Dekarbonizacia motoru

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
tomino9
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29.06.2008 22:10
Zdieľať na Facebook

Dekarbonizacia motoru

Príspevok od používateľa tomino9 »

Ma niekto z vas skusenost s profesionalnou dekarbonizaciou motoru? Co na to hovorite,nie je to risk pre napr. 10r auto so 170000km? www.dekarbo.sk Isli by ste do toho???
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

ja by som nešiel do toho
:41c2:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

moj blby nazor : naozaj profesionalne je vybrat motor, rozobrat do srobu a vypucovat (ultrazvuk, chemia a podobne). Taketo "profesionalne" cistenie naliatim nejakeho roztoku mi nevoni.

Netvrdim ze nefunguje, ale nemam voci tomu doveru.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hotová amerika.Aby som povedal pravdu nepáči sa mi to.Ak som pochopil s tých stránok ide o prípravky ktoré sa pridajú do oleja a "vyčistia " motor od karbonu.No čosi motorov som na stole mal a vo väčšine je kýbel bordelu.Ak si predstavím že ho ten zázrak rozpustí a dostane do krvného obehu a je len a len na olejovom filtri čo zachytí.A ak naloží filter kopcom tým sajrajtom,otvorí bezbečnostný by pase filtra a už to aj ide do každého kanálika.Ďakujem ale nech si takto čistí motor výrobca prípravku.Tu bol taký stroj na dekarbonizáciu ktorý fungoval tak,že sa olejový obeh vyviedol do prístroja kde sa úsady odchytávali a do motora išiel späť kvalitný.Niečo ako dialíza u ľudí.Vyčistíme a vrátime. Žial firma zanikla,inak to ale nebol lacný špás.Hold čo sa ušetrilo na kvalitnom oleji,preplatilo sa takto.
tomino9
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29.06.2008 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomino9 »

mp3turbo napísal:moj blby nazor : naozaj profesionalne je vybrat motor, rozobrat do srobu a vypucovat (ultrazvuk, chemia a podobne). Taketo "profesionalne" cistenie naliatim nejakeho roztoku mi nevoni.

Netvrdim ze nefunguje, ale nemam voci tomu doveru.
Cakal som prave na tvoj nazor turbo. Zatial co som cital na forach, tak len sama chvala....znizenie spotreby paliva,oleja,tichsi chod, a hlavne vyssi vykon.
Ked sa nad tym zamyslim: odstrani sa karbon z motoru, ten vsak ho svojim sposobom tesni. Mozno by sa potom stala z motoru hrkalka :d :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

mp3turbo napísal:moj blby nazor : naozaj profesionalne je vybrat motor, rozobrat do srobu a vypucovat (ultrazvuk, chemia a podobne). Taketo "profesionalne" cistenie naliatim nejakeho roztoku mi nevoni.

Netvrdim ze nefunguje, ale nemam voci tomu doveru.
To je práveže opodstatnený názor,a tak sa to aj robí.Všetko ti prejde rukami,nič blbé sa späť nedostane.Len blok by som na ultrazvuk velmi nevidel.Teda chcel by sam tak objemný vidieť.Ale chémia (no určite nie Arva) to dá do poriadku hravo.
hamer
Príspevky: 597
Dátum registrácie: 17.01.2006 16:00
Bydlisko: SR (E&W)
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hamer »

tomino9 napísal:...Cakal som prave na tvoj nazor turbo. ...
mp3, slovač na tomto fore Ťa ma normalne ako za Boha...

:)
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Chlapci zlaty, ušla mi podstata veci. Ak nejazdi na M6AD alebo nemeni olej raz za 50000 km a nebavime sa o nejakom 20 ročnom karburatorovom zazraku tak aky karbon tam chcete odstranovat z vnutra motora.Motor s pravidelnou vymenou oleja ak mam otvoreny aj pri 400 000 km nieje zasadany karbonom.
Niečo ine je karbon na piestoch,ventiloch a v sacom potrubi ale ten pripravkom do oleja neodstrani.
Moje skusenosti s pripravkami do oleja na odkarbonizaciu su take, že po ich aplikacii menim turba alebo v lepšom pripade kluky.Tieto zažitky mam ale s pred par rokov a uznavam, že chemia ide tiež dopredu.Alle aj tak by som to ja neriskoval.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

síce o dekarbonizacii -neviem skoro nič - - -
ale motor ktorý ma 170 tkm - si to asi ešte nezaslúži

ešte musí vela km odkrutit

každe druhe auto na SR ma cez 200 tkm a okolo karbonizacie ani nešli :d :D :d :D
miropo
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 01.08.2008 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miropo »

ja by som do toho nesiel tak isto ako italcars , pre taketo veci ja osobne pochopenie nemam :3020:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> aky karbon tam chcete odstranovat z vnutra motora.Motor s pravidelnou
> vymenou oleja ak mam otvoreny aj pri 400 000 km nieje zasadany karbonom.


presne tak, myslim ze toto potvrdi aj M.Hlavaty...





> Niečo ine je karbon na piestoch,ventiloch a v sacom potrubi ale ten pripravkom do oleja neodstrani.

zase spravne. Tieto dekarbonizacie co tu boli spomenute su robene mimo oleja, teda aspon mam taky dojem. A urcite viem ze do mojho oleja ziadna prisada alebo cistic (a uz vobec nie s chlorom) urcite nesmie. Naopak, do paliva s prisadami suhlasim i ked nepouzivam (napriklad nafta a zimne aditiva respektive semtam benzin a Velfobin alebo co dnes existuje... este za mojich mladych casov :) som mal Skodovecku 100vku a v zime to bola hodna tragedia bez Velfobinu - start na dva valce, prvy kilometer na tri... proste netesnosti palivovej sustavy, vlhkost, a bola sranda. S pravidelnymi davkami Velfobinu uplne pohoda a klud).
baranj
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 28.04.2008 07:02
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Dekarbo.sk

Príspevok od používateľa baranj »

Robia to chalani vedla z dediny. Samozrejme oni tvrdia ze to pomaha. Navrhnem im nech to naleju do svojho auta a potom nech rozoberu motor a nafotia. Vtedy sa ukaze co a ako.
jaknato
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 08.04.2008 11:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaknato »

do dekarbonizacie by som nesiel. BTW, v KE nou odpalili 5 valcov na jednej krasnej S8-cke
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

>> aky karbon tam chcete odstranovat z vnutra motora.Motor s pravidelnou
>> vymenou oleja ak mam otvoreny aj pri 400 000 km nieje zasadany karbonom.

> presne tak, myslim ze toto potvrdi aj M.Hlavaty...




Aj potvrdím,je radosť otvoriť motor po fulsynte ,jesť by som akože nejedol z neho,ale masný chlieb v mikroténe si naň kludne položím.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: foter, jariko01 a 61 neregistrovaných