Dacia Sandero Stepway 2017

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jarka1979
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 22.11.2010 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarka1979 »

Hjundai,prepac,ale nikde som netvrdila,ze za si to Sandero ( Baleno ) nema kupit. Len som poukazala na fakt,ze 11000Eur je uz riadna kopa penazi a utopit ich v plechovici takejto kategorie je blbost. Vsetkym nam tu je jasne,ze technologie vyroby idu v pred,ale uprimne, bavime sa o LOWCOSTE,kde vyrobca pri vyrobe setri,kde sa da,lebo jeho marza je na takom vozidle i tak uz minimalna. Takze nic tak na mile vzdialene od Fabie co ma,aj ked to auto je stare 10 rokov.

Ja pouzivam ibizu 2006 a som cela,mam 3 deti a staci mi to do mesta a to robim 30000km rocne. Na ucte mam prachy na auto strednej triedy,ale sorry,neutopim prachy v plechovici a na odmeny pre predstavenstvo automobilky za dobre hospodarske vysledky. Deti su mi ovela prednejsie (hlavne ich buducnost)...

Takze ludia,kupujte si co chcete su to Vase peniaze...
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Jarka uvažuješ veľmi rozumne :300f:
Lubko33
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 18.06.2009 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubko33 »

kazimir napísal:Mňa by taký posun z fabky do hentoho vôbec nebavil. Nič proti tej dácií, ale proste je tam vôbec nejaký posun v komforte a výbave?
Kažimír pozri si testy na Youtube/R.Chvala/ a potom dačo povedz, moja Fabia má polovicu výbavy tej co ponúka Stepway, povedz mi ktoré nové auto /crossover/ ti ponúka v základnej výbave: tempomat, multimed. displej, klímu, pal.pc, a mnoho ďalšieho a to všetko za 10700€!!!
feking
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 27.10.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feking »

Jarka 1979 klobúk dole priniesla si iný pohľad (racionálny) na danú problematiku
:300f:
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

jarka1979 napísal:Hjundai,prepac,ale nikde som netvrdila,ze za si to Sandero ( Baleno ) nema kupit. Len som poukazala na fakt,ze 11000Eur je uz riadna kopa penazi a utopit ich v plechovici takejto kategorie je blbost. Vsetkym nam tu je jasne,ze technologie vyroby idu v pred,ale uprimne, bavime sa o LOWCOSTE,kde vyrobca pri vyrobe setri,kde sa da,lebo jeho marza je na takom vozidle i tak uz minimalna. Takze nic tak na mile vzdialene od Fabie co ma,aj ked to auto je stare 10 rokov.

Ja pouzivam ibizu 2006 a som cela,mam 3 deti a staci mi to do mesta a to robim 30000km rocne. Na ucte mam prachy na auto strednej triedy,ale sorry,neutopim prachy v plechovici a na odmeny pre predstavenstvo automobilky za dobre hospodarske vysledky. Deti su mi ovela prednejsie (hlavne ich buducnost)...

Takze ludia,kupujte si co chcete su to Vase peniaze...
- tema je jasna a nevidim zeby bola nove vs jazdenka. Tvoja ibiza asi servis nepotrebuje,ja mam tiez stare auta a niekomu nevyhovuje riesit kazdu chvilu nieco. Ak mas jedno auto a raz treba brzdy,potom podvozok,tesnenie,rozvody....a auto nemas cele dni po ruke povedzme ma logiku kupit nove ze? Ze mas peniazky na hocico fajn,nato sa nikto nepytal.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Všetkých pre ktorých "má zmysel kúpiť nové auto" by som zobral na dvojtýždňový výlet do automotive , ale v prezlečení za obyčajných robotníkov. Potom by ste videli tie potemkinovské dediny čo sa stavajú pred každým auditom a ako sa klame pred každou kontrolou. Čo myslíte prečo ma VW 100% kontrolu na výstupe od dodávatelov a to isté na svojom vstupe???Lebo vedia čo za bordel im chodí a čo vyrábajú aj oni sami. Lenže zabudli že aj tú kontrolu robia ludia za 500 v hrubom a tá potom aj tak vyzerá - efekt 0
Je celkom jedno či to je Fabia alebo Cayene ten otrok za mašinou je stále ten istý a snaží sa len podla toho ako mu zaplatia. lol lol :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

jarka1979 napísal:Hjundai,prepac,ale nikde som netvrdila,ze za si to Sandero ( Baleno ) nema kupit. Len som poukazala na fakt,ze 11000Eur je uz riadna kopa penazi a utopit ich v plechovici takejto kategorie je blbost. Vsetkym nam tu je jasne,ze technologie vyroby idu v pred,ale uprimne, bavime sa o LOWCOSTE,kde vyrobca pri vyrobe setri,kde sa da,lebo jeho marza je na takom vozidle i tak uz minimalna. Takze nic tak na mile vzdialene od Fabie co ma,aj ked to auto je stare 10 rokov.

Ja pouzivam ibizu 2006 a som cela,mam 3 deti a staci mi to do mesta a to robim 30000km rocne. Na ucte mam prachy na auto strednej triedy,ale sorry,neutopim prachy v plechovici a na odmeny pre predstavenstvo automobilky za dobre hospodarske vysledky. Deti su mi ovela prednejsie (hlavne ich buducnost)...

Takze ludia,kupujte si co chcete su to Vase peniaze...
Presne tak, ale Slovaci su financnou (ne)gramotnostou povestni. Najazdi tolko, ze by mu stacila kolobezka, ale musi kupovat auto a este nove, vsak treba zvysit HDP. Kolko musi na usetrenie tych 11 tisic robit je nepodstatne. Ludia su rozny, poznam takych co si ako prve za usetrene kupili auto, nasledne o par mesiacov riesili byvanie a ako inak hypoteka az do skapania a nejaka hotovost uz ani nevidala...A potom prislo bejby a auto aj pre zenu, to uz bolo na uverik a krysy zavod ako vysiti, ale ako som spominal treba tahat hdp a nonstop na tie veci makat. Alebo takych co zasadne chcu nove auta, ale maju ich na uvery a ked idu robit posraty pristresok, tak tiez na uver a byvaju s niekoho z nich rodicom, co im nici vztah, ale nevedia to riesit, lebo nemaju peniaze na nic, hlavne ze su auta zasadne nove...

Lubko... Radsej by som si tie peniaze nechal pre dobry pocit, ci na vzdelanie pre deti resp. na start do zivota, nech nemusia hned brat dozivotne hypoteky ako dovrsia dospelost. Ked chcete zmenu, tak predat haťapku a kupit nieco ojazdene za par tisic, ked uz musi byt zmena pri vasom najazde. Spominate vybavu, na aku prdel je vam pri vasom najazde tempomat, ci nejaky uplne zbytocny dotykovy displej ? Ked uz davat take peniaze, tak aspon do poriadnejsieho ojazdene auta, kde ten rozdiel budete citit, otazne vsak ci si to pri tom najazde aj uzijete a ci ste za to ochotny dat tie prachy...
Kolko moze to Sandero stat trojrocne, ci novsia ojazdena Fabia, ktora bude ovela lepsie vyzerat ako tato stara ?
cyrilix
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 24.10.2012 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cyrilix »

Ale mu nakladáte niektorí, aj keď možno s dobrým úmyslom... Nieje to Váš syn ani manžel, snáď vie, čo si môže dovoliť.
Na Sandero som nič zlého nepočul, ak si zmierený s faktom, že budeš mať "iba" daciu, tak kľudne do toho.
P.S. stará firemná HTP má na tacho vyše 370,000 km a funguje, podľa bežne zaužívanej predstavy už mala byť dávno po smrti.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

To su typicke slovenske dristy. Ludia nevedia ani precitat a pochopit otazku. Zadanie je jasne. Namiesto odpovedi k teme je tu plno prazdnych dristov. Keby nebolo tych co kupuju nove nemali by auta ani ti ostatni. Slovak slovakovi nedopraje namiesto toho bude posudzovat komentovat hodnotit. A naco? A precvo? A treba ti? Daj peniaze tam a tam.... Starajte sa o svoju kapustu....
jarka1979
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 22.11.2010 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarka1979 »

Hjundaj,vyjadrujes sa ako 15-rocny. Viem pochopit otazku zadavatela. Tak isto mu doprajem pocit vlastnit nove auto. Avsak,ked citam medzi riadkami,tak mi je jasne,ze ma hlbsie do vrecka (ako asi 99% obyvatelstva tejto krajiny) a preto som si dovolila vyjadrit svoj nazor,nakolko,ked o 2 tyzdne po kupe zisti,ze to co si kupil nieje to prave orechove a ocakaval viac,nikto mu uz nevrati tych 11000Eur,na ktore tazko makal a jeho rozhodnutie ho bude este sakra dlho boliet. Pretoze kupou auta povinnosti len zacinaju (pzp,havarijna poistka,pravidelne prehliadky v autorizaku za stovky eur)a nikto mu nemoze dat istotu,ze bude jazdit bez poruchy. Nechcem radsej spomenut rizika ako nehoda (nie totalka) kde nejaky blbecek nedobrzdi a rozbije mu kufor. Co myslis,aky bude mat potom pocit???

Mam ibizu a za 2,5 roka som riesila vymenu skorodovaneho vyfuku a inak len menim olej. Nie vsetky ojazdene auta su vraky. Ta jeho fabia ma sice o polovicu caciek maciek menej,ale to je jeho plus,lebo nemusi trpnut co sa poserie a hlavne kolko to bude stat. Viem o com hovorim,lebo deti rastu a stale viac veci potrebuju.

Ale,aby som ta uspokojila odpoviem aj na otazku zadavatela. Za mna jednoznacne BALENO. Motoricky,spotrebou,priestorom uplne inde ako Sandero.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

daciu nemam, nedavno vsak kolega riesil nove auto a dacia bola vo vybere, vypadla po jednoduchom zisteni (pisem vseobecne o celej znacke) ze ked si aj dal naj vybavu arctica musel este dalsie veci dokupovat a potom uz bol cenou niekde na urovni inych znaciek s bohatym zakladom kde mu stacilo dokupit k spokojnosti napr. iba tempomat. Proste kto chce lacnu daciu musi sa zmierit s tym ze ta vybava tam nebude ziadna, teraz akurat mam v ruke jeden casak kde je test dustera, sice je tam cena testovacej verzie od 10500 ale testovane auto cena 17500 a to uz je dost na take auto, tam boli dalsie prekazky, volant nastavitelny v jednom smere, divna ergonomia - umiestnenie otvarania okien.....proste dacia je lacna ale len bez vybavy

ten 0.9tce skusal kolega v capture a moc mu nesedel (a to presadol z felicie) sice to celkom islo ale... vibracie, odhlucnenie, celkovy prejav...., proste ho to neoslovilo
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

hjundai napísal:To su typicke slovenske dristy. Ludia nevedia ani precitat a pochopit otazku. Zadanie je jasne. Namiesto odpovedi k teme je tu plno prazdnych dristov. Keby nebolo tych co kupuju nove nemali by auta ani ti ostatni. Slovak slovakovi nedopraje namiesto toho bude posudzovat komentovat hodnotit. A naco? A precvo? A treba ti? Daj peniaze tam a tam.... Starajte sa o svoju kapustu....
Velmi dobrý koment !

Však zadavateľ temy je svojprávny človek, a ked dal dokopy tie bubaky, tak v buducnosti dá dokopy aj ďalšie..

Ja si myslím,že každý človek by si mal aspoň raz za život dopriať ten pocit MAŤ NOVÉ AUTO, ja som tak urobil a neĺutujem, :d :D

peniaze boli a budú,len my tu už nebudeme... :4090:

strata hodnoty je ina vec, ale uprimne povedané, naklady na každú jednu vec klesaju umerne početnosti použivania tej veci,
to znamená,že aj auto kupujem na to aby som ho POUŽIVAL, ked sa da aj denne , nie aby stalo v garaži alebo na chodníku niekde...

Ďalej je tu taký vyvoj zarobkov a cien nových aut , ano aj dostupnosti leasingov, že prisť k novému autu je
ďaleko ľahšie
ako v časoch keď priemerny zárobok bol povedzme 8 000 korun Slovenskych a cena nového auta
štartovala niekde na urovni 500 000 Korun Slovenskych

A tiež slaba prakticky mizivá ponuka kvalitných ojazdených aut vedie k tomu, že ľudia radšej volia kupu nového auta, hoci nižšej triedy
ale vedia,že kupuju auto bezchybne fungujuce,ktoré počas nasledujucich najmenej 5 rokov sa nepokazí a bude spoľahlivo fungovať.

To su dovody ,prečo ľudia kupuju nové auta.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

sandero je uplne z opacneho konca mojich aut, ale ma ho znamy /jazdi ho vo firme, nie sukromne/, s ktorym ho preberame minimalne raz mesacne - ja samozejme s úsmevom a pretoze take auto nikdy mat nebudem, tak ma to zaujima, ale musim povedat, ze za posledne mesiace, mozno aj rok mi nic zle na to auto nepovedal, ziadna porucha, nic sa nezlomilo, vsetko funguje, do autoriz.nechodi.....inak ma ho v takej polovicnej vybave...
Este by som podotkol, ze "lide jsou ruzni", a neviem preco by mal raz za zivot kazdy mat nove auto????Napr. ja som to urobil viac menej proti mojej voli, nedopadlo to dobre a uz to nebude...a keby som tu omylom len raz napisal ake napr.moje niektore auto ma rocny najazd, tak by ma tu ukamenovali a zabili nadávkami, ale mne to tak vyhovuje, platim to ja a preto treba nechat kazdeho zit a ked chce nove sandero, nech ho ma....
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Lubko33 napísal:Niveaman, neuveríš ale na Fabii combi I htp, 2007, za 8 rokov som najazdil necelých 60000 km /teraz má 100000 km/. Ja neviem prečo každý nadáva na tieto htp motory, u mňa zatiaľ spokojnosť, žiadne väčšie investície do servisu, ideálne auto do mesta, aj kúsok mimo, slabé v kopcoch, bohužiaľ ma to len 64 koní a povedali sme si, že už je čas na zmenu, tak preto hľadáme niečo iné, nie preto že by sme neboli s ňou spokojný.
Ale uverim,mne to vychadza ze za 8 rokov budem mat 52000 km.Ale urcite bude viac,kedze manzelka po materskej nastupi do prace,tak bude auto vyuzivat denne. Byvame mimo mesta,mame,musime mat dve auta. A rozhodli sme sa ze manzelka bude mat nove. Ale je fakt ze pocit z noveho ta rychlo prejde.Kazdy ma iny dovod na nove auto,kazdy ma ine financne moznosti a preto je to kazdeho vec. V podstate ti tu kazdy radi dobre,mas to ako test. Odpovedz si na ich reakcie a dostanes vysledok aj ked nie odpoved na tvoju otazku.
Mozno zistis ze nove ani nepotrebujes,zmena auta ta moze stat aj menej penazi a mozno na Sandero nedas dopustit. Kazdy mame ine priority a poziadavky na auto.
Ja tu rad citam prispevky,pretoze niekedy tie najhorsie,najkritickejsie,najstupidnejsie a pod. ti otvoria oci a pomozu s rozhodnutim.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Lubko33 napísal:Audy znovu tá sklamem i20 sa mi nepáči, zato i30 je už iné kafé, len cena a spotreba nieje podľa mojich predstáv, to isté Ti napíšem aj ku Kia Rio-NIE, Ceed-ANO.
Keby som rozmyslal ako ty,tak namiesto noveho Sandera jazdena i30 alebo Kia Ceed. Povoz sa na Sandere a na Kii. Za 4 rocne das menej ako za Sandero a si v 10 krat lepsom.

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný