Dialnicna znamka v Madarsku

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

canndysk
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 15.11.2016 21:28
Zdieľať na Facebook

Dialnicna znamka v Madarsku

Príspevok od používateľa canndysk »

Zdravím vás. Mám taký problém. Dnes mi prišla obálka od advokátskej kancelarie na zaplatenie pokuty za jazdu po maďarskej dilnici zo začiatku apríla tohto roka. Problém je ale v tom,že ja som si zaplatil poplatok za dialnicu na MOL v Gyory.Tak neviem,kde sa stala chyba.A keďže to bolo v apríli,tak jediný doklad čo mám je výpis z účtu že som zaplatil dialnicu na 10 dní.Situacia asi nie je dobrá keďže asi v tom výpise nebude značka auta na ktoré som to kúpil. Ale aj tak za každu radu ďakujem.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Ked mas zaplatene, tak by sa to malo dat dohladat a sparovat, pokute by si sa mal vyhnut...najskor sa stala chyba ze nesedi nejaky znak v SPZke...oni vypytaju nejaky drobny poplatok za opravu znaku, ries to ale, lebo si na tahu a bezi ti cas :41c2: , treba im zavolat, povedia ti presne co a ako...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
canndysk
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 15.11.2016 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa canndysk »

Ahoj. Ďakujem... Dnes to prišlo a som ešte v práci. Ale zajtra sa už tomu chcem venovať. A myslel si, že by som mal zavolať do tej advokátskej kancelárie?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Ano, urcite volaj...ja som pokutu u nich platil minuly rok :(, vbehol som kus na dialnicu co podla mojej navi mala byt gratis...ale volal som do toho kanclu a slecny/pani na telefone su v pohode, rozhodne platba sa v ich systeme /HU/ dohladat da !!!

U teba bude problem s spz na 99%, pokial platba presla...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
canndysk
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 15.11.2016 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa canndysk »

Tak teraz som dohovoril s pani z tej advokátskej kancelárie. Veľmi milá a ochotná bola a aj mi poradila ako mam postupovať. Musím si vytlačiť výpis z účtu kde som našiel aj presný čas kedy som to kupoval. S týmto výpisom a s technickým preukazom musím ísť na danú benzinku do Gyor a tam by mi mali dať kópiu diaľničnej. Mali by to mať v archíve aj 2roky. Potom to treba naskenovať a poslať na mail advokátskej kancelárie a malo by to byť ok. Teda dúfam :) Ďakujem za reakciu a že si mi chcel pomôcť...
canndysk
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 15.11.2016 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa canndysk »

A ešte otázka... Ktorá ta cesta podľa tvojej navi mala byť grátis a nebola?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

obchvat Mosonu :(, on bol roky zadarmo, spoplatnili ho minuly rok...pritom mapy som aktualizoval pred cestou na dovolenku...pred odjazdom som pozeral na stranke spoplatnene useky a bolo to ok, ale na prelome jul/august zaktualizovali mapy na webe a zacali to kasirovat :(, ja som tam odbocil pri navrate vecer domov a periferne som registroval znacku, ovsem ked tade roky chodis a matrica je vsade stale, tak doplnkova o kategoriach uz v tej rychlosti neni citatelna :(, no proste som zaplatil...slak to vzal... okolnosti su uz jedno teraz :(

drzim palce aby si to k spokojnosti doriesil ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
canndysk
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 15.11.2016 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa canndysk »

No ale aj tak. Teraz to pozorne čítam a vyzerá to tak, že keď to aj vybavím tak poplatok pre advokátsku kanceláriu budem musieť zaplatiť. Odpustia mi iba pokutu.
A čo týka tej nespoplatnenej diaľnice, tak tiež teraz pozerám obchvat Csorny. Lebo sme išli tadiaľ s kamošom a navi nás dala na obchvat M86/M85 ktorá nemala byť spoplatnená. A teraz som to pozeral po týchto všetkých skúsenostiach či je to naozaj tak. A vyzerá že áno... Teda dúfam. Išli sme tadiaľ nedeľu ráno a na celom tom krátkom úseku sme nestretli žiadne auto ani oproti...
canndysk
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 15.11.2016 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa canndysk »

To je kúsok pod Mošonom...
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

canndysk napísal:Teraz to pozorne čítam a vyzerá to tak, že keď to aj vybavím tak poplatok pre advokátsku kanceláriu budem musieť zaplatiť. Odpustia mi iba pokutu.

Veď neblázni.
Ak si mýtne zaplatil a bude to dokázané a uznané, tak z akého dôvodu by si mal platiť niečo nejakej advokátskej kancelárii. To by rovno mohli ten poplatok vyrúbiť aj mne, ani ja som tam žiaden priestupok neurobil.
Ale aj tak mi je dosť divné, aby si sa musel trepať do Gyoru na nejakú benzinku, aby ti tam dali nejaké potvrdenie. Veď keď si pred jazdou zaplatil mýtne, tak vari by malo stačiť dokladovať tú platbu a ak to tej advokátskej kancelárii nestačí, nech si to overia na tej pumpe.
Neviem odkiaľ si ani akú pokutu ti vyrúbili, ale či potom náklady na cestu do Gyoru nebudú porovnateľne vysoké ako tá pokuta ?
Naposledy upravil/-a wilz v 16.11.2016 12:54, upravené celkom 1 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

http://toll-charge.hu/files/img/article ... A3_ENG.jpg

M86 je ZATIAL zadarmo :41c2: , lebo je nedokoncena...M85 je zadarmo od Csorna smerom na juh, na Gyor je ale spoplatnena !!!

kukaj aktualnu mapu vyssie :41c2:

PS: ja som lapil pokutu od smeru Janossomorja cize som vliezol na M1 a planoval som pokracovat na M15, od minuleho roka je to spoplatnene vsetko aj pre osobaky...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
canndysk
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 15.11.2016 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa canndysk »

Citujem... Vzniknutú situáciu je však možné riešiť KOREKCIOU EVIDENČNÉHO ČÍSLA v oprávnení v rozsahu max. 3 znakov, ktorú vykonáva priamo spoločnosť NÚSZ. Vykonanie korekcie EČ na e-matrici môže mať za následok odpustenie povinnosti zaplatiť pokutu. Korekcia ale nezbavuje držiteľa vozidla povinnosti ZAPLATIŤ NÁHRADU NÁKLADOV spojených s uplatnením pokuty vyčíslenej vo výzve, keďže držiteľ v čase kontroly až do vykonania korekcie nedispinoval platným oprávnením a pokuta bola uplatnená dôvodne a v súlade s Nariadením o poplatkoch.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tak to je len lumparna fiskalska...proste rozdiel ked madar v madarsku dostane pokutu je, ze to za dialnicnu firmu nevymaha sprostredkovatelska trafika...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
canndysk
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 15.11.2016 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa canndysk »

Keďže už nemám doklad o kúpe, tak si musím vytlačiť cez IB platbu, kde je napísaný presný čas kedy som to kupoval a na základe aj toho času mi oni dajú kópiu. Len to musím zuradovat na danej benzínke keďže nemám doklad s EČ ktoré tam musí byť pre moju obhajobu. Ale som zvedavý kde sa stala chyba. Lebo EČ môže byť aj dobré, ale keď ujo na pumpe dal zlý kód slovenskej republiky čo je SK... On mohol dať napr. Sl, So... Čo som si nemusel všimnúť, tak je to tiež neplatné. A to som vtedy ani netušil že aj to sa tam dáva a je to také dôležité...
Takže treba si skontrolovať úplne všetko a treba aj vedieť čo tam všetko musí byť...
canndysk
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 15.11.2016 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa canndysk »

V Rakúsku je to inak. Tam ti oni pošlú pokutu a nijaké poplatky neplatis. Teraz prišli kamarátovi čo išiel do Talianska dve pokuty za prekročenie rýchlosti. 2x po 30€ tuším. Lebo nebolo to oveľa prekrocene. Prišlo to skoro po roku, ale zaplatil 60€ a neriešil nič iné

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných