Dalioil - (ne)kvalita ?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Fakyu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 19.08.2007 13:32
Zdieľať na Facebook

Dalioil - (ne)kvalita ?

Príspevok od používateľa Fakyu »

Zdravim, nepodarilo sa mi nic podobne najst ani gugl nic zaujimave a hlavne aktualne neponukol tak sa chcem informovat. Urcite ste uz narazaili na pomerne nizke ceny za PHM na cerpackach DaliOil. Chcem sa opytat co je za tym ze si mozu dovolit ponukat PHM za taketo ceny ? samozrejme kazdemu napadne ze to ide na ukor kvality, ale myslim si ze keby to tak bolo tak konkurencia a kontroly by sa postarali o znicenie tejto cerpacky uz davno. Co som mal sancu sa docitat tak maju zmluvu s Unipetrolom a patri to nejakej dopravnej spolocnosti Dalitrans. Konkretne mna zaujima ich 100+ benzin malo by sa jednat o 100oktan kedze tankujem do svojho sukromneho len maxmotion tak pri porovnani cien tychto dvoch produktov je rozdiel kludne aj 20 centov na liter co si myslim ze je pri dlhodobejsom horizonte celkom slusny rozdiel. Poprosim ludi co maju realne skusenosti alebo referencie k tymto cerpackam.

Dakujem vopred za odpovede k teme
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tankujem tam plyn, uz par rokov a nikdy ziaden problem
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
auri54
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29.10.2018 14:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa auri54 »

nieco som o tom pocul uz aj ja, no stane sa mi, ze tam zbehnem natankovat a poviem ti tak, ze uplne bez vycitiek
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Dalitrans je veľký prepravca, pre svoje potreby si postavil čerpaciu stanicu a zároveň aj pre verejnosť.
Sám pre seba berie toľko nafty že až a ďalšie hektolitre tam kupujú iný čo kvôli tomu zídu z D1, je to nech 400m.
Pre nákladné autá je sakra rozdiel v cene natankovať plnú nádrž na Dalitranse a natankovať niekde na D1


Areál má asi svoj, nemusí platiť potom nájom. Neskôr postavil ďalšie čerpačky čím ešte viac nakupuje a teda asi aj za lepšiu cenu

Ja mám Dalitrans pod nosom, tankujem tam X rokov a bez problémov a ani som nepočul že by bol niekedy problém
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

3 roky tam tankujem benzíny do áut a motoriek a rok LPG...
mám to 48km je tam obrat riadny a majiteľ (je za vodou celá rodina) tam tankuje svoje kamióny, hádky niekedy riadne pri plyne keď má vodu do ostrekv. zdarma v 1000l nádrži a kamionisti si tiež pozjapú po sebe...
a nikdy neprestanem :28b7:
lllpppggg
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.11.2019 01:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lllpppggg »

To je super argument, že tam niekto tankuje toľko a toľko - aj ja som tam tankoval toľko a toľko, ale skoro rok tam už ani nepáchnem. Ono totiž existuje viac dodávateľov a viac kvalít a nikde nie je napísané, že sa tam stále predávajú tie isté istoty a že sa tam robí údržba ako má (a to všetko za najnižšiu cenu na trhu :4090: ) - zaujímavé, že problémy zmizli, ono totiž filtre neklamú! :b: Kľudne je možné, že sa tam už medzitým predáva top kvalita za top cenu, ale ja som našiel skutočné istoty a nie sú zrovna najlacnejšie na trhu, ale opakujem: problémy zmizli. :2f93:
P. S.: ja neodhováram a neohováram - nech si každý tankuje kde chce a čo chce keď si spokojný, uvidíme, čo povie časom motor a celý systém. A možno nakoniec vďaka takým sa drží na uzde cena aj inde. :3c90:
Naposledy upravil/-a lllpppggg v 21.06.2020 09:29, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

lllpppggg - tebe možno rastú eurá na čerešni, nám ostatným nie. Ak niekde tankujem x rokov a žiaden problém - tak to veru argument je
A fiter je v každom systéme na to aby niečo zachytil - ak nič nezachytí tak je zbytočný.
A všetci dobre vieme aký sajrajt je vo flašiach ku sporákom - v rokoch 1984 - 1990 som jazdil na Shade 120L - splynovač z talianskeho vrakoviska, filtre žiadne flaša za sedačkami a nič sa nedialo. Shade jazdila ako každá iná.
Takže si svoje rozumy môžeš vešať na nos deťom v romskej osade - viac ako 35 rokov na plyne nepreštíš. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lllpppggg
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.11.2019 01:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lllpppggg »

Samé super argumenty - aj v jednej atómke sa roky nič nestalo, tak sa nemohlo stať nikdy. Peniaze určite nerastú na čerešni tým, čo kupujú najnižšiu kvalitu za najnižšiu cenu - to máš pravdu. A ako samozvaný odborník by si mal vedieť, že filter zachytí iba častice väčšie ako je jeho filtračná schopnosť a rozpustené živice a ostatný bordel klasický filter teda nezachytí, ale sa od nich aspoň celkom pekne zašpiní - presne ako celý systém a aj motor, takže je to pekne vidno - treba občas zájsť aj k očnému - jaj zabudol som, tri roky si tam nebol, tak čo by sa mohlo zmeniť - že?! :3020: ...a problémy so vstrekovačmi na Š120 určite neboli - to jediné je z toho tvojho hodnotného príspevku pravdivé. :bye:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mas aj odhad po kolko km sa ten humus "prejavi" ? mam 150000 na splynovaci momentalne a eco dostaval iba ako poslednu moznost :zga28:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tiež by ma zaujímal ten nájazd - pretože posledné dve filcky čo išli po vlastných do šrotu mali 600T a 400T s pôvodnými motormi a splynovačmi.
Pre mňa je vlastná neprenositelná skúsenosť najlepším argumentom. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lllpppggg
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.11.2019 01:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lllpppggg »

...a nabehali to za poslednĂ˝ cca rok na LPG od DO?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie jazdili celý život na najlacnejší polský , čínsky a rumunský plyn. Fakt si myslíš že len DO má lacné palivá. :40bd: :40bd: Príď so pozrieť ku mne na Corsu čo má pol mega a jazdí na hydraulický olej.
Kamaráde jediný kto si tu myslí (len myslí) že vie jazdiť lacnejšie ako ja je NagyVodražka s jeho slniečkovými autami. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lllpppggg
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.11.2019 01:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lllpppggg »

Nepochybujem, že by si nebol v akejkoľvek oblasti jednotka, ale staré autá nie sú ako tie nové, zniesli a strávili omnoho viac - ale asi si neprišiel do kontaktu s tými novšími. :-/
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Celkom mi stačí čo som s nimi v kontakte v práci lol Ešte tých pár rokov čo budem jazdiť si radšej vyberiem autá vekovo mne blízke. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Ahojte.

Nemate niekto info o obsahu bio-zlozky v dalioil 100 oktane?
Alebo celkovo je to ok palivo?

Jazdim okolo, tak ci to nebude lepsie ako brat 98cku inde.
LS600h
XC90

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 65 neregistrovaných