Daewoo Espero- dávam zošrotovať

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

papec
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 11.12.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

Daewoo Espero- dávam zošrotovať

Príspevok od používateľa papec »

1.7.2013 ide moje Espero r.v. 1996, kúpené v januári 1998, do šrotu. Motor má poctivých cca. 125.000 km. Do šrotu ide kvôli korózii. Vadný je štartér, anténa a akumulátor. Preto ak by niekto potreboval, za lacný peniaz napr. ťažné zariadenie alebo pneumatiky, 1x použité rezervné koleso, kapoty, súčiastky z motorového priestoru a pod., viem poskytnúť. Poštou neposielam, osobná demontáž nutná, vašu súčiastku si dovezte, aby auto išlo do šrotu kompletne tak ako má. Bývam v okolí Rožňavy, ďalšie informácie na +421 905 571 687.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: Daewoo Espero- dávam zošrotovať

Príspevok od používateľa laco1871 »

papec napísal:1.7.2013 ide moje Espero r.v. 1996, kúpené v januári 1998, do šrotu. Motor má poctivých cca. 125.000 km. Do šrotu ide kvôli korózii. Vadný je štartér, anténa a akumulátor. Preto ak by niekto potreboval, za lacný peniaz napr. ťažné zariadenie alebo pneumatiky, 1x použité rezervné koleso, kapoty, súčiastky z motorového priestoru a pod., viem poskytnúť. Poštou neposielam, osobná demontáž nutná, vašu súčiastku si dovezte, aby auto išlo do šrotu kompletne tak ako má. Bývam v okolí Rožňavy, ďalšie informácie na +421 905 571 687.
do šrotu može ist len holá karoseria prip len torzo,podmienka je aby tam bolo VIN čislo,

vobec to nemusí byť kompletné auto
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ako kde...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Inak "dakujem" za vymazanie mojho predchadzajuceho prispevku v tejto teme ohladom toho,že predávam kolesa zo zošrotovaného Espera.

Asi mi niekto závidel,že by som mohol za ne získať pár eur...

Samozrejme,že nedam inzerát do bežnej komerčnej rubriky,lebo by mi každú chvílu vyvolavali nejakí m****ši, chceli by tie kolesa vidieť a potom v noci by si po ne prišli a mali by ich z.a.d.a.r.m.o, to ich radšej zapálim....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zapáľ ich rovno,alebo bachni do šrotu.Ak si nezbadal si na SVK a tu jedine zadarmo ak to záujemcovi na vlastné náklady prinesieš.Ja som sa nechal ukecať poslať poštou zadné svetlo za 5 e.- poštovné bolo 3 e.- a ako ináč si pán zasielku neprevzal a platil som 3 e.- ešte raz.
Čistý osoh tomu hovoria. nemá cenu dávať inzerát za 3-5 e.- lebo spadneš medzi milion dementov čo predávajú prevodovky za 1 e.- takže to nik nečíta pri týchto cenách.Nikto nepredpokladá že niekto môže 3e.- cenu myslieť vážne.Zadarmo nedávaj tiež,to ťa ešte dajú na súd že to malo vadu
papec
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 11.12.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

Re: Daewoo Espero- dávam zošrotovať

Príspevok od používateľa papec »

laco1871 napísal:
do šrotu može ist len holá karoseria prip len torzo,podmienka je aby tam bolo VIN čislo,

vobec to nemusí byť kompletné auto
Mne sa nezdá že len karoséria, pozri túto debatu:http://www.automoto.sk/forum/2237/
papec
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 11.12.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa papec »

Do minulého príspevku sa mi to nezmestilo, tak ešte to hlavné z tej debaty:
Vážení páni, mám pre vás zlú správu. Nakoľko je zákon postavený na hlavu, legálna cesta je iba jedna a vyjde asi na 1 000 eur...nie, nie je to preklep:
chýbajúca STK - pokuta 165,96 eura
chýbajúca emisná kontrola - pokuta 165,96 eura
odovzdanie nekompletného auta - pokuta do 663,87 eura (právnická osoba 16 600 eur).

Nepohnú s tým ani policajti, pretože potrebujú potvrdenie o likvidácii auta. Jediné, čo môžem poradiť, je navštíviť spracovateľa a poradiť sa s ním, nakoľko pokuta je DO 663,87 eura. A pochopiteľne, následne zvyšky auta odovzdať.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak je legálna cesta od Teba vybrať 1000.-e lebo odovzdáš svoj majetok inému,tak asi to nebude tá správna cesta
Z toho čo píšeš vychádza že to má byť takto...auto má mať STK a EK , to znamená dobrý a prevádzky schopný stav (podmienka úspešnej STK a EK) a má byť kompletný aby ho "spracovateľ" výnosnejšie "spracoval"
Zaliali ma slzy dojatia tak nevidím na slová Ústavy
papec
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 11.12.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa papec »

Bohužiaľ je to presne tak ako píšeš. :38eb:
U nás mi vo výkupni šrotu povedal, že mi dá za auto toľko, koľko dám za kolok potrebný na odhlásenie. STK a emisnú mám, bez toho ti auto neodhlásia. Len hrdza už vyžrala diery do podbehov a okúsala spodky dverí. Zvyšok auta je OK.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kedže ciest je viac,nie je dôvod ísť po zlej ceste len preto že ju niejaký mysliteľ vymyslel.
Ani kradnúť nie je legálne,a kradnú,a to ešte prisahali že ...bla bla. To je ich cesta,ešte vymyslia ako by mali ľudia odovzdať nehnuteľnosti,samozrejme z certifikátom tepelnej odolnosti a zaplatenou daňou aby sa vyhli ďalšej pokute
papec
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 11.12.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa papec »

Škoda rečí, banánová republika s ekonomikou z 50- tych rokov minulého storočia. :angr:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

neviem,čo tu vešiate za šumy
ale ja som espero do zberneho dvora doviezol na odtahovke nepojazdné

a ešte mi bolo povedané,že si z neho možem odmontovať čokoĺvek
a vybrat z neho nejake svoje veci,

takže reči o kompletnosti auta odovzdaného na zošrotovanie je naisto šum

hlavne ma upozorňovali,že mam z neho dat dole tabulky z EČ...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

cicmanec napísal:Ako kde...
Tomu si rozumel alebo to treba zopakovať viackrát?
Radovantw
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 25.01.2015 20:23
Zdieľať na Facebook

daewo espero

Príspevok od používateľa Radovantw »

Dobrý den tiež sa chystam odovzdať auto do šrotu ale neviem najsť vin vyrazene na karoserii bez toho mi to nechcu zobrať. viete mi povedať kde sa nachadza? dakujem
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ako tu správne Cico napísal ""ako kde" v jednom šrote ma otočili lebo kasňa mala odpílený predný nosník , o 10km ďalej bez rečí zložili a teta vypísala papier.
Odovzdávam ,LEN očesané kasne ,ale je to oničom.Všetky súčiastky z troch aut čo mám na povale aj tam ostanú. Nikto to nechce naozaj ani zadarmo. Pritom také city servo na Corsu C za 20 eur by bolo naozaj zadara.
Ešte k tým šrotoviskám tam kde vymýšlali a nechceli zobrať mali na dvore 3 kasne , tam kde zobrali mali tých kasní 500. Tam aj chodím kupovať súčiastky na Feldu ,lebo šrot má oproti profi vrakáču tretinové ceny. lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný