Deti,Vy a reflexne prvky...

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Deti,Vy a reflexne prvky...

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

S rukou na srdce.Kolki z Vas mate na sebe reflexne prvky?Dbate o to aby ich mali Vase deti ci cez den,ci za tmy?
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

19.1.2013 - Vraciam sa z nočného lyžovania, 21:00 pár metrov za dedinou kráča žena s kočíkom a ďalším asi 5 ročným dieťaťom.. Našťastie išla po ľavej strane, inak by som si ich nevšimol.. Ani jeden jediný reflexný prvok, všetci v tmavom + zasnežené / zľadovatelé cesty... Dokonalá kombinácia...

Zastal som, zapol výstražné, vzal svoju reflexnú vestu a podal jej ju do rúk.. Pozerala na mňa ako vyoraná myš :41c2:

Ešte dlho, cestou domov som nadával.. Takto zmýšlajúcich a nezodpovedných ľudí nedokážem pochopiť...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Atlas - poďakovala sa? Bohužiaľ toto je vídať dosť časté, hlavne medzi dedinami v noci.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Tak najprv poďakovala tak naoko, skôr sa však cítila, že na ňu útočím a nie že pomáham... A to som na ňu nijak ostro nevybehol.. Normálny pozdrav a či sa nebojí, či dorazí domov... Že šak ona to pozná a chodí tadiaľ často :41c2:

Trval som na tom, nech si ju dá na seba a šiel som... Poďakovala ešte raz, trocha priateľskejšie.. Snáď si to vzala k srdcu a používa ju aj dnes...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Pekné od Teba. Koľkí vodiči by len tak prešli okolo a nepomohli by. Patrí Ti :300f:
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Tak ja som zastal aj preto, že som sa ich najprv naplašil :-\ :d :D

Zbadal som ich tesne pred zakrutou na konci stúpania, nebolo by mi všetko jedno, ak by šli po druhej strane, nebodaj auto oproti... :4012:

Asi práve preto, že som sa zľakol situácie, ktorá mohla vzniknúť som sa odhodlal zastať.. Ak by to bolo kdekoľvek v dedine, asi by som aj ja iba prešiel ďalej.. Zasa ich nenosím toľko, aby som mohol rozdávať :d :D
dekastar
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 04.12.2012 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekastar »

Rudo je potrebný reflexný prvok cez deň? Nemyslím reflexnú vestu, ale reflexný prvok. Ja si myslím, že vôbec. V noci samozrejme o tom debatovať netreba.
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

No mame jeden čech riadne "naložil", keď išla bez reflexov na bicykli a ešte sa doma sťažovala, že aký nevychovanec :d :D Ale od vtedy je vybavená helmou, vestou aj pásikom...
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

dekastar...,som toho nazoru,ze hej.Ak je znizena viditelnost,dazd,fujavica,hmla...Ale aj slnko robi svoje.Ak ti neustale svieti do oci tak to vie narobit riadnu paseku...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Len tak pre zaujímavosť, koľko stáli? A koľko stoja u nás?
juro1111
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 17.03.2012 18:00
Bydlisko: sturovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juro1111 »

atlas dobre si sa zachoval,dole klobuk...a na tych dedinach je to este novinka....asi... :4012:
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Ked ideme so synom na prechadzku, tak ma na sebe povinne taku detsku reflexnu vesticku. Som z dediny a vela ludi tu na to pozera, jak bager na tvrdu hlinu... Ja sa snazim mat na sebe aspon nieco farebne. Ram kociku pre mladsieho uz tiez presiel "bezpecnostno-optickym tuningom)... :) v obchode s potrebami pre TIR sme kupily reflexne nalepky - take pasy, co byvaju vydiet na navesoch. Stoji to smiesne peniaze... asi 2e meter! Inac pravidelne medzi Trnavou a Spacincami sa mota dement na bycikli, ktory je schopny ist aj za tmy a hmly... osvetleny nejakym cinterovym svetielkom... Toto by zaujimalo preco nasi pomahaci neriesia!?
dekastar
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 04.12.2012 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekastar »

Koľkokrát si na to pomáhačov upozornil?
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Ono ich treba na to upozornovat??? Zaujimave, ze kde merat, tak na to pridu aj sami...
Okrem toho jazdi po frekventovanej ceste a policajti ho museli stretnut a jazdi stale a stale rovnako...
dekastar
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 04.12.2012 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekastar »

Ak sa niečo nerieši a malo by sa, stačí na to upozorniť. V tomto prípade veľmi ľahko, 158. Ja si myslím, že to toľko nie je. Toto sa nedá porovnávať s tým, kde merať a nemerať, ten človek tam nejazdí asi celý deň v tom mieste.

Ja som sa ťa len spýtal, či si na to upozornil, ak to chceš riešiť, ak je nebezpečný, alebo len vedieš prázdne reči, ako väčšina Slovákov. Niektorí to robia v krčme, iní na fóre, ale výsledok je ten istý, nič sa nevyrieši, len sa rozpráva, kritizuje.

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných