DCT - 6 stupnov - spolahlivost/životnosť

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pavelo
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 11.01.2010 00:23
Zdieľať na Facebook

DCT - 6 stupnov - spolahlivost/životnosť

Príspevok od používateľa pavelo »

Zdravím,

kvôli priateľke rozmýšľam nad autom s automatickou prevodovkou. Celkom sa mi páčia KIA Ceedy SW (model 2012-2017), ktoré idú za rozumnú cenu, no bohužiaľ narozdiel od prechádzajúcej verzie, ktorá mala AT s hydromeničom prešla KIA pri tomto modeli na 6-stupňovú dvojspojkovú prevodovku, o ktorej som sa stihol dočítať, že má suché lamely (čiže ako 7-stupňové DSG u koncernu).

Vie sa niekto vyjadriť k tomu, ako veľmi je poruchová prevodovka DCT, kedy treba očakávať prvé väčšie investície (a koľko cca vychádzajú?) a na čo si dávať pozor?

Ďakujem
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

Vlani som kupoval jazdený Hyundai I30 tiež s automatikou a pokiaľ som zisťoval, tak automatické prevodovky do r.v. 2015 boli 6 stupňové a myslím si, že to boli klasické hydromeničové automaty. Potom nastúpili 7 stupňové a to sú už dvojspojky DCT. Radšej sa choď na to opýtať priamo do KIA alebo Hyundai a uvidíš, čo ti presne povedia, oni to budú vedieť presnejšie. My máme 7 stupňovú dvojspojku a radí dobre, neviem však dokedy, lebo auto má len 50tkm.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

No nenormálne prínosná odpoveď...
Inak niet rady len tej že ak chces automat vždy poriadne preskusat a vždy byť pripravený na drahšiu opravu. U predajcu sa tak môžeš opýtať koľko tak stojí výmena spojok poprípade na cenu dielov. Inak ti nič prínosné nepovedia.
jalabert
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 06.08.2009 14:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jalabert »

DCT je 7 stupnova dvojspojka, v Ceedoch cca od roku 2015' Predtym cca rocniky 2012 - 2015 boli v Ceedoch 6 stupnove klasicke hydromenicove prevodovky. Pri dobrej udrzbe vydrzi.
Nerozumiem autám...
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Zdravím. Ak môžem vstupim do debaty mimo tému. Kia Carens 1.7crdi rv 2018 má aký automat?
Ďakujem za odpoveď.
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných