Diaľničná známka Maďarsko

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
procarmotorsport
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 21.01.2011 16:03
Zdieľať na Facebook

Diaľničná známka Maďarsko

Príspevok od používateľa procarmotorsport »

Prišla mi pokuta z advokatskej fi. ktorá zastupuje Madarsky dialnicny system. Kupil som nespravnu dialnicnu znamku. Pokutu chcem zaplatit, je to nejakych 18 E. Ale mam zaplatit aj trovy pre pravnicku firmu? Tie su 40 Eur? Co mi pride vela... Ma s tym niekto skusenosti?
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Diaľničná známka Maďarsko

Príspevok od používateľa autolaik »

Je toho plny net... zalezi ci pojdes do sporu alebo sklonis hlavu a zaplatis.

https://blog.sme.sk/skodova/auto-moto/v ... -nezakonne
lubos zimovcak
Príspevky: 3367
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Diaľničná známka Maďarsko

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Zaplatiť a mať pokoj....
procarmotorsport
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 21.01.2011 16:03
Zdieľať na Facebook

Re: Diaľničná známka Maďarsko

Príspevok od používateľa procarmotorsport »

Najlepsie je, ze dnes mi prisli dalsie 4 listy od advokatskej agentury. Jazdil som viacero dni v Madarsku s tou zlou dialnicnou znamkou a za kazdy den kedy ma nasnimali chcu zaplatit pokutu...To je normalne?
procarmotorsport
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 21.01.2011 16:03
Zdieľať na Facebook

Re: Diaľničná známka Maďarsko

Príspevok od používateľa procarmotorsport »

autolaik napísal: 28.06.2022 10:45 Je toho plny net... zalezi ci pojdes do sporu alebo sklonis hlavu a zaplatis.

https://blog.sme.sk/skodova/auto-moto/v ... -nezakonne
Vdaka, asi to vidim tak ze to nezaplatim, resp. zaplatim len tu skodu, ktoru som urobil tym, ze som si zakupil nespravnu znamku.
lubos zimovcak
Príspevky: 3367
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Diaľničná známka Maďarsko

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

procarmotorsport napísal: 28.06.2022 15:43 Najlepsie je, ze dnes mi prisli dalsie 4 listy od advokatskej agentury. Jazdil som viacero dni v Madarsku s tou zlou dialnicnou znamkou a za kazdy den kedy ma nasnimali chcu zaplatit pokutu...To je normalne?
Hups, až sa nemýlim, je možné pokutovať iba 1 x za jeden a ten istý priestupok... :3c90:
Navštíviť advokáta a poradiť sa.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Diaľničná známka Maďarsko

Príspevok od používateľa jaster-83 »

@zimovcak,

To je myslene v tom zmysle ze napr. ked pojdu za tebou na aute 10 minut a pritom 5x prekrocis rychlost tak nedostanes 5 pokut, ani ked budes 3x obiehat cez plnu ani ked 10x nedas smerovku....dostanes vzdy 1 pokutu
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Diaľničná známka Maďarsko

Príspevok od používateľa oco13 »

Podla často zverejňovaných videí o rýchlosti , idú za tebou 10 minut a pokutu dostaneš za najvyššiu rýchlosť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fuly
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 27.04.2015 13:33
Zdieľať na Facebook

Re: Diaľničná známka Maďarsko

Príspevok od používateľa fuly »

Použil som diaľnicu viac ako raz za deň - koľko dostanem pokutu?

Neoprávnené použitie cesty bude sankcionované najviac raz za kalendárny deň podľa evidenčného čísla.

Ak krátkodobé užívanie vozidla bez platnej elektronickej nálepky v kalendárnom dni včas uplynulo (t. j. jazda začala pred polnocou), ale medzi prvým a posledným zistením neoprávneného použitia cesty neuplynulo viac ako 60 minút, možno vyberať len jeden príplatok.


Maximalizácia príplatku – nefunguje automaticky

Nárok naň možno uplatniť, ak sme spoplatnené úseky ciest využívali s vedomím, že máme platnú nálepku – a až pri prvej penalizácii je nám jasné, že to tak, žiaľ, nie je. Ak sme dostali viac ako dve sankcie (ako vlastník alebo prevádzkovateľ vozidla), môžeme osobne alebo písomne ​​požiadať o maximalizáciu sankcií – v takom prípade, ak bude naša žiadosť posúdená kladne, budeme musieť zaplatiť max. dvoch trestov.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Diaľničná známka Maďarsko

Príspevok od používateľa wilz »

To je tu aj nejaký iný fuly ako ten pripečený ?
Ono za jeden prečin alebo priestupok môžeš byť trestaný len raz, ale možno má fuly originálne informácie z Maďarska.

Ale čo sa týka tých posledných príspevkov, všeobecne o pokute za viacnásobný priestupok, tak si myslím že na ceste je policajt trocha viac na koni a obvykle je to podľa jeho názoru.
Ja som v Rakúsku, v tej istej dedine medzi Ba a Wien, v rôznych dňoch 2 krát platil za prekročenie rýchlosti. Scenár bol v oboch prípadoch rovnaký. Pred tou dedinou som na dlhej rovinke predbehol obyčajné neoznačené raz audi, potom seat, išlo potom za mnou.
Pár metrov pred dedinou je zníženie na 70 a v dedine štandardne 50 km/hod a ako to už obvykle býva, pri prejazde okolo značky 70 aj ďalej pri tabuli obce som išiel cca o 10 km rýchlejšie, potom už podľa predpisu. Následne v aute za mnou šofér vyložil na strechu blikajúce svetielko a na najbližšom odstavnom mieste si odo mňa prvý policajt vypýtal za tú 70-ku 20 euro a jeho spolujazdec tiež 20 za 50-ku v obci.
No a aj keď mi to úplne košér nepripadalo, v rakúsku sa s policajtom naozaj neoplatí polemizovať.
fuly
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 27.04.2015 13:33
Zdieľať na Facebook

Re: Diaľničná známka Maďarsko

Príspevok od používateľa fuly »

(doplnenie)......

Podmienky kladného posúdenia žiadosti:

Žiadosť je možné podať len písomne ​​(na papieri alebo e-mailom) na e-mailovú/e-mailovú adresu Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt.. Alebo osobne v ktorejkoľvek z kancelárií služieb zákazníkom do 75 kalendárnych dní od doručenia prvej formálnej výzvy.
Oproti doterajším predpisom môže vlastník alebo prevádzkovateľ využiť možnosť maximalizácie doplatku niekoľkokrát za kalendárny rok.
NÚSZ Zrt. Žiadosť posúdi do 30 dní a zašle oznámenie o rozhodnutí. Na úplné zaplatenie maximálnej sumy, teda dvoch príplatkov, máte 30 dní od doručenia rozhodnutia.


Príplatok za vozidlá so zahraničným významom

NÚSZ Zrt.Výšku prirážok vyrubených za vozidlá so zahraničným významom vyberá pomocou kancelárií zahraničného partnera. Okrem penalizačnej položky teda vznikajú značné dodatočné náklady, ktoré si zahraničné úrady účtujú v rámci administratívy: vyhľadávanie dát, pošta, komunikácia, administratíva úradu, inkaso a v niektorých prípadoch aj náklady na súdne spory.

V súvislosti so správou príplatkov za vozidlá s cudzou štátnou príslušnosťou môže majiteľ alebo prevádzkovateľ samozrejme navštíviť aj službu Call centrum alebo pracoviská služieb zákazníkom NÚSZ Zrt. Je však dôležité vedieť, že ich klienti nie sú oslobodení od úhrady nákladov vzniknutých v priebehu pomoci v prípade priamo platených príplatkov, ktoré si môžu nárokovať spoločnosti, ktoré majú zmluvné vymáhanie.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: gnagy, Google [Bot] a 100 neregistrovaných