Daewoo Nexia - tuning

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ROBKO111
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15.05.2009 11:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Daewoo Nexia - tuning

Príspevok od používateľa ROBKO111 »

Čaute.Vlastním NEXIU a vyskytol sa mi menší problém,tak vás prosím o radu.Začal som s úpravami a narazil som na pár detailov,ktoré mi robia starosti.Nepáči sa mi napr.pôvodná palubná doska-rád by som ju vymenil za nejakú krajšiu dajme tomu z LANOSA,NUBIRY,LEGANZY alebo z KALOSA,dá sa to vôbec? Tiež sa chcem opýtať na výmenu manžety a rukoväte ručnej brzdy-na jednom fóre som sa dočítal ako vymeniť manžetu a hlavicu radiacej páky,ale o ručnej brzde nepíšu nič,tak sa radšej opýtam akoby som tam mal niečo dokefrať.Ďakujem za pomoc...

upraveny nazov, lukas.bubo
mahmed
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 08.02.2009 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mahmed »

Ahoj, predtym ako ti tu zacnu pravdepodobne nadavat ti odporucam "tuning" nexie velmi dobre zvazit. Fakt radsej odloz na palivo, bude ti treba...
pipo
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 02.10.2005 02:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pipo »

:3906:
Naposledy upravil/-a pipo v 03.01.2010 20:30, upravené celkom 1 krát.
stanox1
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 25.10.2008 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanox1 »

Pocuj ja by som ti to takto odporucil. Predaj nexiu a kup si napriklad bmw E30 alebo E36 v povodnom stave, daj si nejake pekne kolesa mozno nejaky sportovy podvozok a nejake pekne sedadla a koniec. Ovela viac ludi sa za autom otoci ak to urobis s citom ako keby si mal na nexiu hadzat nejaky spoiler alebo nieco podobne. To je len moja rada neber to v zlom.
lucifer633
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 03.12.2009 16:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucifer633 »

hm nenechaj sa wytocit lebo tu len poznaju bmw co su splachowacie hajzle a pasaty kt.nestoja zanic ak sa ti to auto lubi kludne si urob podla predstav ake mas a na zawer ti powiem ze daewoo nexia boli dobre auta
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

tu máš svojho súkmenca, znalosti má celkom dobré, len vodičské zručnosti sú mu tuším celkom cudzie, , bol sa predviesť aj na nový slovenský okruh a myslím že môže byť rád že dopadol tak ako dopadol... Neísť do zátačky pod plynom je sebevražda (v jednej dokonca ide aj na stlačenej spojke, ktorú v zátačk epustí...Aspon podla zvuku to tak vyzerá) http://www.tuningforum.cz/viewtopic.php?f=116&t=76378
Ale osobne by som sa na tuning úplne vykašlal, jediné čo sa ti podarí urobiť, bude búčora ktorú už v živote nepredáš, pretože aj serie sa je problém zbaviť...
saurus
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 23.07.2008 15:24
Bydlisko: SA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa saurus »

ale no tak chalani, vsetci sme raz nejako zacinali...
pre majitela: skoda vrazat peniaze do nexie, lebo minies vela penazi a casu a aj tak to tvoje okolie neoceni... uvidis :-) Ak ju chces mat aj nadalej, tak si ju daj najprv mechanicky (motor, brzdy, podvozok) do poriadku, teda pokial ju uz nemas a radsej si este dosetri par penazi na neskorsiu kupu vyspelejsieho vozidla. Tuning je sice o odliseni sa od ostatnych, ale myslim ze nexia sa na tuning moc nehodi... Inak za tie peniaze co sa da dnes zohnat je to ako prve auto celkom slusne vozenie - bratranec ma take za 1000 eur a je spokojny :189:
kalimero22
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 24.01.2009 00:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalimero22 »

ROBKO-moj skromny nazor je taky ako nazor vacsiny-radsej daj prachy do motora a podvozku,ta nexia sa ti odvdaci..nexie rv 95-96..mali 1.5tky motory opel,a boli to podarene a kvalitne motory..tie pristrojovky neprehadzuj,iba ti to zozerie kopec casu a nervov,nebude ti to dobre pasovat,bude ti to hrkotat a vrzgat,aked to budes nakoniec predavat,tak to kazdeho odplasi...
a so sakrastickymi poznamkami vyssie uvedenych prispevkov si nerob nic...polka z nich ma starsie a vacsie serble ako nexia..
Toscanini9999
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.10.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Toscanini9999 »

Dalsi Brian z rychle a zbesile a ked ho dotunis sadne si vedla teba Vin diesel a budete sa nahanat s ferrari :-DNekukajte uz tie americke sracky a nehrajte need for speed:-D Naco ides tuningovat popolnicu? kolko tam chces vrazit penazi?
predaj tu konzervu doplat tie prachy co tam chces natlacit a kup si nieco poriadne!!!
Daewoo boli lacne smetiaky pre ludi co si nemohli dovolit auto nizsiu strednu vrstvu a nie na tuning a kup si riadny ocelovy kartac ked dotunis aby si si oskrabal hrdzu zo zadnych blatnikoch :40bd:
Toscanini9999
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.10.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Toscanini9999 »

http://daewoo-nexia.autobazar.eu/15-gle-id1047534.html

toto sa ti paci doto je tvoje vysnivane auto????
vies kolko chalanov nsatlaci do takych peniaze a vies kde su tie auta ?
Jedinu radost bude mat predavac co ti preda ,,tuning'' diely
A ktym serblom ja mam doma jeden a chodievat tam sra* :-D
jal
Príspevky: 584
Dátum registrácie: 15.10.2008 19:43
Bydlisko: Blava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jal »

daj si tam motor c20xe a lepsie brzdy vpredu aj vzadu a budes mat dobry pocit. materialu na vylepsovanie Nexie najdes dost

a najma chod na daewoo club, tam sa ti nebudu odhalovat kadejaki jednoduchsi obcania, co ich zivotny vykon bol kupa co najdrahsieho nemeckeho auta (pozn. proti nemeckym autam nemam nic).

Vsak Daewoo je kvazi nemecke auto
ROBKO111
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15.05.2009 11:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Ďakujem

Príspevok od používateľa ROBKO111 »

Ďakujem všetkým za vaše "odborné názory". Nakoľko ani jeden z vás "mudrcov" nepochopil moju otázku,pýtam sa ešte raz: dá sa prehodiť palubovka,manžeta a hlavica ručnej brzdy? Nemám v úmysle kupovať žiadne iné auto-ani šrot ako staré bmw,ale idem upraviť NEXIU,dúfam,že aj tí vymletejší-(teda väčšina z vás) to pochopila.Zaujímalo ma len či sa to dá a ak áno,ako na to.
stanox1
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 25.10.2008 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanox1 »

Robko povedal si srot stare bmw ???? ,,,,,,,,,ani najlepsia nexia ako kedy bude jazdit po nasom slovensku nebude mat na benzinovy R6 od Bmw. Tam ti dal kamos link ako bude tvoja nexia vyzerat ked do nej das vsetky peniaze;} prajem vela trpezlivosti pri prehadzovani palubovky. :d :D :d :D :d :D
jerdna
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 10.05.2005 10:12
Zdieľať na Facebook

Re: Ďakujem

Príspevok od používateľa jerdna »

ROBKO111 napísal:Ďakujem všetkým za vaše "odborné názory". Nakoľko ani jeden z vás "mudrcov" nepochopil moju otázku,pýtam sa ešte raz: dá sa prehodiť palubovka,manžeta a hlavica ručnej brzdy? Nemám v úmysle kupovať žiadne iné auto-ani šrot ako staré bmw,ale idem upraviť NEXIU,dúfam,že aj tí vymletejší-(teda väčšina z vás) to pochopila.Zaujímalo ma len či sa to dá a ak áno,ako na to.
Vsetko sa da , ale ci budes natolko zrucny.
Kup si za 100E veci, ktore chces vymenit. Ak sa ti to nepodari hodis to do kosa
a mas pokoj. Tych par sestakov ozelies
A navod tazko zozenies bo takuto zmenu robi MALOKTO (akoze nexia tu.ing)
ROBKO111
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15.05.2009 11:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

BMW

Príspevok od používateľa ROBKO111 »

Motor mi stačí ten 1.5,16v,ktorý tam mám-ani ten na týchto cestách plne nevyužijem.Nekopírujem film rýchlo a zbesilo,ale jazdím normálnou bežnou rýchlosťou a tú Nexiu si robím len pre seba,nie preto,aby sa za ňou všetci otáčali kvôli tomu že je centimeter nad vozovkou,má krídlo väčšie než je celé auto a výfuk ryčí ako pokazený vysávač,len som chcel poradiť s niektorými vecami.Pochopil som však jednu vec-škoda to rozoberať s takými obmedzencami,ktorí nevedia o čom píšu a zároveň tu píšu úplne z cesty.Na debilné názory niesom zvedavý.Zaujíma ma to o čom som písal a nič iné.Ďakujem za pochopenie(aj keď to tu asi nikto nepochopil),ale jednoduchšie sa to už vysvetliť nedá.

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 62 neregistrovaných