Daewo Matiz...ako ste spokojný?

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lineage11
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 07.08.2007 10:36
Zdieľať na Facebook

Daewo Matiz...ako ste spokojný?

Príspevok od používateľa lineage11 »

Chcem kúpiť Daewo Matiz , zaujímajú ma skúsenosti majiteľov s týmto autom/hlavne náhradné diely,spotreba a tak/
Cobretti
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 21.04.2006 14:49
Zdieľať na Facebook

Daewoo

Príspevok od používateľa Cobretti »

Neviem ci Ti to pomoze ale ja som sedlal 5 rokov Daewoo Tico. Na tu karu nedam dopustit. Nove to stalo vtedy 180.000 SKK a okrem benzinu a pravidelneho servisu ma to auto nikdy nenechalo v stichu :2f93: , dokonca som s nim jazdil pol roka aj do Svajciarska a naspat kazde 2 tyzdne. Vizualne to samozrejme neni najnadhernejsie auto na svete ale co sa tyka spotreby, komfortu parkovania a mobility v meste do toho kludne chod. Nahradne suciastky za bezne ceny - proste mainstream.
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

akurat ze ta bezpecnost pri havarii je nulova
Milan-Ku
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 25.10.2006 14:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Milan-Ku »

My ho máme doma už 8 rokov a úplne bez problémov. Má najazdené 145000 km a zatiaľ sme menili len spojku. Inak veľmi spoľahlivé, spotreba dlhodobý priemer je 5,6 litra, ale to jazdí prevažne na veľmi krátke trasy po meste. Veľmi dobre a hlavne rýchlo kúri, ideálne do mesta. Na dlhšie trate moc není, lebo má kráte sedáky a bolia tam nohy. Inak veľmi odporúčam. :2f93: :2f93: :2f93: :2f93:
lineage11
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 07.08.2007 10:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lineage11 »

OK a ešte by ma zaujímala cena a dostupnosť náhradných dielov. Dúfam že to opravia v každom bežnom servise, nerád by som chodil do BA do značkového servisu, je to predsa len od ruky.
Milan-Ku
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 25.10.2006 14:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Milan-Ku »

Náhradné diely úplne v pohode aj ceny úplne super. Tu si to môžeš pozrieť
http://www.auto-art.sk/WbaPrdCatalogVie ... oaRc=13768
a servis. My chodíme priamo do Daewoo servisu, ale nie je problém aby ti to servisoval aj iný servis. Známy chodí tiež len k nejakému živnostníkovi. Ale bežné veci, ako výmena oleja, filtre a také drobnosti si spravíme sami doma. :3035:
Cobretti
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 21.04.2006 14:49
Zdieľať na Facebook

to lanken

Príspevok od používateľa Cobretti »

Ja som to Tico raz rozmrdal v 80 km/h ked som oprel vidlaka predomnou, umierajuceho 40-tkou v lavom pruhu. Okrem toho ze som si udrel ruku mi nic nebolo a na aute bola skoda za 50 tisic. Takze s tou nulovou bezpecnostou nesuhlasim, aj to auto muselo prebehnut cez Crash testy. Samozrejme ze ked das frontalku s dvoj tonovym autom vela z Teba nezostane.
marekmm
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 02.12.2006 14:59
Bydlisko: PN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekmm »

mozes citat:
www.daewooclub.com
lineage11
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 07.08.2007 10:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lineage11 »

ten link je super :hero: ....ďakujem, je tam veľa užitočných rád
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Re: to lanken

Príspevok od používateľa petyy »

Cobretti napísal:Ja som to Tico raz rozmrdal v 80 km/h ked som oprel vidlaka predomnou, umierajuceho 40-tkou v lavom pruhu. Okrem toho ze som si udrel ruku mi nic nebolo a na aute bola skoda za 50 tisic. Takze s tou nulovou bezpecnostou nesuhlasim, aj to auto muselo prebehnut cez Crash testy. Samozrejme ze ked das frontalku s dvoj tonovym autom vela z Teba nezostane.
my sme to kupili tiez nove v roku 96. Bolo to spolahlive s malou spotrebou,ale predali sme to,lebo sme tam vozili deti a to auto nepreslo skuskami statnych skusobni(homologizacie)skoro v ziadnej krajine europy kvoli bezpecnosti. Iba u nas...navyse ak viac fuka a mas tico, radsej nechod ani von. Ta karoseria je tak stavana,ze ked sa opre vietor zboku, hned si v jarku...videl som vela fotiek tica sfuknuteho z cesty...
TOMI33
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 07.04.2008 14:46
Zdieľať na Facebook

Daewoo Matiz

Príspevok od používateľa TOMI33 »

Ja som mal Daewoo Matiz spokojnosť velká spotreba malá šikovné malé auto . keď kupuješ dávaj pozor na výfuk strašne zlý material.a na kable zapalovania. ináč v pohode auto.
lineage11
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 07.08.2007 10:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lineage11 »

Keď sa mení olej tak koľko litrov sa tam dáva? Ten motor je malý na prvý pohľad.
TOMI33
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 07.04.2008 14:46
Zdieľať na Facebook

Daewoo matiz

Príspevok od používateľa TOMI33 »

idu tam 2,7litra ja som dával 10w 40 castrol moje som v nedelu predal a plakala celá rodina bol to rodinný miláčikhttp://www.autobazar.eu/sk/card.php?id=642161.
lineage11
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 07.08.2007 10:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lineage11 »

hmmm, pozeral som fotku. Celkom pekný kúsok. :2f93:
lineage11
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 07.08.2007 10:36
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa lineage11 »

inak ako často sa na Matize robí emisná kontrola? Tuším každé dva roky,alebo každý rok?

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných