Demontáž alebo ponechať LPG.

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cikera
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21.03.2014 20:21
Zdieľať na Facebook

Demontáž alebo ponechať LPG.

Príspevok od používateľa cikera »

Čaute. Potrebujem poradiť.
Mám Felíciu s LPG. Je to prvé vozítko s plynom, a pri kúpe som si blbecek nezistil či netreba aj nejaké doklady aj k splynovaču a mylne som sa domnieval že, keď je lpg zapísané v technickom tak je všetko v poriadku. Ale problém nastal keď som chcel ísť na STK. Kde pýtali protokol o montáži, ktorý samozrejme nemám. K tomu som zistil že aj nádrž má viac ako 10 rokov, takže teraz riešim dilemu, či vôbec existuje niekto kto by mi dodatočne vystavil protokol o montáži. Pochybujem že sa niekto podpíše pod cudziu robotu? Samozrejme že tiež to zadarmo nebude. Plus výmena nádrže. Preto ma napadlo či by nevyšlo lacnejšie LPG demontovat a odhlásiť? Netuším ani ako sa pri odhlásení postupuje. Je my jasné že, tiež to bude musieť urobiť niekto kto my ktomu dá aj papier. Koľko by ma to cca odhlasenie vyšlo. Najradšej by som ostal pri LPG, ale keďže zrovna eurami nesmrdim tak hľadám lacnejšie riešenie, aby som mal nejaké vozítko s STK a EK. Keď sa niekto vyznate v cenách týchto služieb, dosť by my to pomohlo.
Dik za odpovede.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Možností je niekolko
1 - podplatiť na stk
2 - tvrdiť že vozidlo je dovoz , aj felicie sa dovážali , mne to takto prešlo
3 - výmena nádrže cca200 eur , samotnú nádrž u nás predávajú za 160 (Štúrovo) Nerieši to ale chýbajúci protokol.
4 - oficialna demontáž plynu - cca 60 eur aj s dokladom potom k policajtom

Už som to tu písal viac krát vzhladom k našej legislatíve radšej kúpim auto s nezapísaným plynom a raz za dva roky vyhodím reduktor , ako stále riešiť problémy s papiermi.
Hneď na mňa vyletí kopa ludí , že pri dodržaní všetkých predpisov nemôže problém byť , ALE verte že bude . Nie pri nových autách s prvomontážami ale s každým ďalším majitelom a prepisom toto riziko prudko stúpa.
Napr. moje posledné prekvapenie bolo , že Punto s r.v. 2000 a všetkými dokladmi v poriadku malo nádrž z roku 1995. Prúser , že?

Ešte je možnosť kúpiť v Polsku nádrž Stako , ktoré sa predávajú aj u nás , tam stojí cca60evri , ale nie je isté že ti ju tu aj niekto namontuje.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cikera
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21.03.2014 20:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cikera »

Ďakujem za odpoveď. Aspom už mám nejakú predstavu v akých sumách sa pohybujem. Ja som aj mal STK po známosti, ale že vraj od tohoto roku sa to bez toho protokolu nedá, neviem čo je na tom pravdy, tak my bolo povedané. Najideálnejšie by bolo keby my nejaký dobrák ten protokol vystavil aj bez výmeny nádrže, ale to je asi divoká predstava. Ešte ma napadlo či sa nedá zohnať staršia nádrž 7-8 ročná do ďalšej STK by to stačilo. Lebo do feldy kupovať novú na ďalších desať rokov je asi zbytočné, takú životnosť jej nedávam. No uvidíme čo sa podarí. Bohužiaľ bez STK už chodím vyše dva mesiace tak keď sa to bude pretahovat, tak to radšej odhlasim ako platiť 330€ pokutu. Aj tak je najväčšia hovadina, že vôbec ešte nejaký papier potrebujem keď je to zapísané v technickom, veď tam to tiež museli podľa niečoho zapísať.
Fesak19
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30.01.2010 14:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fesak19 »

Servus.
Tento problém som riešil aj ja nedávno,tiež som kúpil auto a zistil,že mi pôvodný majiteľ nedal protokol o montáži,taktiež pôjdem na stk.Ak máš možnosť zistiť,kde bol plyn montovaný do tvojho auta od pôvodného majiteľa,tak Ťa to bude stáť 50€ za vystavenie náhradného protokolu tzv.Opis,ktorý Ti vystaví tá dielňa,ktorá splynovač montovala.
9jano9
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.06.2013 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 9jano9 »

Ja som bol na kontrole minuly mesiac, pani pri okienku som daval vsetky protokoly aj od plynu a ona mi povedala ze nic nepotrebuju.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ohĺadom systemov LPG a jeho komponentov je momenatálne taká legislatíva,že

system LPG sa montuje a prihlasuje len pre to jedno konkretne auto, nie je možné žiadne komponenty LPG systemu vymontovať z jedneho vozidla a namontovať
do druheho vozidla

každý jeden komponent lpg systemu ma svoje číslo pod ktoré eviduje a archivuje montážna dielňa kde bol systém LPG namontovaný a tiež je všetko evidované u dovozcu konkretneho systemu

čo vidím ako veľkú výhodu , lebo ak by tieto sučiastky neboli označené,tak by dochádzalo ku kradežiam ,

a naslednej montáži do ineho vozidla
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laco : nezabudni spomenúť ako je to u dovozov :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: A pri tom zapisovaní komponentov , aké sú potom problémy ak je potrebné daný diel meniť.
Proste CELÉ ZLE.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
juraj975
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 13.03.2009 13:58
Zdieľať na Facebook

Re: Demontáž alebo ponechať LPG.

Príspevok od používateľa juraj975 »

cikera napísal:Čaute. Potrebujem poradiť.
Mám Felíciu s LPG. Je to prvé vozítko s plynom, a pri kúpe som si blbecek nezistil či netreba aj nejaké doklady aj k splynovaču a mylne som sa domnieval že, keď je lpg zapísané v technickom tak je všetko v poriadku. Ale problém nastal keď som chcel ísť na STK. Kde pýtali protokol o montáži, ktorý samozrejme nemám. K tomu som zistil že aj nádrž má viac ako 10 rokov, takže teraz riešim dilemu, či vôbec existuje niekto kto by mi dodatočne vystavil protokol o montáži. Pochybujem že sa niekto podpíše pod cudziu robotu? Samozrejme že tiež to zadarmo nebude. Plus výmena nádrže. Preto ma napadlo či by nevyšlo lacnejšie LPG demontovat a odhlásiť? Netuším ani ako sa pri odhlásení postupuje. Je my jasné že, tiež to bude musieť urobiť niekto kto my ktomu dá aj papier. Koľko by ma to cca odhlasenie vyšlo. Najradšej by som ostal pri LPG, ale keďže zrovna eurami nesmrdim tak hľadám lacnejšie riešenie, aby som mal nejaké vozítko s STK a EK. Keď sa niekto vyznate v cenách týchto služieb, dosť by my to pomohlo.
Dik za odpovede.
Takže moja čerstvá skúsenosť z decembra je taká že za vymontovanie všetkeho z auta som zaplatil na sliači 100eur
tam mi dali protokol o demontáži s ktorým som musel ist ku policajtom na krajské riaditelstvo či ake to vlastne je tam chceli nejaké kolky (nepamätám si kolko ale asi 6.5eura sa mi zdá) a ešte ma poslali na čiastočnú STK kvôli vymontovaniu lpg tam samozrejme nejaký další poplatok tiež neviem presne koľko keď som to mal hotové tak mi títo krajskí zeleny vydali nový velký technický a poslali ma ku nám na okres policajtom kde zase treba kolok asi zase 6.5 eura a malý technický prišiel potom domovčiže všetko vyšlo tak 120-150 eur neviem presne a ešte behanie a nervy po tých zasranych úradoch
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

..skoro, no najskor by som riesil protokol a az potom nadrz
Batista
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 08.05.2008 21:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Batista »

A co v pripade ak je auto dovezene? Vtedy netreba papiere o montazi LPG?
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Po novom "VRAJ" treba no ja som to este nazivo nezazil
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Autolaik : nemôžu , čo by spravili potom s tými tisíckami aut čo pustili na cesty bez protokolov.? A druhá vec je že v zahraničí sa ani žiaden protokol nevydáva. Aspoň nie všade.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Oco si robis srandu?! To si fakt myslis, ze ich zaujima co bude "ten na druhej strane" robit? Nedaj sa vysmiat... co ma spolocne, ze pustili auta na cesty stym, ze teraz od nich budu chciet nieci co nemaju???
...som si myslel, ze zrovna ty si uvedomelejsi obcan... :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laki bohužial ano , tak isto aj papier podla ktorého ti zapísali disky , ťažné , zdvíhaciu plošinu , majáky , folie atď.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cikera
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21.03.2014 20:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cikera »

No vidím, že si to ešte vychutnám. Fakt sa mi to zdá až debilné, keď je lpg legálne zapísané v TP tak nedokážem spraviť Stk. Vlastne ma tam ani nepustia. Možno raz budem potrebovať protokol o montáži autorádia. Bože na feldu kúpim noví motor za 100€ vyhodim starý aj s lpg noví namontujem aj sám a papier o výmene my za20€ vystaví každý automechanik. Toto sa dá stihnúť za 1 deň. Protokol možno nezoženiem ani za týždeň , bude to minimalne o polovicu lacnejšie a o čase ani nehovorím. Len si neviem predstaviť že mám auto za 10 000€ a stane sa my toto. Slovenská legislatíva je fakt na najvyššej úrovni. No uvidím ako pochodim. Ešte je jedna možnosť za 20 minút som na vrakovisku a ješte videlám. ;-)

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných