Daewoo Espero - pri dolievaní chladiva vypína motor

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kamilesko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 26.11.2018 08:22
Zdieľať na Facebook

Daewoo Espero - pri dolievaní chladiva vypína motor

Príspevok od používateľa Kamilesko »

Zdravim,
chcel by som sa poradiť (alebo už skôr poinformovať nakoľko mám záložný motor)na jednu vec.
Auto som na dlhšie požičal priatelkynmu otcovi a nenapadlo ma skontrolovať vodu, následkom čoho sa mi raz prehrial.Schválne som po vychladnutí skúsil doliať do bežiaceho motora a z výfuku šiel hustý,biely, ťažký smradľavý dym a motor sa postupne zadusil a zhasol.Dnes už mám náhradný motor ale rád by som sa zasvätených chcel spýtať, či to nemôže byť tesnenie,hlava,alebo komplet blok.
Ďakujem :-\
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Až do samotnej demontáže je to nemožné presne zadefinovať.Najviac pravdepodobné je tesnenie,prípadne kombinované z deformáciou hlavy.V počte podobných príbehov je chyba bloku pravdepodobnostne takmer nulová.
Motor skapína pre nasávanie vody do spalovacieho priestoru kde zoskratuje iskru.Stalo sa i mne na mojom vlastnom že po jednom zimnom štarte vyvalilo bielu paru z výfuku.Mokrá sviečka to už iba potvrdila,a po rozobratí sa našlo aj presné miesto prieniku.Hlava sa očistila,priehyb mala pod 0,01mm takže išla späť.U mojeho je to chyba konštrukcie,skrutky hlavy sú 9mm hrubé a dlhé 41 cm ! to po určitom čase proste takto skončiť musí a každý kto prebehol hranicu 200 tis km to už riešil.
Takže..rýchlo a lacno...dole hlava,očistiť odmerať priehyb a nové tesnenie. Výmena motora je drahšia aj keď je motor k dispozícii
Kamilesko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 26.11.2018 08:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kamilesko »

Aha, ďakujem za radu, skúsim to tak.Lebo kamarát čo nad tým neskôr maturoval a bol sa previesť tak asi meter od môjho parkovacieho miesta zostal stáť, motor prestal slapat.... môže byť že ho pridrelo? ďakujem.rozhodne to skúsim ešte spojazdniť s pôvodným motorom
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

rozhodne to sprav ako pise mhlavaty , len potom aj pories preco ti chybala ta voda , priesak na hadici alebo nefunkcny ventilator
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pridreť by mohlo,ale aj to je proces ktorý potrebuje zopár km v stave keď už je problém dobre identifikovateľný.Jedno čo ale hrá proti (ak sa dostáva voda do valca) je čas.Čím dlhšie sa otála,tým desivejšie dopadne všetko,a za krátky čas motorom nepôjde pohnúť,zalepí ho korózia.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Kamilesko napísal:Aha, ďakujem za radu, skúsim to tak.Lebo kamarát čo nad tým neskôr maturoval a bol sa previesť tak asi meter od môjho parkovacieho miesta zostal stáť, motor prestal slapat.... môže byť že ho pridrelo? ďakujem.rozhodne to skúsim ešte spojazdniť s pôvodným motorom
davaj pozor voda je nestlacitelna naplni sa valec vodou piest pride hore voda kludne poskodi ventily ohne ojnice alebo prdne rozvod.dak dufaj ze to kamos nespravil.

ak je aj motor uz vylietany kludne voda prenikde okolo piestu do oleja a mas to v olejovej vani.
Napísať odpoveď

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných