Dekarbonizácia 2.0TDI napriamo

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Dekarbonizácia 2.0TDI napriamo

Príspevok od používateľa ramairn »

Ahojte potreboval by som poradiť. Chcem dekarbonizovať motor 2.0 TDI 110kw CRLB.

Mám ale otázku. Teda viac. Poprvé ma to vôbec význam a nejaký efekt ? Máte niekto skúsenosti ? Myslím dekarbonizáciu priamo látkou do obehu na ktorú by motor bežal nejakú dobu.

Ďalšia vec...pokiaľ je vozidlo vybavené predným čerpadlom treba odpojiť poistku alebo uzavrieť okruh niesom si istý či tento motor má čerpadlo aj vpredu mimo vysokotlakého, myslím že nie ale radšej si to chcem overiť.

Tiež by som chcel vedieť vaše skúsenosti ktorý prípravok použiť na priamu dekarbonizáciu ak máte nejaké skúsenosti. Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbonizácia 2.0TDI napriamo

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na tieto hlúposti rovno zabudnite.Máte predstavu že by akýkoľvek zázrak dostal z motora pol kilogramu dehtu ?! Na snímku je "hrubá" očista,tj čo mechanicky vylyžičkujete,potom idú veci do velkého ultrazvuku. Ale nič,čo by akože dalo motoru spapať ten sajrajt....nikdy v živote,napchať do krku predajcovi a nie do motora.A ešte DPF kového,to by mali trestať toto.
Obrázok
ramairn
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbonizácia 2.0TDI napriamo

Príspevok od používateľa ramairn »

Aha. Ďakujem teda asi sa vykašlem na to.
Mal som problém zo zlými štartom motora za studena aj tepla, dlhšiu dobu zistil som že je zlý žhavič pri kontrole keď som ich dal všetky von, celý čierny až po závit ostatné pekné. Asi kôli zlému spaľovaniu v danom valci alebo lepšie povedané zlému zapaáleniu zmesi..po dobu asi troch mesiacov kým som na to prišiel. Vymenil som komplet všetky tak ako treba auto chytá na brnk. Len ak je ten valec v stave ako ten žhavič chcel som to dať do poriadku ale vyčistí sa keď k tomu donútia okolnosti niekedy v budúcnosti ak na to dojde ak auto dožije.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbonizácia 2.0TDI napriamo

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čistiť treba,no ale nie takto hentými hašlerkami
fzubaty
Príspevky: 1542
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbonizácia 2.0TDI napriamo

Príspevok od používateľa fzubaty »

Dekabonizacia samozrejme ma zmysel. Len ju treba robit pravidelne a nie na starom srote.
marfan
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 28.09.2011 18:19
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbonizácia 2.0TDI napriamo

Príspevok od používateľa marfan »

Nezatracoval by som to úplne, ale tiež som neni o tom na 100% presvedčený. Starý a istý spôsob je rozobrať mechanicky vyčistiť a je tam istota.


A s tým, že špička žhaviču ti čistenie aj tak nepomôže po pár 100km to tam bude znova. To je to isté ako keď vymeniš olej a po pár km bude vizuálne rovnako špinavý (myslím na týchto diesloch v Octaviach).
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbonizácia 2.0TDI napriamo

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kto verí na vodku a Savo proti Covidu,nech si užíva,presne ako hentú kravinu.Budeme sa tváriť že čistíme,prečo nie.Veď na každú hovadinu sa dnes chytí dostatočný počet ľudí čo peniaze vyhodia aj za väčšiu sprostosť.Sila netu je už taká,percento ktoré sa dá chytiť doslova na čokoľvek je velké...a s tým sa aj počíta.Lebo červík...čo keď na tom niečo je,veď vyskúšam,bolo tam také video...hlúposť vždy prerazí.Tri razy obehne zemeguľu,kým sa rozum doplazí na koniec parcely
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbonizácia 2.0TDI napriamo

Príspevok od používateľa avelmak »

Ano mam skusenost s dekarbonizaciou.A velmi dobru.Trom mojim zakaznikom som darmo vysvetlil ze ani zadarmo,no hlupost vytazila.Potom vsetci za radom prisli na generalku motora.Jedina cesta na dekarbonizaciu rozobrat na skrutky a vsetko cistit .Takze moja skusenost---pre mna ako pre servisaka velmi dobra,po dekarbo oprava motora.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbonizácia 2.0TDI napriamo

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Stačí si predstaviť čo by musel motor stroviť vnútorne a je dovysvetlované.Aby tie množstvá čo sú bežne v tých strojoch akosi zázračne zmizli čímkoľvek iným ako odstránením,to chce veľkú dávku naivity.Samozrejme hneď má motor väčší výkon,je tichší,má menšiu spotrebu,dokonca snáď prejde aj generálkovu.Tak potom sa nedá čudovať že svet speje tam kam speje,k úplnému ohlúpnutiu
fzubaty
Príspevky: 1542
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbonizácia 2.0TDI napriamo

Príspevok od používateľa fzubaty »

avelmak napísal: 24.11.2022 20:29 Ano mam skusenost s dekarbonizaciou.A velmi dobru.Trom mojim zakaznikom som darmo vysvetlil ze ani zadarmo,no hlupost vytazila.Potom vsetci za radom prisli na generalku motora.Jedina cesta na dekarbonizaciu rozobrat na skrutky a vsetko cistit .Takze moja skusenost---pre mna ako pre servisaka velmi dobra,po dekarbo oprava motora.
A co takeho sa im stalo?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbonizácia 2.0TDI napriamo

Príspevok od používateľa avelmak »

Poskriabane valce.Ten bordel sa uvolnil a dostal sa do valca .Dalej uz asi netreba komentovat.Takze 100 percentna ucinnost,priama cesta ku GO.Takze smelo do toho.
fzubaty
Príspevky: 1542
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbonizácia 2.0TDI napriamo

Príspevok od používateľa fzubaty »

Dekarbobitacia je odstranenie karbonu. Je viacero sposobov. Cize vsetky su zle? Sranda, ze len ta vami vykonana dekarbonizacia je fajn.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbonizácia 2.0TDI napriamo

Príspevok od používateľa avelmak »

Aka nasa dekarbonizacia?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbonizácia 2.0TDI napriamo

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Názor motorára a zbytku sveta.Veď nech si to aplikuje každý kto to považuje za dobrý nápad.Max bude viac práce.Pokiaľ niekoho upozorníte že hovno je hovno a neverí,pokojne nech ochutná
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbonizácia 2.0TDI napriamo

Príspevok od používateľa pacok »

Tiez sa priklanam v tymto nazorom.Neexistuje latka co ti vycisti dosadacie plochy kruzkov a mazacie kanaliky.
Toto je dnesna doba.Kazdy by chcel na vsetko ,,sprej,,.Nastriekat z dialky a hotovo.

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných