Daewoo Kalos - za studena neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Daewoo Kalos - za studena neštartuje

Príspevok od používateľa andrejd »

Dobrý večer.Chcel by som poprosiť o radu.Mám Daewoo kalos 1.4 benzín (61kw)Naštartuje za studena na 3-ti 4-ty krát niekedy hneď(ako kedy).Potom prejdem 100 metrov a auto začne"dusiť"až zhasne.Ale potom naštartuje a už ide normálne bez problémov.Ma najazdených 121 000km.Na diagnostike vyhodilo tepelný snímač chladiacej zmesi..Nemáte s takýmto problémom skúsenosť?Ďakujem za radu.
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Tak treba v prvom rade vymeniť čidlo teploty ktoré je podla diagnostiky vadné.
Obrázok
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejd »

Ďakujem za odpoveď.Už je kúpené.Ale mám trochu obavu,aby to nebolo niečo horšie....
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Cidlom to istotne nebude...Mas tam vela vzduchu pri starte...To znamena netesnost niekde alebo klapka sada velmi dole ....Rj o tom nevie....pred tym nez nieco kupis dokonale musis skontrolovat tesnost hadiciek.....potom odpoj baterku na noc a ak rano nastartujes na supu znamena ze klapka strajkuje.
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejd »

Takže podľa teba to bude v klapke alebo v netesnosti hadičiek??A tá tesnosť sa dá ako zistiť??Poprípade nevieš,kolko stojí tá klapka??
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Klapka od 150 do 300€ neviem na tento motor.Za klapkou mas nejake hadicky a tie musia byt tesne.Aj Egr ventil ak tam je.to plati vseobecne pre Mpi.
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejd »

No to je všetko poriadku ale pokiaľ by to bolo pri netesnosti alebo klapke ako píšeš,tak by mi to robilo vždy pri štartovaní.Ale prejdem cca 100 metrov a už je všetko ok.Aj keď vypnem motor bez problémov naštartuje hneď.Robi to iba za studena keď stojí dajme tomu celú noc alebo pár dní...
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Tak este moze presakovat jeden vstrekovac....aj na to je test....ak vecer zaparkujes vypusti tlak z rampy cez ventil jeho stlacenim....vstrekovac by nemal uz v noci prepustat a start by mal byt ok...
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejd »

To už ideš na mňa moc odborné ale každopádne ďakujem za radu.Keď som ti to opísal,že to už nerobí (myslím štartovanie a šklbanie keď sa trochu zohreje)už si upustil od tej teórie s tou škrtiacou klapkou??
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Neupustil...Je este moznost ze mas netesnost....malicku a ak je studena tak je vacsia a start je tazky....ked sa ohreje zaceli sa a to nie je tak citit...aj teply start je uz sam o sebe jednoduhsi a aj s netesnostou ide....oba domace testy som ti opisal...tym sa zisti laicky kde je chyba....
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejd »

Cviro neviem aká je teplota pri studenom štarte neviem,bol som na diagnostike (ja som to nerobil).Pacok ešte raz srdečná vďaka za radu.
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

To cidlo by to aj mohlo byt. Pretoze pri nefunkcnom snimaci rj mevie aka je teplota vonku a teda nepripravi bohatsiu zmes na nastartovanie a zvyseny volnobeh... uz ked si snimac teploty kupil tak ho vymen pre pokoj duse a uvidis, ci to bolo to.
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejd »

Toto presne mi povedal aj mechanik,že to čidlo dáva nezmyselné signáli motoru.....Ale ďakujem za radu.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Moj nazor na cidlo a lambdu je ze sice sa zaratavaju do vypoctu pre vstrek no isto neovplyvnia az tak chod motora,ze strhava.
.....A za dalsie musi sa ratat s maximalnym mrazom kde je vstrek tiez na max ale motor musi ist dokonalo....tak preto tomu davam minimalnu sancu....
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejd »

No sám som zvedavý ako to dopadne každopádne ďakujem za radu....

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný