Dacia Sandero 1.2 16v

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Sanderko1982
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 10.07.2017 17:18
Zdieľať na Facebook

Dacia Sandero 1.2 16v

Príspevok od používateľa Sanderko1982 »

Dobry den, mam daciu sandero 1.2 16v, rok 2011. Dodatocne tam bol domontovany splynovac znacky BRC. Mam problem, ze od urcitej doby mi pri studenom motore dlhsie startuje a ked po nastartovani motoru nepridam tak zdochne - sa zadusi. Ked uz prepne na plyn tak je to v poriadku. Uz je vymeneny zapalovaci modul (bez zmeny), snimac tlaku vzduchu v sacom potrubi som vyskusal z inej dacie (bez zmeny) a ta druha dacia na moj snimac nastartovala bez problemov. Ked je teply motor tak nezdochne po nastartovani ale tazko startuje. Prosim o radu.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Chod tankovať BENZIN na inu benzinku,

a nedrž benzin v nadrži viac ako 3 týždne, to znamená sem-tam jazdi niekolko km na BENZIN , aj so zohriatým motorom

Do benzínu pridaj TOTO :

http://www.sonax.cz/eshop-autokosmetiky ... etail.html

Predavaju ho bežne na benzinkach L.U.K.O.I.L
Sanderko1982
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 10.07.2017 17:18
Zdieľať na Facebook

Dacia sandero 1.2 16v

Príspevok od používateľa Sanderko1982 »

Bj
Sanderko1982
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 10.07.2017 17:18
Zdieľať na Facebook

Dacia sandero 1.2 16v

Príspevok od používateľa Sanderko1982 »

Vdaka za radu. Vyskusal som ze som nechal v nadrzi 2-3 litre 95tky, dolial flasu velfobinu a dotankoval plnu nadrz 98cky a presiel na benzine trasu kosice hodonin. Ziadna zmena akurat na useku cca 50 km svietila kontrolka motora a potom zhasla. Na diagnostike ani predtym ani potom neukazalo nic. Neviem fakt co to je ale rad by som na to prisiel
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Takmer isty vstrek co prepusta...pri dlhsom stati sa benzin dostava do sania a prechlasce sa...Vyskusaj nesledovne...Ked prides domov otvor kapotu a najdi na rampe ventil je zvycajne na konci...Vypusti z neho tlak benzinu a nechaj tak....Ak rano nastartujes bez zavahania mas jasnu poruchu...
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

nam dacia startuje na benzin a po zahriati sa sama prepne krasne hladko , tiez je tam brc ,, no mali sme snou problem so skrtiacov klapkou , aj som precistil a rozchodil krokovy motor no za par km to robila zasa , vymenil som skrtiacu klapku a je pokoj , spravalo sa to tak ze nedrzala otacky a zhasla , tiez obcas zle nastartovala
Sanderko1982
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 10.07.2017 17:18
Zdieľať na Facebook

Dacia sandero 1.2 16v

Príspevok od používateľa Sanderko1982 »

Chlapci nemoze to byt skrtiaca klapka alebo chybný snímač otáčok polohy kľukového/vačkového hriadeľa (rozsvietená kontrolka motora, problematické štartovanie). Auto ma najazdenych cca 54 tisic km
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Senzor na kluke sa prejavuje v celom spektre otacok vacsinou.A skoro vzdy ho diagnostika odhali.Kedze si napisal ze na plyn ide dobre po chvili tak je jasne ze je to nieco z benzinom.Skrtiaca klapka moze byt ale ja by som skusil ten vstrek...Vypusti na noc tlak z rampy a uvidis nic za to nedas a aspon vylucis tuto moznost.
tico@orangemail.sk
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 16.06.2008 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tico@orangemail.sk »

Dobry den. Podobny problem s velmi podobnymi priznakmi (zdlhavy start tepleho motora a zdochnutie pri starte studeneho motora) som riesil na aute s LPG aj ja. Problem som riesil velmi dlho. LPG servis problem neodhalil, pre objektivnost treba dodat, ze tam problem ani nebol.
Niekolko servisov vratane autorizovaneho po vycitani chyb z diagnostiky strielalo naslepo a to az tak, ze uz aj mne ako pololaikovi v automobilovych systemoch (profesne sa pohybujem sa v oblasti leteckych) to bolo cudne.
Nakoniec sa islo systemom ciastocneho rozobratia a cistenia vstrekov,skrtiacej klapky,merania tlakov vo valcoch atd...
Iba nahodne sa prislo na to, ze prepusta ventil na konci tlakovej rampy paliva benzinu cez hadicku nie niekde do urceneho prepadu ale vedlajsou hadickou to prepusta do priestoru vzduchoveho filtra, takze auto opatovne startovalo a spotrebovalo dalsi uz novy vzduch uz aj z castou benzinu.

Celkom dobre nechapem ako na to neprisli odbornici cez diagnostiku,pretoze sa domnievam ze na rampe nebol dostatocny alebo prinajmensom konstantny tlak paliva.
Mozem povedat,ze skoro vsetky odporucania servisov boli vymena lambda sondy,je pravdepodobne pokazena a dava zle udaje.
Od zaciatku cele zle.Vycitat len chyby z diagnostiky a vymenit to a nezamysliet sa nad pricinou daneho stavu je bohuzial trendom autoservisu. Cest vynimkam! Bohuzial sa taketo vynimky hladaju tazko.
Kazdopadne existuju, aj tu na fore. Napr. mhlavaty. Dakujem im vsetkym za rady, o ktore sa tu delia.

Tolko moja skusenost s podobnym problemom. Skus pozriet aj ten ventil na konci palivovej rampy, nic za to nedas a mozno to pomoze.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Mám cez 40 a pamätám si ktorí moji kamaráti šli za automechanikov. Od nich bude ťažko čakať analytické schopnosti pri pohľade na množstvo čísel z množstva čidiel. To už je level kde nestačí račňa a kladivo. Ale kto šikovný ktorý je bystrý a vyzná sa trošku v matematike,fyzike a elektronike chce byť automechanikom?
Skôr to vidím na funkciu "autodiagnostik" - stačí jeden na 50 bežných garážnikov.
tico@orangemail.sk
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 16.06.2008 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tico@orangemail.sk »

Ok. Aj ja mam 40. Isli rozni. Ale tu nejde o to kto robi ale ako a s akym vztahom.
A co je este horsie skolsvo zostalo na urovni nasej mladosti,tak co sa maju naucit a kde.
Takze ak to zhrnieme, ak aj je niekto sikovny v danej oblasti nepredpokladam ze sa po nauceni principov spalovacieho motora a ostatnych veci,co mimochodom chceli aj od nas este v autoskole posunie niekde do levelu potrebneho pre dnesneho schopneho mechanika.

A povedzme si rovno ani to nepotrebuje. Servisy sa javia ako dostatocne preplnene. Nejako to urobi, zakaznik zaplati a ked to nebude vyriesene,nasledne skusi nieco ine alebo posle prec.
tico@orangemail.sk
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 16.06.2008 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tico@orangemail.sk »

Ved prave ze nie su. Poznam dvoch opravarov, ktori skoncili stavebnu alebo inu priemyslovku a veselo 15 rokov opravuju auta uz nie v jednej garazi ale v troch. Netvrdim,ze sa na nich postupom casu nieco nenalepilo, kedze zacinali vymenov oleja a brzd a podobnych prkotin. Tusim sa to niekedy volalo rychloservis. Ked menia doscicky,len zatlacia piest,daju nove a hotovo. O nejakom cisteni a kontrole ostatnych pridruzenych komponentov brzdnej sustavy nehovorim.
Ale cena nepusti, hoci ako ale lacno,ludi je stale dost...
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Pozri, netreba sa brat prilis vazne. A mysliet si ze som pupok sveta.
Ci je to automechanik, teta za prepazkou na urade, doktor v ordinacii... Kazdý druhý človek ťa ma u prdele a to som optimista.

Ja byvam na dedine, kde je na 10-20km stvorcovych ofiko aj neofiko servisov asi 6. Si nespokojny, tak to skus inde.
xixo
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 11.06.2006 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xixo »

Bol si s tym v lpg servise?
Mam tento isty problem sice s inym autom ale tiez BRC je tam..
Zistili ze splynovac prepusta do motora plyn..a tym padom nechce nastartovat ked stoji viac ako 2hodiny..
tico@orangemail.sk
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 16.06.2008 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tico@orangemail.sk »

Neberiem sa prilis vazne. V prvom rade som sa zadavetelovi snazil napisat radu k problemu,kedze som mal podobny,mozno mu to pomoze. Nasledne som popisoval skusenosti s riesenim problemu.

Ty si sa tiez snazil napisat nieco k zadavatelovi?

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní