1 023 220
inzerátov
Pridať inzerát

Dacia Sandero Stepway 2017

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Dacia fórum
Odpovedať Nová téma
<1234567>
Autor Správa
niveaman
Založený: 09 september 2012
Nabehané: 2 dní 13 hod 51 min
PríspevokZaslal: 28.08.2017 09:58   
oco13 napísal:
Laci ja ti odpoviem: ty si kúpiš nové auto a o mesiac nato zistia manželke rakovinu - necháš ju zomrieť preto že TY si chcel nové auto???
A to kupovať si auto v cene 4 hrubých mesačných príjmov radia poprední ekonomovia , pretože to je pre daného človeka primerané. Lenže toto slovíčko slováci neradi počúvajú, my sa potrebujeme ukazovať.

Preco by mala zomriet koli novemu autu resp. koli kupe auta?? Predvidat rakovinu nemozes,pripadne buduce poruchy auta ako tak vies. Z rakoviny sa vie tiez vyliecit a nove auto moze zostat. Ak situacia prinuti,auto vzdy predas a snad ma aj nejaku ziv.poistku. Poznam dva pripady kde zistili zenam rakovinu a nikto nezomrel,nic nemusel predavat. Takze dost blbe prirovnanie alebo nepochopil som.
Popredni ekonomovia na Slovensku?
Citovať
niveaman
PríspevokZaslal: 28.08.2017 10:21   
lubos zimovcak napísal:
laco1871: každý nech sa prikrýva perinou na akú má !:))
mám známeho, ktorý dostal zaplatené prvé faktúry a hned si kúpil "luxusne auto", aby urobil dojem na milenku a asi aj manželku...

po roku ho vyhodených 75.000 eur veľmi mrzelo, auto predal za 40.000, s cca 50.000 km na tach, podnikanie mu zakapalo/ chýbala hotovosť.
teraz sa vozí na Favorite, chodí do roboty , spláca dlhy a rozvádza sa.
býva u mamičky.

na začiatku bola kupa "NOVEHO" auta... angry angry

Na zacitku bol zly podnikatelsky plan a clovek ktory nemal nikdy podnikat. Ja mam znameho ktory by mohol mat auto za 75tis hoc aj kazdy mesiac,ale ma rozum a mysli aj na buducnost. Kupuje jazdenky a nepotrebuje sa ukazovat. Urcite aj zadavatel temy je taky a tych 11tis niesu jeho posledne prachy. Ale to vie iba on.
Citovať
niveaman
PríspevokZaslal: 28.08.2017 10:24   
Lubko33 napísal:
Ľudia neblaznite, Ja len hľadám majiteľov nového Sandera Stepway, aby som počul ich názor, to ale neznamená, že som 100%-tne presvedčený, že to auto idem kúpiť. Sám ešte neviem ako sa rozhodnem, viem, že mojej rodine úplne stačí nejaký šikovný benzinovy hatchback s normálnou spotrebou. Okrem spomínaného Sandera a Balena rozmýšľam samozrejme aj nad týmito jazdenkami: Kia ceed, Hyundai i30, Rapid spacebak, Opel Astra, Seat Leon. Golfy nie! lebo sa kradnú. Moje kritériá jazdenky sú nasledovné: max.5 ročné auto, benzín, do 100000 km, top stav, cena do cca 9000€, takže dajte ešte dáke typy, rád si ich prečítam. Vopred ďakujem za vaše príspevky či už pozitívne, alebo negatívne.

Daj si spomonane parametre tu do vyhladavaca a uvidis ake auta ti vyhodi.
Citovať
laco1871
Vážený člen - Gallardo (156)
Založený: 22 marec 2012
Nabehané: 16 dní 12 hod 13 min
PríspevokZaslal: 28.08.2017 10:41   
To su všetko len také uvahy, ani nie uvahy ale blúznenie čo ma daleko od logiky a od faktov ...

L.Zimovčak ,chceš povedať ,že ten,čo si kupil auto za 70 000 eur, ma ešte na učte alebo niekde v punčoche ešte ďalších 700 000 eur ?

A oco13 , ked niekto ma prijem 1200 v hrubom tak si makupiť auto len za 4 800 eur ?
Kde také predavajú, myslím NOVÉ ???

Ani jeden priklad nie je realný !

Pri kupe nového auta , primeraná kupa je taká aby tu kupu vladal človek zatiahnuť a príliš sa nezadlžil.

Napr. priemerna cena noveho auta,čo bežne kupuju radoví Slovaci može byť okolo 15 000 eur +-
Znamená to,že ak niekto kto ma vyriešené byvanie, ma pravidelný príjem a sa rozhodol tieto prachy utopiť v novom aute , že automaticky urobil ZLE ?

Alebo ten čo zloži akontáciu 5 000 eur a zvyšnych 10 000 dosplaca za povedzme 5 rokov v splatkach,ktoré nenarušia jeho rozpočet, že urobil zle ?

Nepovedal by som.
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (504)
Založený: 14 december 2008
Nabehané: 3 mes 1 dní 23 hod
PríspevokZaslal: 28.08.2017 11:46   
Neurobil zle - urobil neprimerane A vyrátavali to ekonomovia z nejakého svetového finančného fora - ak je príjem takýto kolko na dom kolko na auto kolko na životný štýl aby to bolo adekvátne tomu zárobku.
VIP člen - Veyron (290)
Založený: 19 november 2008
Nabehané: 11 dní 17 hod 29 min
PríspevokZaslal: 28.08.2017 11:58   
laco1871: neviem, či si pochopil, mal prvých 75, možno 85 a za všetko si kúpil "nové" auto.., ved sa potreboval "odmeniť".
auto je na úrovni vysávača, či TV a povedz, Ty si sa ochotný zadlžiť kvôli vysávaču na 5 rokov ?:)))
Citovať
Petzi
Nová tvár - Trabanto (8)
Založený: 19 august 2008
Nabehané: 4 dní 0 hod 9 min
PríspevokZaslal: 28.08.2017 12:21   
Pre niekoho je Dacia raketa a super auto. Vlastna skusenost. Dacia Sandero mojho otca kupovana nova r.v. 2015. Na aute uz museli menit 8veci auto ma momentalne nabehanych 56tis km auto jazdi 70%mesto zvisok dialnice. Sedacky vysuchane ako pri 20r aute tlacitka zodrate, tie veci: vanicka expanzky sa cela musela menit, otvaranie vodicovho okna po dvoch mes. odyslo rele, snimace dva sa menili, hadicku ku expanzke celu lebo praskla, netesnost olejovej vane musela sa cela vana menit, tlacitko klimatizacie prestalo fungovat. Je to hnoj bolo kupovane za 9490e priamo u dealera nikdy viac auto sme predali.
Citovať
niveaman
PríspevokZaslal: 28.08.2017 14:49   
lubos zimovcak napísal:
laco1871: neviem, či si pochopil, mal prvých 75, možno 85 a za všetko si kúpil "nové" auto.., ved sa potreboval "odmeniť".
auto je na úrovni vysávača, či TV a povedz, Ty si sa ochotný zadlžiť kvôli vysávaču na 5 rokov ?:)))

Vysavac alebo TV ta nepremiestni z bodu A do bodu B. Ak ma niekto nasetrene ( nie uver,leasing a pod. ) nevidim dovod nekupit nove auto ak silno chce. Ja mam sice nove,ale prioritne som za jazdene alebo zanovne.
Inak stale cakam na tvoju odpoved.
Citovať
lakinooo
Legenda - Ford T (532)
moderátor fóra
Založený: 17 apríl 2008
Nabehané: 1 mes 28 dní 2 hod
PríspevokZaslal: 28.08.2017 15:19   
Su tu sandera, ktore maju cez 100 000 a sedadla nejavia znamky opotrebenia.
Legenda - Ford T (504)
PríspevokZaslal: 28.08.2017 15:36   
niveaman napísal:
Predvidat rakovinu nemozes

Za ten názov choroby si dosaď akúkolvek udalosť v rodine (nečakanú)
povodeň,choroba, svadba, pohreb, narodenie dieťaťa,strata zamestnania ktorá ťa donúti vydať peniaze.
Kúpa auta ťa nenúti, pretože ak zmeškám vlak tak si viem kúpiť Tico za 100eur.A odveziem sa po tej istej ceste ako na Ferari za 100t eur.
Alebo ešte lepšie prirovnanie - ak vyhrám milion a miniem z neho 10t na nové auto tak som hlúpy, lebo ak by som ich spláchol do záchoda tak s tým mám menej starostí. Viem čo vyrábam a ver tomu nestojí to ani za ten použitý toaleťák.
PríspevokZaslal: 28.08.2017 16:04   
Oco13
Za ten názov choroby si dosaď akúkolvek udalosť v rodine (nečakanú)
povodeň,choroba, svadba, pohreb, narodenie dieťaťa,strata zamestnania ktorá ťa donúti vydať peniaze.
Kúpa auta ťa nenúti, pretože ak zmeškám vlak tak si viem kúpiť Tico za 100eur.A odveziem sa po tej istej ceste ako na Ferari za 100t eur.
Alebo ešte lepšie prirovnanie - ak vyhrám milion a miniem z neho 10t na nové auto tak som hlúpy, lebo ak by som ich spláchol do záchoda tak s tým mám menej starostí. Viem čo vyrábam a ver tomu nestojí to ani za ten použitý toaleťák.
Oco13
Tvoje prispevky mam rad,ale teraz dristas bez rozmyslu. Svadba,narodenie dietata nieje necakana situacia ostatne ano chapem. Len hlupak kupuje auta za posledne prachy co ma. Zadavatel temy k nim hadam nepatri. Povoden,choroba,smrt to vsetko sa da poistit a clovek rozumny si aj setri na necakane situacie,ale aj cakane ako svadba ci dieta.Kupa auta nuti ak nemas moznost vlaku,alebo busu ,alebo ked zmeskas ten vlak.
Ty by si co kupil za milion??
Vyrabaj poriadne aby sme mali spolahlivejsie auta
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (504)
PríspevokZaslal: 28.08.2017 17:04   
Ja vyrábam výrobky ktoré na 100% splňajú požadované špecifikácie. Ak si nepochopil čo som chcel svojim príspevkom povedať je mi to sice lúto, ale presne zodpovedáš profilu moderného človeka tejto doby.
Milion by som daroval a je jedno či na charitu alebo na čokolvek - lebo peniaze vždy prinášajú len slzy ,a nešťastie.
PríspevokZaslal: 28.08.2017 19:08   
Aj 100% vyrobeny vyrobok sa da zle napr.namontovat a uz je buduca porucha na svete
Ved moderny clovek si aj ty aj kazdy okolo. Uz len to ze mas internet je moderne,aj to ze mas stare auto je moderne. Ano som moderny,ale nie marnotratny a nezodpovedny k peniazom ktore som nie lahko zarobil. A na prvom mieste je zdravie a rodina.
Vidis ja by som podobne urobil,pretoze hmotne veci si do hrobu neveznem.
Citovať
lubos zimovcak
VIP člen - Veyron (290)
Založený: 19 november 2008
Nabehané: 11 dní 17 hod 29 min
PríspevokZaslal: 28.08.2017 21:07   
niveaman: neviem akú odpoved čakáš, až na tie %, tak to je rada USD M I L I O N A R O V ....
vidíš ten rozdiel ?
pre Teba je auto "investícia", niečo, kvôli čomu sa oplatí zadlžiť sa, či minúť väčšinu peňazí na haraburdu,pričom mať doma súce auto..., je hlúposť.

až na podnikanie, je to o.k.
Citovať
lakinooo
Legenda - Ford T (532)
moderátor fóra
Založený: 17 apríl 2008
Nabehané: 1 mes 28 dní 2 hod
PríspevokZaslal: 28.08.2017 21:24   
Chlapy, Aristoteles by pri vas mohol ist handry fajcit.
<1234567>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Dacia fórum