Dacia Sandero 3

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja som dezolát asi preto že nefandím všeobecne tejto spoločnosti ktorá podla mojho nazoru ide zlým smerom.
Fandím a ak viem tak pomáham, len takým konkretnym jednotlivcom ako je možno Tatkotom.
Ludia ako jednotlivci vedia byť super, ale ako spoločnosť sme tupé stádo bez budúcnosti. A technika to len urychluje.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

tatkotom napísal: 23.12.2023 12:47 Čo teraz? Keď už, tak už (zaserkať ďaľšie vlákno).
Mám vyše 62, nebol som komunista, nie som kapitalista, nesmútim za starým režimom, nie som veriaci. Veľa rokov pomáham a pomáhal som jednej neziskovke, zachraňoval mačky, pomohol a pomáham ľuďom bez zisku z toho (dobrý pocit ak sa niečo podarí nemožno vyčísiť).


- Aspoň niečo, nech máte niektorí čo prežúvať cez víkend :D

Kto je SLNIEČKAR ???

Z môjho pohľadu človek vyrovnaný, suverénny, stojaci na vlastných nohách (pevných základoch), nepotrebujúci aby ho niekto stále viedol za ručičku, usilovný, pracovitý, niekedy veľmi úspešný.
Človek, ktorý už niečo dokázal. Človek, ktorý nezávidí, fandí ďalším, čo chcú niečo dokázať, byť úspešní, pomáha im nezištne a často do nich investuje svoj čas, peniaze.
Jeho opakom sú závistliví nenávistní neschopáci, hlupáci leniví ako vši, očakávajúci, že za niech všetko niekto "veľký silný, múdry, spravodlivý" rozhodne a vybaví. Že ich ochráni (pred podobnými tupcami).
"Slniečka" majú svoje sny, svoje vízie, svoje ciele a robia veľa pre to, aby ich naplnili v prospech ostatných.

"Antislniečka" majú svoju zlobu, závisť, nenávisť, iluminátov, židojašterov, Sorosa atd...
:b:
:300f: :3dcline:
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa Moonshine »

Dezoláti nikdy nenálepkujú samých seba a už vôbec nesúhlasia s opačným názorom.
Ty niesi dezole, si len sentimentálny a zažívaš nostalgiu. Chceš isté veci z minulosti nechať v prítomnosti. Máš staré hrkálky, tak si ich maj. Nikto ti ich neberie.
Aj mňa serú dnešné veci, ako sa ludia povrchne chovajú. Brutálny materializmus s holou riťou na starobu. A nech...mám ich v péčku a ja tiež nikoho nezaujímam.
Horšie je, že už dnešní 25r a mladší sú stupídnou výchovou úplne v prdeli a neviem si predstaviť čo tu bude za pár rokov. Kto bude normálne učiť moje deti, kto moju rodinu ošetrí. To ma desí.
Vládna mafia si tu mení zákony na svoj obraz, kultúra dostala na p.... od krávy, čo si v lete stiahne okná a zapne klímu a ešte by som tu písal strany. Sme si to dobačovali...

A inak dával by som VIFko do nádrže, pokial tam má ležať cez mesiace
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa hjundai »

VIF podľa mňa nemá nič so starnutím E10 benzínu. Tu je jediná rada - tankovať tak nejak " len nutné minimum" a ideme cestou prepínať na lpg manuálne - neskôr než to robí RJ. Dacia to nastavila dosť brutálne. Takže sa benzín spotrebuje rýchlejšie a rýchlejšie sa obnoví v nádrži.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa oco13 »

Mne sa pomerne osvedčil stabilizator paliva čo sa predáva do zahradnej techniky. Brigs to predáva pod svojou značkou a motory mi chytili aj s dvojročným benzínom E10. Aj dvojtakt aj štvortakt. Principialne to musí fungovať aj u aut.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa hjundai »

myslel som na to ale je tam istá "brzda - obava" v hlave.
Ideme cestou benzín medzi pol až štvrť nádrže a vyčapať za dva mesiace. LPG prepínať manuálne až sa začne dvíhať ručička teploty chladiačky.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Bol som v dobrom ohromeny komfortom predchádzajúcej generácie Dacie.
Tak plavne cez prejazdy koľajníc, výtlky išli naposledy francúzske autá pred vyše 30 rokmi.
A pochopil som ich obľubu v Turecku, či Afrike.
Nech má 1,5 dci, prevalcuje aj Oktaviu.

Extrémne nedocenene autíčko a zámerne od Renaultu brzdene nevhodnymi motormi.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa oco13 »

Fuj politika nazad k plynákom :300f:
Riešila sa tu dilema medzi 2r Tipom a novou Daciou
Už len jedna vec by mala určiť jasný smer - každá továrenská zástavba plynu má inú hlavu - odolnejšie sedlá ventilov aj samotné ventily.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa miroslav114 »

My máme v Sandere už zhruba 10 rokov LPG , nič neprepíname, máme bežne v nádrži okolo 10 litrov benzínu , teraz stým už jazdíme malo ,niekedy stojí aj 2 mesiace bez pohnutia , ale zatiaľ na Brnk naštartuje . V Mégane tiež , Tucson.chodi každý deň , IX 20 tiež skoro každý deň . Ani v jednom neriešim a i benzín ani plyn ani aditivum
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa hjundai »

oco13 napísal: 23.12.2023 18:08 Fuj politika nazad k plynákom :300f:
Riešila sa tu dilema medzi 2r Tipom a novou Daciou
Už len jedna vec by mala určiť jasný smer - každá továrenská zástavba plynu má inú hlavu - odolnejšie sedlá ventilov aj samotné ventily.
- sklamem ťa - verzia bez lpg a tá s lpg sú identické - keď sa bavíme o súčasných modeloch.
to ale nič nemení na tom že 600Euro za lpg nemá konkurenciu, motor je nepriamy vstrek, slušný výkon, na 3 valec veľmi kultivovaný, mne sa to auto ako celok páči.
Po kúpe sa urobil nástrek spodku a dutín, olej po zábehu plus každých 10 000km a o pár mesiacov už bude plyn splatený - za 4 mesiace 10 000km. Návratnosť cca po 15 000km.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa hjundai »

miroslav114 napísal: 23.12.2023 21:16 My máme v Sandere už zhruba 10 rokov LPG , nič neprepíname, máme bežne v nádrži okolo 10 litrov benzínu , teraz stým už jazdíme malo ,niekedy stojí aj 2 mesiace bez pohnutia , ale zatiaľ na Brnk naštartuje . V Mégane tiež , Tucson.chodi každý deň , IX 20 tiež skoro každý deň . Ani v jednom neriešim a i benzín ani plyn ani aditivum
- to je všetko možné ale tu je debata o inom modely. Nejde o štart ale o to čo sa deje potom. Každý model s iným motorom a iným nastavením RJ je iný vesmír.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa oco13 »

- sklamem ťa - verzia bez lpg a tá s lpg sú identické - keď sa bavíme o súčasných modeloch.
teraz neviem , musím sa hanbiť ale ani v Štúrove ani u Hatiara som už nebol velmi dlho. Pred 10 rokmi? asi tak mi na oboch dielňach ukazovali iné objednacie čísla dielov pre s LPG a bez LPG. Kludne tomu ale uverím, pretože sám robím vo fabrike kde sa tvrdo cenovo optimalizuje.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa hjundai »

Ja som to nehladal ale jeden clen klubu to vystopoval ze v poslednom modeli je to identicke zelezo. Ono by to fakt ekonomicky nedavalo zmysel a u Dacie duplom. Ako mi v salune predajkyna s usmevom povedala K Sanderu ani gumene rohoze zadarmo nedavame. Ale zase lpg za 600e, automat klima za 190e... Budme normalni :40bd: tie koberceky za 25e ci kolko stali ozelies😀
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja tomu kludne verím moja info bola z prvej generacie a doba ide dopredu. Len som velmi zvedavý ako sa to bude biť so zakonmi o zaručenej opravitelnosti po dobu xy rokov na všetky vyrobky , ktoré sa práve unia chystá schvaliť.
Inak je tu niekde tema o 10r životnosti o ktorej tvrdí Dacia že je neobmedzená. Hladal som v predpisoch o tlakových nadobách a tam bol odstavec, že tieto sa nevzťahujú na nadrže montované do motorových vozidiel. Tak som zvedavý či sem niekto dá odpoveď z stk :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Hlavne by ma zaujimalo, či aj v zahraničí je povinnosť meniť LPG nádrže po 10 rokoch, po koľkých a či vôbec... :4012:

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných