Diagnostika do 50 e

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

filipooo
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 20.12.2015 22:28
Zdieľať na Facebook

Diagnostika do 50 e

Príspevok od používateľa filipooo »

Dobrý večer chcel by som sa spýtať na diagnostiky do 50 e ako elm 327, u480, d900 poprípade iné nechám si poradiť , hlavne by ma zaujmalo ci dokazu taketo diagnostiky vyhľadať chybu aj inde ako na motore ako napríklad nefunkčný parkovací senzor? Ďakujem
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Mohol by si sem dať link na tieto vyrobky.. ja sa tiež o ne zaujimam , ale nie som erudovaný v tomto, najprv, by som si musel naštudovať ako cela diagnostika funguje...

mhlavaty to popisuje neuveriteľne zložito...

Ja nemam kedy skumať 200 kanalov a hodnoty ake tam maju byť a nie su....

Bolo by treba vyvinuť taku diagnostiku, ktorá by hneď povedala v čom je problém aj uplnemu laikovi...
filipooo
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 20.12.2015 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa filipooo »

rimack
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 05.05.2018 12:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rimack »

kúpil som OBD II za 4€ a výsledok bol, že som sa dokázal pripojiť na 1 z 3 skúšaných áut :D
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Za 35€ vieš kúpiť klon Delphi Ds150e, ale tiež nie všade pochodíš...

Nečakaj že ti to povie presne ktorý parkovací senzor je zlý, u niektorých áut sa k nim ani nepripojíš. Na úplnú diagnostiku sú diagnostiky priamo určené na značku, ale za tých 35€...

Hlavne pozor na tie malé čítačky, niektoré za 50€ nevedia okrem motora a prevodovky nič, zabudni na ABS, či ABG, respektíve iné jednotky komfortu.
Z tých čo si nalinkoval vedia podľa mňa všetky len motor/prevodovku

Inak elm327 ten istý kúpiš z číny za 3€
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Aku apku pouzivate pre cinu? Ja mam asi 4 ale kazda vie len vycitat zakladne chyby a odmazat ich. A nejake zive data a ich logovanie, ale zase len zopar zakladnych parametrov, ze to nema zmysel pozerat.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Diagnostika tejto triedy patrí do smetí.Treba mať na pamäti že ani tie diagnostiky ktoré už vedia celkom vela,sú ako čínske kreky lacnučké.Ale dávajú aspoň šancu niečo zistiť,a hoci sa aj opýtať niekoho čo to znamená.To sa vie zaplatiť jednou jedinou poruchou nejakej banality.A je šanca sa hoci ako samouk celkom slušne naučiť to svoje. ja by som bol najradšej,keby moji zákazníci každý mal VCDS,a ja mu milerád vysvetlím čo si má čas od času pozrieť,čo je dôležité,ako si načerpať palivo po výmene filtra atd atd.Má problém,pošle mi blockmap,to vôbec neznamená že prichádzam o opravu,ale on má prehlad čo sa deje a či je to vážnejšie alebo počká.Blbá diagnostika môže narobiť len škody zlým vyhodnotením nejakého nezmyslu preloženého translátorom
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných