Dialničná známka v maďarsku

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peter204
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.01.2014 11:33
Zdieľať na Facebook

Dialničná známka v maďarsku

Príspevok od používateľa peter204 »

Nazdar stala sa mi taká vec že som išel po dialnici v Maďarsku bez dilničnej a videl som tam značku že MATRICA VIDEO CONTROL (matrica je dilničná známka) a nad dialnicou bolo také niečo ako čo máme aj tu na slovensku na kontrolu mýta a teraz neviem či to bolo na mýto alebo na kontrolu dialničnej. Mám teraz čakť list s pokutou ? Nestalo sa niečo podobné niekomu ? Za každú odpoveď ďakujem.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Najprv frajer a potom pokakaný? :41c2:

Čo riešiš? Nebol problém ísť bez platenia tak nebude problém ani zaplatiť, nie?
kalimero22
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 24.01.2009 00:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalimero22 »

skoro na každej benzínke si zaregistruješ(zaplatíš) dialnicu na svoju ŠPZtku,potom ťa kontroluje kamera na diaľnici...v tvojom prípade iste môžeš čakať list s pokutou...to si nevedel predtým,že ako to v HU funguje??a ani teraz si si to nevedel vygoogliť???predtým,ako si založil tému??? či si naivne myslíš,že ti v šťastnej chvíli všetko odpustia???neber to ako urážku,ale to je lajdáctvo..všetci sme dospelí...
renault laguna 2.0 16v sport,103kw
hyundai santa fe,2.7 V6 LPG 139kw
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Nestane sa nič lebo matrice kontroluje sukromna firma. Kamion ma presne vytyčenu trasu,a podarilo sa mi odbočiť skôr tŕpol som,ale nič. Kolega išiel po vyznačenej obchadzke a dobehli ho bum pokuta. Nepamätam si ako to dopadlo,ale postih iba ihneď. Inak je to pasé.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mozno si mal stastie a ten usek bol zrovna zadarmo :), chodim takou trasou :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
dark17
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 17.04.2010 08:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dark17 »

mne sa zadarilo povedat pumparovi chybne ECV lebo som nesiel svojim vozidlom. Cely usek Szekesfehervar - Letenye a nazad, pre kontrolu priamo hliadkou som mal doklad o zaplateni s jednym chybnym cislom pochybujem ze by ma zozrali za to. Ale postou nic neprislo, su to uz 2 roky.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

domov by ti to prist nemalo ale cakaj pri kazdom vstupe do Madarska ze ta mozu skontrolovat a pri kontrole im to ukaze ze mas na EC pokutu a nezaplatenu a to su celkom slusne palky za dialnice a su neoblomny , riesil som nieco podobne a dotycnemu chceli zadrzat auto pokial nezaplatil pokutu , tiez isiel po dialnici bez zaplatenia dialnicneho poplatku obysiel si to bez problemov a o 2 mesiace ked isiel cez madarsko ho zastavili a zistili ze tam ma pokutu a nezaplatenu chceli od neho 100000HUF , musel to zaplatit na poste v najblizsej dedine kam ho odprevadzali prislusnici ,,, nechapem preco si to riskoval , vsak tie dialnicne poplatky niesu take drahe a ked vam daju zaplatit niekolkonasobnu pokutu tak vyplakavate a ste dosraty , nieco si spravil tak si to vyzer s pokutou , ja by som dal pokutu 1000 nasobnu cenu rocnej dialnicnej ,
Stu
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 10.12.2005 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Stu »

Absolútne nič nerieš, všetko je tvrdenie proti tvrdeniu.Ty si ten deň práve vylihoval v posteli s frajerkou medzi tretím a štvrtým kolom, keď ťa mali v HU zaregistrovať. Dobre,že ešte neideš im dopredu zaplatiť.... :3020:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

miroslav114 napísal:domov by ti to prist nemalo ale cakaj pri kazdom vstupe do Madarska ze ta mozu skontrolovat a pri kontrole im to ukaze ze mas na EC pokutu a nezaplatenu a to su celkom slusne palky za dialnice a su neoblomny , riesil som nieco podobne a dotycnemu chceli zadrzat auto pokial nezaplatil pokutu , ja by som dal pokutu 1000 nasobnu cenu rocnej dialnicnej ,
vymenit spz a idem cisty.zadrzat auto koli jazde zadarmo po dialnici-to asi sa musel pokakat ja by som ich vysmial madarov.pokuta 1000 nasobok zaco?vies kam idu prachy za poplatky dialnic a ciest u nas?na opravu urcite nie.ja by som ten poplatok dal vsetkym kamionom z polska a madarska uz len za prejazd cez nasu krajimu.nemas lova nejdes.ale trestat ludi co idu osobakom bez nalepky po dialnici to je chore.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Stu napísal:Absolútne nič nerieš, všetko je tvrdenie proti tvrdeniu.
Takí frajeri ako Stu sú najlepší, kopa prázdnych krčmových rečí bez reálneho základu.
Keď náhodou pôjdeš po nejakej diaľnici načierno a na teba natrafia, tak je ti jasné že takéto infantilné výhovorky nebudú nikoho zaujímať.

Pre Peter204: na maďarskej diaľnici nie sú všetky kamerové záznamy kontrolované, takže je značná pravdepodobnosť že si vôbec nebol zaevidovaný, ale vylúčiť sa to nedá, tak ako napísal miroslav114.
Pretože v tejto chvíli aj tak už nič nevyriešiš, neostáva ti zrejme nič iné než pri najbližšej jazde po maďarskej diaľnici mať pre istotu v zadnom vačku prichystanú dostatočnú finančnú zálohu pre najhorší prípad.
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Aby si sa nečudoval ked ti dojde od slovenského exekútora maďarská pokuta na zaplatenie.O čom sa tu píše bolo pred pár rokmi.Nevymožiteľné pokuty a podobne.Už tu na okolí Nových Zámkov podobné listy došli pár ľuďom.Tak pozor.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Čo tu šíriš paniku.
Pozdrav od exekútora mu môže dôjsť až keď nezaplatí v termíne pokutu, ktorú mu niekto vyrúbi.
Zatiaľ sa tu bavíme len o tom či dostane pokutu alebo nie.
peter204
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.01.2014 11:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter204 »

Sú tu všeliaké odpovede už nejako bude asi s tým už neurobím nič......ja viem že som na vine len ja lebo som si ju nekúpil.....nie som nejaký skúsený vodič jazdím asi 2 roky a keď som išiel v HU tak ma ridila navigačka, po takej ceste som šiel prvý krát a myslím že je na mieste že som bol trochu ostražitý a dáavl pozor aj na autá vo vedľajších pruhoch, čo ide zamnou predomnou a tak, a práve pre toto som si nevšimol že idem na dialnicu.....v navigačke som si trasu dopredu pozeral a jazdu po dialnici tam neukazovalo preto som dialničnu nekupoval lenže asi som tu navigačku pozrel zle, moja chyba čo už
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

neber to nejako tragicky ze ta teraz zavru za taku chybu.ja som toho po europe uz narobil tolko priestupkov ze uz ani sam nepamatam kedy co bolo.a ziadne take ze teraz mam so sebou 5000 euro keby nieco.ono niekedy je aj zle znacenie ciest zle umiestnene znacky a nie raz sa mi stalo ze som siel po dialniciach bez nalepky alebo poplatku.je to chyba aj toho napr madar systemu.vsade maju byt tabule ze spoplatnena cesta aby aj nevsimavy o tom vedel.taky polaci tam je modra cedula dialnica a zelena okreska.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

niečo som vygooglil o výškách pokut za chybajucu dialnicnu znamku :

platba do 30 dní: 14 875 forintov (49,81 eur)

platba za viac ako 30 dní: 59 500 forintov (199,22 eur)
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných