zvýšenými obrátkami a tie sa držia aj počas štartu.
Káble ktoré sú ozaj štartovacie majú prierez medeného vodiča o hrúbke prstu a dĺžka max 3 m a hlavne veľmi kvalitné kliešte.
A preto sa kvalitné káble robia doma a nekupujú.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

S mojimi odpalilo na supu a mam kupene, ovsem maju tak 20 rokov a teda maju jednu chybu-su dost kratke asi 1,8m , takze si treba rozmyslet jak auta k sebe postavit lol, nastartoval som s tym zatim vsetko co bolo treba, vratane dodavok, samozrejme najma u turbodizlov je ten zvyseny beh na prazdno u donora samozrejmost, kedze som jazdec malych benzinov lol

Ale rozhodne mas pravdu, 3m by usetrilo kolkokrat saskarnu a posunovacky horedole, asi pojdem tiez cestou vyroby :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
seven
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 26.01.2008 14:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven »

makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

mhlavaty napísal:Na to nie je problém nájsť odpoveď.Vyrába to preto kopec šuflikantov lebo sa to predá ľudom čo nemajú potuchy čo je štartovací kábel a aké prúdy musia vodiče a kliešte preniesť.Keby boli trochu férový,tak ich označia ako NABÍJACIE káble,pretože aj tie hov.á pomôžu,len na to treba inak.Prepojí sa auto - auto a darca bude min 15 min držať aspoň 1500ot a dobije tomu neštastníkovi batériu na štartovaciu schpnosť.Aj počas štartu drží donor auto v otáčkách.Musí byť velmi zlý stav ak sa takto nepodarí štart.Dokonca aj keď sú káble naozaj štartovacie,tak sa dve tri minuty tlačí prúd pod zvýšenými obrátkami a tie sa držia aj počas štartu.
Káble ktoré sú ozaj štartovacie majú prierez medeného vodiča o hrúbke prstu a dĺžka max 3 m a hlavne veľmi kvalitné kliešte.
A preto sa kvalitné káble robia doma a nekupujú.
S tým sa dá len súhlasiť. Vlani som potreboval naštartovať,tak som zastavil obsuseda automechanika. Káble kúpené , auto zdechnuté,štartujeme ,štartujeme, nič.Sused hovorí s týmto to nenaštartujeme. Tak som zbehol do pivnice ,ušmykol zvárací kábel zo starej robenej zváračky, hrúbky penisu angolského utečenca ,odblankoval ,priložili sme len tak holý kábel , a autíčko nabehlo jak NAKA na Paštrnáka na domovú prehliadku. Na kábel dĺžky 2.5 m som primontoval kliešte čo majú stisk jak hladný cigán keď kusne do hamburgra, a velkosti štátneho dlhu SR, a teraz ma volajú aj na letisko keď nemôžu nakopnúť vládnu letku.
Na hentie Tesco káble sa ani obesiť nedá, aj Andrej Kiska má viac vlasov na hlave,jak je tam medených vodičov .Len samá izolácia.97% prierezu vodiča je henten onen plast.
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

seven napísal:tu máš trochu inšpirácie: http://svarbazar.cz/phprs/view.php?cisl ... 2008022801
To museli fotiť a písať vlani u mňa doma
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Paradny clanok ! Seven dik :)
Teraz mi je to uplne jasne :40bd: , to nemozu myslet predsa vazne :::, moj nazor jedna sa o podvod a zavadzanie zakaznika :3c90: ze prierez 0,86 mm2 :40bd: :40bd: , odporucam kazdemu majitelovi tesko, kaufmajland a podobnych akciovych, dufam ze nekrivdim volakomu lol, naozaj netusim kde sa to predava... preverit co skutocne vozia v kufri :zg282: , az len hentak hrubu izolaciu a v tom zaliaty kablik k bsluchatkam vyhodit !!!! Usetrite cas sebe, nestastnikom, aj tym co naozaj maju dost hruby :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
odbornikos
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 10.11.2016 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa odbornikos »

ja mám káble odtiaľto http://www.narva.sk/auto-kable-startova ... ageSize=60 ... a spokojnosť.
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Dnes ráno. -17. Trošku slabšia baterka ale chytilo aj keď s hanbou. Nissan Pathfinder 2.5 dci.
https://youtu.be/pCPHEOySI9M
Ľudia však natocte aj vaše štarty nech je sranda.
Dávam zimný vif. Naposledy keď som ho vylieval na pumpe pri -20 tak som nechápal. Bol stuhnuty ako nejaké želé. Ledva išiel z pixle von. Dúfam že sa v nafte nejak rozpustil lebo to fakt vyzeralo divne.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Nenechávaj plechovku v aute, inak stuhne. Nechaj si ju doma, alebo v garáži kde sú teploty nad nulou a zober si ju so sebou len kvôli tankovaniu. To mi pripomína, že by som mal vybrať z kufra Vif aj ja :)
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

To nie je zlý nápad ju nechávať doma akurát ako sa poznám tak ju zas vždy zabudnem doma.
Normálne uvažujem ze skúsim to želé z Vifa naliať do trebárs plastovej priesvitnej fľašky s naftou ci sa začne nejak rozpúšťať. Lebo ak by nie tak nechcem si predstaviť že by sa to dostalo do palivovej sústavy.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

odbornikos napísal:ja mám káble odtiaľto http://www.narva.sk/auto-kable-startova ... ageSize=60 ... a spokojnosť.
Nie je nad to kúpiť si samotné svorky, patričný kábel a ešte si ich urobiť "trochu normálnej dlžky"
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Myslím, že táto téma je v dnešnej dobe taká... zbytočná. Boli sme s deckami na Liptove posledný víkend keď akože udreli arktické mrazy a kadečím som sa zaoberal od dostatku teplého čaju na svahu, po poriadne oblečenie no ani raz ma nenapadlo zamýšlať sa nad tým, či mi naštartuje auto. A to sme tam boli tým najstarším čo na dvore máme. 17r. LR Discovery. Tankujem najlacnejčiu naftu na čerpačke ktrú mám akurát po ceste, aditíva neviem čo sú. Myslím, že toto je problematika, ktorá bola aktuálna u áut tak z 80 rokov.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

som skepticky, ci si neparkoval v garazi :zg282: .
TD5 podla toho, co viem z netu, nie je zrovna odolna na mrazive starty.

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných