Dexos 2 TM /GM/

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Dexos 2 TM /GM/

Príspevok od používateľa nesztor »

Ahojte! Úvodom vám prajem krásny nový rok 2013!

Čítam tému oleje a toto fórum opäť pomohlo. Desať rokov používam Castrol a teraz mi výrobca odporúča Dexos 2 TM a o tomto olei písané všade len tak minimálne-myslím zo strany užívatelov. Chcem to pre Chevrolet Aveo Eco motor 1,2 benzin r.v. 2011-prvá výmena oleja. Teraz cca.10000km. Mate blizsie info? DAKUJEM!

PS: Opel forum som cital-
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nalej tam čokolvek čo splna špecifikáciu výrobcu...
Prečo ti odrazu ponúka predajca nejaký Dexos ? No možno preto , lebo Castrol už nieje najväčší HIT a nie sú nan už také zaujímavé marže ako kedysi. Tak možno preto teraz Dexos...

Ja som to nepočul a preto by som si kúpil niečo čo poznám vyberať z čoho je - značiek ako maku a cena +- rovnaká

Ja už dlhšie čakám kedy "zanikne" Castrol a objaví sa niečo nové prevratné čo ešte nikto nemá a vyrábať to bude zase len bývalý Castrol akurát pod iným menom
nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nesztor »

Castrol som daval do inych aut,teraz mam nove a tam odporucaju Dexos ale mozem dat co chcem. Je to GM olej pre Opel
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja by som to nevidel hrozivo - mas jednoduchy primitivny motor, mozes tam pouzit v principe akykolvek olej co splna tentokrat [!] viskozitu pretoze ziadne specialne poziadavky pre tvoj motor neexistuju (napriklad pre 1.9tdi 74/77/85/96/110kW PD diesle od VW existuju, tak preto maju oleje pre tie motory specialnu normu a su odlisne od klasickych olejov).

Nerobil by som si s tym moc velku hlavu. Stokrat dolezitejsie ako konkretny olej je:

a) vcasna vymena, nech ta nenapadne 30.000km
b) nevytacanie motoru, je to slabo odprevodovane, radsej prist o 18 minut neskor 115km/h pri 3200rpm ako sa hnat jak sprosty 139km/h na 5600rpm.

Chapes ?
nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nesztor »

Dakujem Turbo,od teba som sa dost naucil a viem co tam mam dat a kedy ho vymenit. Teraz sa pytam len na skusenosti s danym typom oleja.
nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nesztor »

Ako som sa na nete dočítal,tak DEXOS 1 a 2 je by SHELL.
Odporúča sa pre GM motory-Opel,Chevrolet a pod. Splňa normy VW,BMW,GM-je o polovicu lacnejší ako Castrol,5w30 je syntetika,vraj má nenej síry-
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Tie normy DEXOS 2 spĺňa aj olej MOBIL1 ESP 0W-40. Už rok je asi na trhu čo sledujem oficiálne stránky MOBIL a retardovaní predajcovia na SK ho stále nemajú v ponuke. A chcel by som ho vymeniť v aute namiesto MOBIL1 Turbo diesel 0W-40, pretože ten ESP je šetrnejší k emisnému systému.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neboj ten Dexos je asi rovnaký "šmejd" ako Castrol , žiadna rafineria Dexos neexistuje - tak ako Castrol a všetko sú to len štandartne dodávané oleje, predávané pod svojou značkou zo svojimi aditívami
nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nesztor »

Všetko je to aj tak to isté,len iná krabica-normy rovnake.Mobil ti kupim na kazdej pumpe v rakusku ked chces-aj v madarsku ho bezne maju
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Viem, že aj v BA sa tuším dá kúpiť. myslím, že čerpačky ESSO ho predávajú ,ale to mám ja od ruky. A hlavne je tam za podstatne iné peniaze ako v Eshopoch. Cez Eshop dokážem náplň do auta za slabých 100 eur kúpiť. Ale do toho tvojho auta tento MOBIL 1 odporúčam...A je to na 150% lepší olej ako Shell, Castrol a iné...Mňa by skôr zaujímalo od ľudí čo sa v tom reálne vyznajú či je vôbec niečo lepšie ako MOBIL 1 na trhu?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja skôr neverím že existuje nejaký výrazne lepší produkt ktorý by sa vymykal štandartu...

Teraz má kopec ludí pobláznenú hlavu olejmi "Millers Oil" , darmo čo raz niekto vycapí na zavodný špecial to je sväté
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

ja osobne som na MOBIL prešiel z neviem akého oleja. ale myslím, že majiteľ predo mnou olej menil, ale motor mal najmä v saní dosť usadením...Po prejdení na MOBIL pred 3 rokmi tam tie usadeniny už nie sú a napríklad keď tesnili kryty hlavy valcov, tak vnútro bolo čisté a lesklé ako zrkadlo. Takže ja myslím, že ten olej asi je o niečo iný ako to čo tam bolo predtým. nehovoriac o rýchlom dotlačení napínakov reťaze v chladnom počasí po studenom štarte.
A pri tomto oleji ESP garantujú ešte nižší obsah častíc vo výfuku.
fonoke
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 17.07.2011 17:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fonoke »

Ivko ma pravdu. Castrol už dávno neexistuje. Pred nejakým časom bol Castrol plnený OMW. Už istú dobu plní Castrolové bandasky BP . Takže Castrol je len reklamný hnus ktorý ťaží z reklamy a namotaných ľudí na Castrolmániu.

V dnešnej dobe rozlišovať olej či je dobrý ale nie - nemá význam. Nakoľko má schválenie spĺňa požiadavky pre daný motor a može mať značku akúkoľvek. Zakladové oleje su dodvané rovnaké. A aditíva si pridáva každa značka svoje (ktoré tiež odkupuje od firiem ktoré ich namiešavajú) a nevyvýja si ich sama. Takže dneska je to len o značke. Oleje sú zhruba tie isté.

P.S.: Ak dobre viem ten mobil1 ESP ma sebe HC zložku. Takže je na úrovni nejakého Castrol Magnatec. resp. durablendu. Ale ak splňa normy tak je to jedno.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

BP kupilo Castrol, takze... neviem co plnia do flasi a nikdy to vediet nebudem, ale je mozne ze k nejakym nakladovym usporam to bude smerovat.


Mobil1 su spickove oleje. Podla UOA, used oil analysis, zverejnenych na viacerych internetovych forach, predovsetkym bobistheoilguy.com... mobil1 dosahuje konsistentne spickove vysledky. Okrem ineho sa pod nazvom Mopar (ale s rovnakymi katalogovymi a produktovymi cislami) pouziva ako prvonapln a odporucana napln v Chrysleri, autach ktore ja osobne relativne lubim.



>> MOBIL1 ESP 0W-40

tento olej uz nezozenies pretoze ESP nazov bol nahradeny niecim inym, novym, marketingovo a rasovo cistejsim. ESP je olej ktory je nalievany vo vyrobe do Vojageov 2.5crd (starsie modely) a 2.8crd (vsetky modely, aj starsie 2004-2008, aj novsie 2008+).

Na Shell Ultra oleje takisto neviem povedat krive slovo. Teraz nedavno som mal kvoli problemom s napajacou listou na Forde Galaxy dekel dole, cisto jak na chirurgickej sale. A to je 11rocny motor s mnohymi mnohymi statisicmi kilometrov.
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

tak je to zhruba tak ako som myslel, lebo MOBIL bol vždy olejom Mercedes a veľmi používaný v AMG. Poslednou dobou ho mercedes nahradil SHELL a teraz tuším FUCHS (asi v rámci úspor páchaných na zákazníkoch, ale zrejme kvalitatívne ani tie oleje nie sú zlé). Ale s tým ESP typom sa mi skôr zdá, že to je novinka. Lebo Turbodiesel, alebo new life spĺňajú len normy MB229.3 a 229.5 a ten ESP normu 229.31 a 51. Tak neviem. DPF nemám, ale sa mi to zdalo aj na katalyzátory šetrnejšie. Chcel by som možno čosi ešte lepšie skúsiť, ale neviem. Parametre na stránke výrobcu MOBIL tých olejov sú veľmi slušné papierovo. A tie motory pri pravidelnom menení oleja raz ročne, alebo max 15 tisíc km sú ozaj čisté ako potvrdil aj MP3.

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných