Dielensky vozik

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
bubulino
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.03.2012 21:04
Zdieľať na Facebook

Dielensky vozik

Príspevok od používateľa bubulino »

Ahojte, chcel by som poprosiť o radu pri výbere dielenského vozíka , hlavne o vaše skúsenosti, nejaký dobry pomer cena/ kvalita, cena okolo 1000 EUR -+ pre použitie niekoľko krát do týždňa. Ďakujem za odpoved
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Správne sa píše + a - ,pretože pokiaľ je náradie v šuplíkoch uskladnené kompaktne a dokonca je možné ho uzamknúť,dalo by sa použiť to +
Ak ale je nutné pracovať denno denne,pri odchode auta si bleskove skontrolovať že nič nechýba,tak je to doslova pohroma.Postupne otvárať a ukladať jednotlivé šuplíky,v podstate nikdy nevedieť či teraz práve je tá daná vec niekde alebo v šuplíku,to je všetko,len nie mať všetko na očiach.Keby mi ten vozík mali dať zadarmo,nechcem.Lebo inak sa stane práca jedným neustálým hladaním nejakého náradia.Ak chceš poznať riešenie,tak vyzerá asi takto
[img]https://i.postimg.cc/RW2wL4vF/naradie_002.jpg[/img]
Je to tiež vozík,čiže kolečkové,zozadu je náradie ktoré sa používa zriedka,pod vrchným platom sú ešte dve poschodia,čiže vidíš to čo je od pásu hore.Takto ja po akejkoľvek velkej práci uložím všetko na miesto tak za dve minuty.Ale najhlavnejšie je,že vidím či je niečo na mieste alebo nie.O tom že to je efektívne by asi vypovedalo najviac že roky mi nechýba žiaden klúč,len nedávno som prišiel o imbus,nuž práve preto lebo sa ukladá do plechovice.Musíš sa rozhodnúť či chceš robiť,alebo večne hladať náradie.
Ale aj toto má svoje mínus.A to je že už to nie je vozík.Terda je,ale celok má váhu že to musí jeden ťahať a druhý tlačiť,takú to má všetko váhu.Preto pri aute sú dva otvorené vozíky na všetko s čím sa robí.Keď sa skončí,všetko sa za moment dostane na miesto.A ešte jedno mínus to má,už niet kam vešať veci,bude treba urobiť väčší ako pribúdajú špeciálne klúče atd vždy niečo
To čo je vidieť je cca tak štvrtina toho čo tam je a foto je staré,je to "hustejšie"
bubulino
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.03.2012 21:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bubulino »

A aké náradie by bolo k tomu vhodne ? Išlo mi hlavne o to náradie a ten vozík je k tomu iba taký doplnok, aby som to mal všetko po ruke. Ale ďakujem za tip určite o tom pouvažujem
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Dat za vozik tisicku je myslim si zbytocne.A aj tahat komplet vercajch okolo auta tiez.Vo voziku staci to najnutnejsie,kazde cislo kluca 2x,ockove,ESkove,zakladne srobovaky a aby to bolo poruke vedla auta.Zvysok niekde na stene ako ma Mhlavaty.Zacina sa zo zakladom,postupne sa dokupuje to,co chyba.Zacne byt mala stena,maly vozik,male regale.Vzdy sa cudujem kedy som to dokazal vsetko nanosit.A to nerobim vo velkom.A stale viem co by sa mi zislo.Ale kam to dat.No a zase su pripravky jednoucelove,na jedno pouzitie na aute.No a vsetko mat doma nejde.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Vozík potrebujú tí,čo opravuju autá v nejakých hangároch kam sa vojdu tak 3-4 autobusy naraz, mať tam vozík to pochopím...

No bežní garažoví majstri si vystačia z naradím zaveseným nad ponkom v zadnej časti garáže....

inak na fotke mhlavateho ma prekvapila nevyhnutná potreba zvinovacích metrov... :41c2:

Tak posuvné meradlo,odchchýlkomer možno mikrometer, to by som pochopil ale zvinovací meter pri ruke .. načo ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pretože má magnet.A musí mať miesto kde ho automaticky nájdeš a z dialky vidíš.By si videl zadnú stenu by si sa viac pýtal,školská krieda,injekčné striekačky malé aj obrovské,skalpel,izolačky všetkých druhov,typ klieští ktoré sa používajú len výnimočne,to by si sa divil čo všetko v jednej dielni byť musí.
Meradlá male velké na premerovanie karosérií je na stene,ale presné meradlá v šuplíkoch a skrinke(prach),veď to aj niečo stojí,v prostredí dielne by im bolo čochvíla amen.
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Dielensky vozik

Príspevok od používateľa pogo-roll »

Keď chces solidne naradie za nizku cenu tak skus nieco od Znaciek YATO,NEO,TONA,Kraftwerk tam kupis zakladny vozik za dobru cenu a aj slusnou kvalitou a postupne mozes dokupovat Keď chces nieco lepsie tak GEDORE (modrý) podla mna vozik ma zmysel aj v domacej garazi kazdy diel ma svoje miesto a inde sa dat neda...Mame v dielni podobne uskladnene ako pan mhlavaty a problem je ze furt je nieco inde ako ma byt.
bubulino napísal:Ahojte, chcel by som poprosiť o radu pri výbere dielenského vozíka , hlavne o vaše skúsenosti, nejaký dobry pomer cena/ kvalita, cena okolo 1000 EUR -+ pre použitie niekoľko krát do týždňa. Ďakujem za odpoved
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Velmi dobrá qualita je aj BETA , je to vlastne TONA

A propos podla mňa dielensky vozík komplet s naradím sa oplatí kupovať, ked chcete založiť menší servis ,alebo do fungel novej garaže, kde budete opravovať autá denne

Inak každý kto fušuje do oprav aut, už nejaké zakladné náradie má a stačí si dokupiť nejaké špecialne veci zamerané pre špecialné opravy ako spomenul pan Hlavatý.

Aj keby som hneď zajtra vyhral 5 mio v LOTO ,tak najprv
by som si dal postaviť nejeký priestranný hangar min. 8x12 metrov a potom by som riešil čo ´dalej
ale aby som teraz kupoval nejaký dielenský vozík a ziskal by som dalšie Gola sady , kladivo , blicky a podobné somariny ,čo už mám z každeho min.po 3 kusy..
NAČO ???
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

... lebo sa to derie a sem tam straca :D mam doma po vajcia 13ky vidlicove ale ked treba nenajdem ani jednu. :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: FunThomas, Google [Bot], mhlavaty a 42 neregistrovaných