Dekarbonizácia motora

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

oco má pravdu ale ho poopravím, najprv menší krôčik k hybridom ale moja deformácia je ak hybrid tak toyota - nepriamy vstrek alebo kombinácia, žiadne turbo, prevodovka nesmrteľná so smiešnymi nákladmi na servis. Potom príde elektro aspoň vo vačších mestách a satelitoch. Ano tam si mechanici už veľmi neškrtnú- žiadne rozvody, žiadne zdvihátka a kľuky, žiadne vstreky, cievky, klapky... bude treba elektrikárov a okrem brzd to bude všetko. Dnes sú mechanici už veľmi nobl keď odmietajú prácu, pritom tá dekarbonizácia by bola lepšia robota ako rozoberať pol auta... rovnako nástrek podvozka - neviem ale umyť nové auto, zhodiť plasty, nástrek pekne v skafandri - fajnová robotka, ja keď rodím v sanitke riňavú špinavú cigánku ktorá ani nevie či bude jedno dieťa alebo dvojičky bo v poradni nebola ani raz- hneď by som menil.... bo som jednou nohou v base. Tu aby sa človek prosil - chcem zaplatiť nechcete peniaze? Kde je tá kríza...
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

stano31 napísal:no ja mam benzin , a teraz po novom co zacali predavat ten benzin s vyssim obsahom biozlozky lol , tak radsej tankujem premiovy , aj ked ani tam clovek nema moc istotu co to je zac , a uz nikto netusi odkial vlastne beru pumpari benzin aj naftu...
Asi ju vozia z nejakj bájnej zeme, za siedmimi horami a siedmimi riekami :d :D :d :D Nie vážne, kamaráti phm vozili, veľmi často(u nás) je to Slovnaft, ale napr.Tesco má podpísanú zmluvu dajme tomu s Transpetrol alebo PK Orlen tak berú od nich, rovnako na Omv čerpačkách nemusia byť palivá Omv ale sú zo Slovnaftu, niečo môže byť OMV, ale rovnako aj Lukoil.Vždy ide o cenu, a počíta sa každý cent, pretože sa bavíme o niekoľkých miliónoch litrov mesačne, čo je niekoľko milión centov=eur.Reči o arabskej rope sú úsmevné, určite Ti niektorá rafinérka povie z akej ropy vyrába :d :D, raz to môže byť arabská, raz ruská, inokedy americká, pretože zase samozrejme záleží na cene za ktorú ropu nakúpi.Povinnosťou každej rafinérky je vyrobiť napr. naftu normy STN EN 590, a či ju vyrobí z ruskej ropy, arabskej ropy, použitých igelitiek či morských rias je jedno, a Ty ako koncový užívateľ to nezistíš.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Úsmevné je, keď niekto niečo hovorí o niečom, o čom nevie...
Max motion sa ako jediná vozila z Rakúska, nemala repku, Rakúsko spracováva aj arabsku ropu, slovnaft nie.

Taku istu naftu kupis ešte na Aralke.

A keď si niekto myslí, že tu sa nevozi nafta z Rumunska, možno z Ruska, Ukrajiny a podobne, loďami, vlakmi, tak je prudko naivný... :d :D
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

pepo64
A na toto máš aké vysvetlenie ?
https://www.youtube.com/watch?v=2KlRrrMY3lk
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

lubos zimovcak napísal:Úsmevné je, keď niekto niečo hovorí o niečom, o čom nevie...
Max motion sa ako jediná vozila z Rakúska, nemala repku, Rakúsko spracováva aj arabsku ropu, slovnaft nie.

Taku istu naftu kupis ešte na Aralke.

A keď si niekto myslí, že tu sa nevozi nafta z Rumunska, možno z Ruska, Ukrajiny a podobne, loďami, vlakmi, tak je prudko naivný... :d :D
Aký súvis je v tom či je nafta vyrobená z ruskej alebo arabskej ropy, a či obsahuje repku?Každá nafta predávaná na území SR musí(aj musela) obsahovať určité % prísad buď Mero alebo Fame, čiže aj ten slávny Maxxmotion musel obsahovať nejakú prísadu, takže tu nešírte bludy že bol len z čistej ropy bez "eko"prísad.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ruská ropa je ťažká, arabská ľahká.
Ruská obsahuje veľa síry, arabská málinko, dokonca sa používa aj v kozmetike.
Nie je ropa, ako ropa.
Preto napríklad Ford nepredával svojho času dieslove autá v Rusku, rovnako, Toyota obmedzila ponuku naftovych modelov v strednej Európe, či Európe ako takej.

A áno, max motion mal prísady, ale nie repky.
To je riadne svinstvo a je pretlacana iba vďaka lobingu spracovateľov.

Inak nemá žiaden zmysel. :3c90:
Naposledy upravil/-a lubos zimovcak v 22.03.2021 09:31, upravené celkom 1 krát.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Rafinerka vie vyrobit kvalitu aj z ruskej ropy a naopak.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Hm, tak prečo nerobia??
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pretože kvalita (nekvalita ) palív je daná zákonodarcami. ALebo máš dojem, že rafinerka si sama bude kaziť výrobok biozložkou?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Oco, všimni si, keď sa ozval Mičovsky, ten šedivý lesník, že je proti vysevu repky olejnej, v čom má čistu pravdu :300f:,

Už sa "mienkotvorne" média pustili do neho....

A ľudia ešte budú odsudzovať, kydat na neho, len aby si kúpili predraženu zeleninu z dovozu, na benzínke si dodzubali vlastný motor.. :40bd: :3c90:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ludia sú bohatí, rozmaznaní a hlúpi. Takže všetko čo ich postihne im právom patrí.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

hjundai napísal:Rafinerka vie vyrobit kvalitu aj z ruskej ropy a naopak.
Presne tak, pre rafinérku je absolútne jednoduchá záležitosť ťažkú ropu odsíriť, samozrejme je to o niečo drahšie.Veď preto je ťažká(ruská, a nie len ruská)ropa vždy lacnejšia ako dajme tomu ropa Brent, pretože rafinérka ju dodatočne upravuje a zvýšené náklady na úpravu sa odzrkadľujú v nákupnej cene ťažkej ropy voči ľahkej.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

na repku do paliva maju polhospodary dotacie....samo to rastie ako burina pomaly nic len zasadit to treba. zaruceny odbyt. bol by blby nesadit.

k tej dekarbonizacii. zatial som videl rozporcovane 2 ropaky, Euro 3, a hoc ako bolo zaplnene bordelom egr, samotny spalovaci priestor a piest mal len akurat ze zacierneny povrch. na jedno pretretie handrou to nebolo ale ziadna tragedia. samozrejme motor isiel normalne predtym..uplne staci egr a potrubie pred a po riesit.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

lubos zimovcak napísal:Oco, všimni si, keď sa ozval Mičovsky, ten šedivý lesník, že je proti vysevu repky olejnej, v čom má čistu pravdu :300f:,

....
a ma pravdu. zasadia polovicu urodnej polnohospodarskej pody repkou a potom sa rozculuju ze nie sme sebestacny v potravinach.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Samozrejme že má pravdu, a ďalšia vec je ako si nivočíme lesy.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: cicmanec842, minac a 53 neregistrovaných