Daewoo Leganza kúpa - rady

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stopautomatic
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23.07.2012 19:17
Zdieľať na Facebook

Daewoo Leganza kúpa - rady

Príspevok od používateľa stopautomatic »

Zdravim, mam zaujem kupit Daewoo Leganza konkretne 2.0 s 98kw... vie mi niekto poradit naco hlavne pri kupe pozerat? co si skontrolovat atd? moc sa do toho nevyznam.. a s daewom skusenosti zatial nemam.

Viem ze je to velke auto a spotreba bude pri tomto benzine dost velka ale tak zasa pomer cena auta a pohodlie co to ponuka tak za tu cenu sa to v celku oplati..

Moze niekto pomoct? Vdaka. :300f:
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Servus

Mal som tu cest na tom odjazdit par tisic km.
čo si pamatam - rychlosti radiš ako šrobovakom do gumy , spotreba okolo 10 , hojda sa to po ceste . .ale ako si povedal za tie peniaze je to dobra kupa.

prajem vela štastnych km
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zase jedna úplne nezmyselná otázka človeka čo neurobí ani pol kroka,ani tuk do klávesnice aby mal informácií na týžden čítania.Duplom ak je dávno rozhodnutý vlastniť auto z vrchnej police za cenu solidnejšieho bicykla.Daj radšej tri eurá mechanikovi nech prezrie ten konkrétny voz,aj keď ho dostaneš zadarmo,diely stoja svoju plnú hodnotu ešte stále.
stopautomatic
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23.07.2012 19:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stopautomatic »

LOCHNESS.. vdaka, dufam ze aj mne najazdi nejake tie tisicky km

Bonny 407.. aj nad tym plynom som rozmyslal,ale potom by bol problem s podzemnymi garazami, inak vdaka

mhlavaty.. presiel som vsetky temy tu na fore, chevrolet-daewoo klub, aj google som sa spytal... a predstav si ze mi to zabralo tyzden.. no su este veci, ktore by som chcel vediet a kedze nemam skusenosti s kupou takehoto auta tak sa radsej pytam, to nic nestoji.. mechanika vziat so sebou moznost nemam a kedze je to okolo 150km od mojho mesta tak ani neviem aky servis by som mal navstivit na preverenie.

Chcel by som vediet co si pozriet hlavne ohladom motora atd. pretoze bolo mi povedane ze boli menene rozvody, len komu sa da dnes verit.. a nejake kozmeticke vady by som zniesol to u mna nehra podstatnu rolu..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je tu dobrých duší ešte vždy stále dosť,ale lutuješ písmenká.Možno na priamu prosbu o pomoc a info kde chceš také vozidlo prezrieť Ti tu niekto pomôže z prehliadkou auta.Hoci...treba brať do úvahy že ak kupuješ auto za nížku cenu a hlavne auto ktoré kedysi patrilo k tomu lepšiemu,tak riskuješ málo ochoty od predajcu sa vôbec "baviť" o čomkolvek
zoleeka70
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 05.02.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleeka70 »

to len tak že si zoberieš auto čo neni ani Tvoje a zájdeš do servisu nech Ti to prezrú...tak veľa šťastia-pre Tvoje krásne oči Ti to len tak hocikto hocikde sa do pozoru nepostaví lebo prišiel Janko z Hornej Dolnej a chce aby mu prekontrolovali auto...možno keby si bol blondýnka, dlhonohá s trojkami a veľkým výstrihom... ak nemáš možnosť mechanika so sebou zobrať tak to bude kúpa na systém mačka vo vreci...a ak ani nemáš žiadne technické vlohy a nevieš základné veci ktoré treba prezrieť radšej auto nekupuj...alebo ak Ti to je jedno, pozri či tam motor vôbec je,ak je, či štartuje na šupu, či nevydáva nejaké podivné zvuky-len ktoré sú tie podivné zvuky...že???. Či nie je veľmi od oleja, či nie je pod motorom mláka resp myska na zahytenie oleja...či nadmerne nedymí, a to ešte nebola reč o podvozku, správania sa auta na vozovke...stav-nie len vizuálny-karosérie, priliehanie dielov...ale toho by sa dalo ešte písaťa písať...ale mne nič neostáva len popriať Ti šťastný výber...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

stopautomatic napísal:presiel som vsetky temy tu na fore, chevrolet-daewoo klub, aj google som sa spytal... a predstav si ze mi to zabralo tyzden.. no su este veci, ktore by som chcel vediet...
A čo ti bráni spýtať sa v už existujúcej téme, aby ten čo príde po tebe s rovnakým nápadom nemusel čítať x+1 tém?
zoleeka70
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 05.02.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleeka70 »

to by nebolo také zaujímavé :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To Zooleka : jazdím už 25 rokov a asi takú istú dobu kupujem aj autá .Mechanika žiadneho nemám , ale potom asi platí že sprostí majú šťastie. Doteraz každý voz čo som kúpil som "donútil" natočiť aspoň 100 tisíc km. Samozrejme s minimálnou alebo žiadnou údržbou.Nie každý má možnosť a vedomosti ,tak sa pýta , ja sa ani nepýtam .Jednoducho keď grcia olej tak dolejem a trocha dymu v zrkadlách ma netrápi .Pozor si musia dávať tí čo majú nové a drahé autá. Zatial naj črep čo som kúpil bol Forman van+ , ktorý natočil 300 tisíc u drevorubača a keď sa dostal ku mne tak mu odpadávalo predné koleso.Večer som ho odstavil a ráno koleso na boku aj s tlmičom. Vždy sme ho zo synom nadvihli , koleso nastavili tak aby držalo a jazdil som. Zaujímavé ,že nikdy to nevyletelo za jazdy.
Vieš ludia sú rôzni , niekto kontroluje špekuluje vyberá a nakoniec je aj tak sklamaný ,lebo diesel nežerie 3,58l . A ja zase sadnem a idem , pokial mám jedno koleso na ceste , tak sa ide ďalej a hotovo. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Aby som nezabudol aj na zadávatela : jazdil som Espero 2,0 motor asi ten istý čo Leganza, na tú dobu super voz ,komplet v elektrike.Leganza je ešte o triedu vyššie ,takže asi ako MB. Pozor na hrdzu a keď tak jedine v plyne- Benzín 1,5€ ,plyn 070€ treba ti viac písať??????
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
zoleeka70
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 05.02.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleeka70 »

To oco : Ok, ja beriem Tvoj názor...ale je asi rozdiel kto na čo chce auto používať a či sa vie oňho postarať keby sa mu stali také vei ako spomínaš to koleso...a zase keď sa nemýlim, chlapec je začiatočník aj v jazdení aj kupovaní...takže som mu to snažil trošku rozpísať...a zase z toho že bude o tom čítať týždeň alebo dva týždne prax a vedomosti-skúsenosti mu chýbajú a bude to mať ťažké pri výbere
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

takých pacientov, čo pri kupe auta je pre nich najdoležitejšie
či možu parkovat v podzemnych garaž by mali palicovať

3x na den !

potom by sa im zrychlil krvny obeh a vypudili by sa im z hlavičky hlupe bloky a debilne predstavy,čo im sposobuju vadne priority :d :D
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

kontrola všetkých motorov daewoo bežná :

pozrieť farbu tmelu ktorý je vytlačený spod hlavy valcov

tamavozelený -povodný stav , motor nebol rozoberaný

červeny alebo čierny tmel -motol bol rozoberaný :4012:
sigboy26
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 22.04.2007 17:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sigboy26 »

Mám kamosa ktorý to vltni a je to auto bez problémov. Ak budeš mat záujem je na predaj auto je aj s legálnym plynom takže tá to nezozere z peňazí. Ak by si chcel ozvi sa na sigboy26@azet.sk pošlem tí foto a nike info. Cena je okolo 1000 až 1300 eur
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

laco1871 napísal:kontrola všetkých motorov daewoo bežná :

pozrieť farbu tmelu ktorý je vytlačený spod hlavy valcov

tamavozelený -povodný stav , motor nebol rozoberaný

červeny alebo čierny tmel -motol bol rozoberaný :4012:
ked som ja kupoval svoju kraksnu tiez od GM koncernu, tak tmel bol cerveny, a bingo ! motor bol dofusovany jak svina :d :D
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
stopautomatic
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23.07.2012 19:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stopautomatic »

Dakujem Vam vsetkym za rady, zas som o nieco mudrejsi.. tak snad to nebude ziaden hnoj pozliepany..

zoleeka.. pravda, som zaciatocnik v tomto, doteraz som 2roky jazdil len na autach ktore neboli LEN moje, takze o veci pod kapotou som sa nejak zaujimat nemusel..

a sigboy, predpokladam, ze si z BB kraja a to mam v celku daleko..

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní