Defekt sprej a povinná výbava

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jacso
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 02.10.2016 12:14
Zdieľať na Facebook

Defekt sprej a povinná výbava

Príspevok od používateľa jacso »

Dobrý večer, mám dobré skúsenosti s fórumom tak zas sa na vás obraciam s otázkou. Titulná veta úplne vystihuje moju otázku ktorá presne znie, či sa sprej na defekt ráta ako povinná výbava? Či to bude stačiť tomu policajtovi keď mu to ukážem.

Mám BMW 2007 E87 (1rad) 116i, a vôbec tam nemám miesto na náhradne (dojazdové) koleso a kompresor už vôbec.

Ďakujem vám vopred :)
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Podľa zákona máš mať v povinnej výbave náhradné alebo dojazdové koleso, prípadne sadu na opravu pneumatiky, samozrejme to neplatí ak máš obuté pneumatiky umožňujúce núdzový dojazd, napr. Run-flat, tie sa práve u BMW vyskytujú najčastejšie.
Ak také pneu nemáš a policajta pri prípadnej kontrole presvedčíš že nejaký univerzálny sprej na defekt je postačujúci, tak nemáš z tohto pohľadu problém.
Ale myslím že dôležitejšia je skutočnosť, že štatisticky je na ceste podstatne viacej prerazených pneumatík ako kontrol povinnej výbavy.
Takže keď prerazíš pneumatiku niekde o obrubník, napíš nám tuná ako si to vyriešil s tým sprejom.
bildo
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 18.11.2014 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bildo »

suhlasim s wilzom, nejde o to, ci by ti to preslo, u mnohych policajtov je bezne, ze sprej beru ako cast povinnej vybavy, avsak problem mozes mat ty, ked budes mat problem s nejakym vacsim defektom, sprej je ok, pri mensich poskodeniach, ale nie pri nejakom hlbokom priereze
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nemohol by som vobec jazdit bez rezervy, minimalne dojazdovej :41c2: , ci tam miesto je, alebo neni, galusku hodis do kufra a hotovo, aj ked ju pouzijes 1x za 5 rokov, stoji to zato
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

a spravidla defekt dostaneš vždy v tej najnevhodnejšej chvíli a ked ešte aj zrovna prší...
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

keyness: Na tom nieco bude. Ja som na ceste dostal zatial jediny defekt v zivote a neuveris, ale naozaj prsalo :d :D
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ideal horne ritpicince dolny koniec kde neni gsm signal, nedela vecer, plny kufor, prietrz mracien, chore dieta v aute a rozflaknuta pneu na padnutej skale v zakrute, mozes skusit sprejik inhalovat vrchnym alebo spodnym koncom, podla chuti :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

V Dánsku vídavam dosť často autá odstavené pri krajnici aj niekoľko týždňov. Nie sú peniažky na odťah - asi stojí viac, ako samotné auto... Na sprej by som sa nespoliehal a radšej by som kúpil rezervné koleso.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Defekt sprej a povinná výbava

Príspevok od používateľa christiane »

jacso napísal: Či to bude stačiť tomu policajtovi keď mu to ukážem.
Policajtovi to stacit bude.Ak prerazis gumu tak ti to stacit nebude.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Co tak zavolat asistencnu sluzbu v pripade srevisu/poruchy?
Vymenia na mieste oni (staci len nadiktovat rozmery pneu a castokrat maju na sklade aj znacku pneu totoznu s tou vasou) dotankuju vam doplna a popraju stastnu cestu. Vy len sedite opodial na kave pripadne pod dazdnikom ak prsi a naokolo nic. Pokial je vozidlo nepojazdne do 2hodin vam dovezu nahradne vozidlo a vase odtiahnu. Staci si len uzatvorit poriadnu poistku. Tiez v kufri nenosim nic len v kastliku mam sprej na defekty (proforma).
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Podľa mňa musíš mať jednak to "lepidlo" či už vo fľaške alebo v spreji ale zrejme musíš mať aj malý kompresor 12V aby si mohol tú "defektnú" pneu nahustiť. Origo lepidlo čo som mal v aute sa do pneu dáva cez úplne otvorený ventil - ten ide von, takže bez kompresoru sa nepohneš.... ale videl som aj sprejík kde v popise je niečo na spôsob "naplníš aj dofúkneš" ale aby v malom spreji bolo toľko natlačeného vzduchu aby to natlakovalo väčšiu pneu????
Ten malý kompresor má rozmery 20x15cm čiže cca lekárnička to sa musí vojsť aj do smartu.

Toto sa ti nevojde do auta? https://www.az-pneu.sk/prislusenstvo/sa ... u-defektov
Naposledy upravil/-a hjundai v 03.10.2017 17:30, upravené celkom 2 krát.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

tomket11 napísal:Co tak zavolat asistencnu sluzbu v pripade srevisu/poruchy?
Vymenia na mieste oni (staci len nadiktovat rozmery pneu a castokrat maju na sklade aj znacku pneu totoznu s tou vasou) dotankuju vam doplna a popraju stastnu cestu. Vy len sedite opodial na kave pripadne pod dazdnikom ak prsi a naokolo nic. Pokial je vozidlo nepojazdne do 2hodin vam dovezu nahradne vozidlo a vase odtiahnu. Staci si len uzatvorit poriadnu poistku. Tiez v kufri nenosim nic len v kastliku mam sprej na defekty (proforma).
- pekne ale povinnu výbavu musíš mať a ako budeš riešiť defekt je na tebe. Kľudne môžeš auto zapáliť a kúpiť si nové....
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ked dostanes defekt na dialnici.. a pokial postojis guma je kaput.možes ju vymenit lebo to neni kam nastriekat. :d :D možno som staromodny ale nejake kolečko by som tam hodil pre takyto pripad.no ked prides domov tak vecer možes striekat o stošest. :d :D ..na tieto spreje a podobne veci moc neverim.
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Mozno som staromodny,ale rezervu mam v obidvoch autach.nafukanu.a som v klude
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

A čo tak nosiť so sebou aj rezervu aj sprej, to viete zákon schválnosti je... :-\

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných