Denne svietenie namiesto hmloviek.

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

skino
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 04.02.2009 22:42
Zdieľať na Facebook

Denne svietenie namiesto hmloviek.

Príspevok od používateľa skino »

zdravim, mam grande punto a chcem si dať denne svietenie ale do mriežky mi nevojde lebo nedodržim širku 60cm, tak som uvažoval či by sa nedali nahradiť hmovkami a to tak že do hmloviek dam led žiarovky a zapojim to tak ako denne svietenie aby pri zapnuti svetiel vypli denne, hmlovky aj tak nepoužívam a fakt nevie to inač vyriešiť. dakujem za rady či bi mi to u policajtov prešlo...
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Pokiaľ dodržíš predpísané geometrické pomery inštalácie, použiješ schválené svetlá a zapojíš ich tak, že sa vypnú pri zapnutí akéhokoľvek iného svetla na aute, tak nemôže mať proti tomu nikto žiadnu oprávnenú výhradu.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Môj návod sa stále nikomu neosvedčil, ja to viem vyriešiť celkom inak, je to úplne jednoduché a vôbec nič to nestojí...
Auto nechám v takom stave ako je a celý problém je razom vyriešený, dnes som stretol tiež jednokého Billa, menom P306 , stretávam ho často, ale dnes mu už jedno oko nesvietilo, že by 55€ fuč ? Alebo menej, to je jedno
jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurkyLE »

ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja to hovorím stále...

To je ako kúpiť si androidový telefon a mať v nom nainštalovanú predpoved počasia, ako keby to bola životne dôležitá vec a telefon by bez toho nefungoval :41c2:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Páni uvedomte si jedno , tu vôbec nejde o šetrenie. Ide o to , že niekomu sa to jednoducho páči. Modré parkovačky - zakázané , osvetlenie trysiek ostrekovačov -zakázané, farebné osvetlenie špz - zakázané, tak ako sa majú tí ludia kua odlíšiť???
Sedel som pred dvoma dňami v synovom aute - v interieri 12m led svietiacich pásov , vo dverách projektory loga VW , a v kufri subworfer, že keď som ho omylom zapol skoro mi vyleteli sklá. Lenže toto všetko za jazdy vidieť nie je. Tak im nechajte aspoň to denné svietenie , videl som autá čo mali aj po 4 denné svetlá. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bady555
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 12.03.2010 07:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bady555 »

nieco usetri pokial ma h7 ziarovky ktore velmi casto vyharaju a ktore vymeni len v servise a ked este nahodou nema automaticke zapinanie svetiel tak ani nedostane pokutu za svetla, no ked vidim niektorych ako to maju smiesne namontovane alebo co im svietia ako za dusicky tak to uz je vrchol
raltok
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15.12.2008 13:58
Bydlisko: ba/ke
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raltok »

ma fiata, a ak v novych nic nezmenili a nechali minimalne 30rokov stary system, tak po vytiahnuti klucika sa mu vsetky svetla vypnu. ak ho tam da naspat, tak sa zapnu.
denne svetla naozaj nepotrebuje. a ak sa nemylim, tak grande punto ma h4 a moc casto neodchadzaju...

v takomto pripade neviem na co vyhadzovat peniaze za denne svietenie...
edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

Priznam sa ze som ich zene namontoval na jeepa len preto ze ak sadnem do jej auta jazdim bez svetiel. V mojom mam automaticke svietenie. Som o tom presvedceny ze sa ich cena uz aspon raz vratila (nie na energii ale na pokute).
ondre
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 26.07.2008 19:40
Zdieľať na Facebook

LED

Príspevok od používateľa ondre »

herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

ja tiež nechápem taketo do.......e áut, vyzerá to naprd, svieti to naprd..akurát to auto vyzerá omnoho horšie ako predtým...na predchádzajúcom aute som mal H7 a vydržali mi nejakých 60 000 km...a cena ?2,50 :) teraz v aute xenony a ani ma nenapadne si montovať nejakú hentu hovadinu, výbojka mi vydrží aj viac ako dva roky a ked sa po nejakých 3000 hodinách vypáli tak kupim novu...
a hentie "tuzingové" svetlá?tak to je iná šaškáren za tie prachy..tam už keby si kupoval žiarovky tak si ich môže kupiť cca 100 kusov...
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Re: Denne svietenie namiesto hmloviek.

Príspevok od používateľa laura »

skino napísal: ... tak som uvažoval či by sa nedali nahradiť hmovkami a to tak že do hmloviek dam led žiarovky a zapojim to tak ako denne svietenie aby pri zapnuti svetiel vypli denne ...
skino,
neviem aku mas ziarovku v hmlovkach, ale vacsina led-iek do pätice H1. H3. H7 je pre pouzitie v cestnej premavke zakazana, pouzitie len pre tuning ... OK, snad mas kupenu, alebo spekulujes nad schvalenou ziarovkou ... tiez som nad takymto niecim uvazoval, ja mam hmlovku v sosovke v reflekltore, ziarovka H3. LED-ky pre paticu H3 svietia v tej cocke uplne na prd, konkretne 12V H3 13 LED/3SMD ... to je nepouzitelne, ... ale ked kupis schvalenu a das do hmloviek bez sosovky, zapojis to cez modul denneho svietenia, malo by to byt ok. Na neschvalenej ani neuvazuj, mozes nadabit na mudreho policajta :-) ... No a ked ten pan bude velmi mudry, tak ti pozrie oznacenie svetla, na ktorom nemas samozrejme oznacenie pre denne svietenie RL a bude pokuta tiez. Takze ked to budes riesit, pocitaj s rizikom. Ked to zapojis cez klasicke ziarovky, ktore mas pouzite v hmlovkach cez rele, zase moze nastat problem, lebo s hmlovkami je povolene svietit len za znizenej viditelnosti(hmly) zase mozes byt lahsi o par desiatok € ... Takze je to : CELE ZLE.
mondeoh2o
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 11.12.2012 22:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondeoh2o »

zbytocne spekulovanie , v grande puntach ziarovky neodchadzaju aspon mojmu otcovi , ma ho cez 4 roky a este nemenil ani jednu , a co je problem zapnut a vypnut svetlo ,co je to niekomu zatazko ci co ? a aj ta skor zabadaju ked mas stretavacky
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ako už napísal laura - to o čom uvažuješ je nelegálne a kravina!

2lubos: to, že ty nevidíš dôvod pre namontovanie DLR ešte neznamená, že ich nevidia aj iní! Mám ti napísať tých x dôvodov pre ne, ktoré som sem písal už niekoľkokrát?
begbeee
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 23.07.2011 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa begbeee »

Napíš. Ja som to ešte nečítal a denné svietenie je podľa mňa strašná kravina, ktorá sa vôbec neoplatí. Navyše viackrát sa mi stalo, že tie autá vôbec ani nie je vidno. Pár lediek nič moc oproti normálnym svetlám navyše zozadu to nesvieti.

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní