Dacia Sandero Stepway 2017

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Bbajo možno kedysi ale teraz v tých zápchach neverím
Lubko33
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 18.06.2009 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubko33 »

Chalani Ja chvalabohu bývam vo Zvolene a tam nepoznáme každodenné kolóny, takže jazdiť mesto za cca 6 l benzínu je tu reálne.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ako tak sledujem argumenty zadávateľa, tak si nemôžem pomôcť, ale pri tých udávaných prevádzkových podmienkach a podmienkach obstarania, mi riešenie pripadá ako úplne jednoduché:
Lubko kúp si nové auto za udávanú cenu, také ktoré vyhovuje rozmermi, kufrom a celkovým štýlom, ktoré sa ti bude na pohľad aj na posadz najviac pozdávať, to si treba opakovane vyskúšať u predajcov.
Pri takých prevádzkových podmienkach je viac-menej jedno, aký motor bude to auto mať, kľudne to môže byť aj troška vyšší objem ako je dnes obvyklé, pretože pri udávanom nájazde nie je spotreba benzínu vôbec dôležitá, tých pár euro rozdielu za rok ani nezistíš.
Jedine snáď si dať pozor, aby sa nejednalo o nejaký výrazne nevydarený model motoru, u každej automobilky sa nejaký taký vyskytuje.
Ale najdôležitejšie je vybrať si auto, ku ktorému keď budeš prichádzať, tak aby si mal aj po pár rokoch dobrý pocit a spokojnosť s tým že ho vlastníš. To je skutočne omnoho dôležitejšie ako spotreba 6 alebo 7,5 litra, prípadne obstarávacia cena 10 alebo 13 tisíc euro.
Lubko33
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 18.06.2009 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubko33 »

Wilz pekne si to napísal, Ja som len chcel vedieť názor majiteľov nového Sandera Stepway, či sa to oplatí kúpiť, to je celé.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Sandero by som nebral kvoli tomu,že v nom nie je priestor,
ak by bolo potreba previezť niečo väčšie, nejakú krabicu napr.televizor alebo skrinku nejakú,
velmi krpate auto, každopadne by som pokukoval po niečom väčšom.
Ak je volba medzi Sombrerom a Suzuki Balenom ,
jednoznačne by som bral Baleno

ALEBO jazdený Renault Fluence , to by bola ešte lepšia voĺba

Zvolen poznam velmi dobre ,
pred 10 rokmi som pracoval v PPS Detva :3906:
jazdiš prakticky len po rovine....
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Lubko33 napísal:Wilz pekne si to napísal, Ja som len chcel vedieť názor majiteľov nového Sandera Stepway, či sa to oplatí kúpiť, to je celé.
Internet si si presiel?Dacia klub a podobne? Napr. toto by ti malo stacit https://m.podkapotou.zoznam.sk/cl/10006 ... --drsniak- Tu asi tazko bude pisat majitel noveho Sandera. Chod sa na tom povozit a uvidis. Ako citam ine auta sa ti nepacia,tak potom kup a tes sa z noveho auta na ktore mas financie. Pri tvojom najazde to asi ani nezodres. Tiez sme si dali strop kolko dame za nove cca 7-10 tis km rocne a vybrali sme si Kiu Ceed kombi. O desat rokov budem musiet stocit o 100tis.km viac aby som to vobec predal,lebo nikto neuveri ten najazd :d :D
Stastnu kupu prajem.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Ozaj na com jazdis teraz?
Lubko33
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 18.06.2009 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubko33 »

Niveaman, neuveríš ale na Fabii combi I htp, 2007, za 8 rokov som najazdil necelých 60000 km /teraz má 100000 km/. Ja neviem prečo každý nadáva na tieto htp motory, u mňa zatiaľ spokojnosť, žiadne väčšie investície do servisu, ideálne auto do mesta, aj kúsok mimo, slabé v kopcoch, bohužiaľ ma to len 64 koní a povedali sme si, že už je čas na zmenu, tak preto hľadáme niečo iné, nie preto že by sme neboli s ňou spokojný.
mchael
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 06.12.2012 14:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mchael »

Pri takom malom nájazde nie je náhodou zbytočne riešiť spotrebu?
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Môj názor je taký, že kupovať čisto nové auto na 7 až 10 tisíc km ročne je vyhadzovanie peňazí von oknom. Hociktoré dobré auto vydrží 100 tisíc km, nemusí byť nové. Ale ak u Vás financie nie sú až takým problémom aj z dlhodobého hľadiska, tak môj príspevok kľudne ignorujte. Ale poznám takých, čo si nakúpili nové autá a zďaleka nie najlacnejšie a o 3 roky ich museli s veľkou stratou predávať, lebo rekonštruovali nehnuteľnosť a akosi chýbali peniaze...

Nie je lepšie kúpiť MPV do 4 tisíc vo veľmi slušnom stave a za následných 7 tisíc sa voziť zadarmo 100 tisíc km?
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Lubko33 napísal: čas na zmenu
Len aby tá zmena nebola k horšiemu... Ty musíš mať veľmi bezproblémový život. Lebo ak nie sú teraz problémy tak si ich treba vytvoriť. Aby bolo čo riešiť a aby si sa náhodou v živote nenudil. 11 tisíc sa dá určite lepšie minúť ako kúpa auta. Fabia I je na tvoj jazdný režim ideálne auto, ale ty si už rozhodnutý. Kto chce kam, pomôžme mu tam...
jarka1979
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 22.11.2010 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarka1979 »

Lubko33 napísal:
čas na zmenu


Len aby tá zmena nebola k horšiemu... Ty musíš mať veľmi bezproblémový život. Lebo ak nie sú teraz problémy tak si ich treba vytvoriť. Aby bolo čo riešiť a aby si sa náhodou v živote nenudil. 11 tisíc sa dá určite lepšie minúť ako kúpa auta. Fabia I je na tvoj jazdný režim ideálne auto, ale ty si už rozhodnutý. Kto chce kam, pomôžme mu tam...



Neda mi,ale hodim svoj komentar...vsevedko to pomenoval uplne presne. Sandero a ani Baleno nie su auta,ktore ti ponuknu nejaky zazitok z jazdy,komfortu,bezpecnosti na mile vzdialene od fabie,ktoru mas teraz. Su to auta,ktore sa pouzivaju na premiestnenie z bodu A do bodu B. Doslova vyhodit 11000Eur za tieto konzervy je hlupost,na co prides za 2 tyzdne po kupe. Tym,ze jedno z kriterii uvadzas spotrebu ( na tvoje rocne km uplna malichernost ) mam za to,ze mas hlbsie do vrecka a zaboli ta aj 5 centov navyse za liter PHM. Tym ta nechcem urazat (napokon ani ja nemozem vyskakovat),ale chcem ti dat iny pohlad na vec. Mas dieta,tak setri peniaze a investuj do jeho vzdelania. To je urcite zmysluplnejsie,ako plechovka za 11000Eur...
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

JARKA1979/lepšie by som TO nenapísal :2f93:/ked chceš zmenu, kup si novu fabiu,alebo novu ibizu, prípadne peugeot 208 atd...daciu nekupuj...
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Mňa by taký posun z fabky do hentoho vôbec nebavil. Nič proti tej dácií, ale proste je tam vôbec nejaký posun v komforte a výbave?
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

No som sa pobavil ked som zistil ze Fabia I je akesi zabavne auto a nie priblizovadlo. Slovak bude riesit A naco ti je nove auto? Co vas do toho? Je x dovodov preco ma zmysel kupit nove auto. A Fabia bude urcite bezpecnejsia lebo ma slaby motor,lebo mozno nema ani abs,urcite nema esp....ach zase diagnozy.... Pocitaj o zosilneni skeletu u Suzuki vdaka novym technologiam....

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní