Dacia sandero 1.5 dci - Vaše skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rytmusMT
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 18.09.2009 08:06
Zdieľať na Facebook

Dacia sandero 1.5 dci - Vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa rytmusMT »

Čaute,

mate prosim vas niekto skusenosti s tymto autom? Plusy a minusy, mam on vazny zaujem a iba s tymto motorom. O benzine nechcem ani pocut vzhladom na to ze od februara bude lacnejšia nafta a mam moznost si ju zohnat z roboty.

Za rady ďakujem :300f:
romysisa
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 08.06.2008 12:48
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

dacia

Príspevok od používateľa romysisa »

Uprimnu sustrast nad tebou ze uvazujes o takom aute...na poruchy a servis sa nedoplatis a ten pocit z jazdy je strasny hnus... :3020: :3020: :3020: Dneska som isiel aj v podobnom hnuse -menom Daewo kalos a benzin .ale tak skurvene auto ,tam pocujes kazdu chujovinu odvalovanie kolies a plasty komplet na dverach vsetko tvrde no katastrofa --a to je aj pripad dacie .Nevid lacne vozenie ale aj komfort a kvalitu pozeraj .A nezabudni karoseria nie je pozinkovana ani nijako mocena .Tak tak ta cakaju trampoty z koroziou..To kupujes prakticky feliciu .A to spravanie na ceste ako sa to chova ,nejdem ani pisat .Je to moj nazor .Ak mas kuraz tak kup . :3dcline:
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Zohnat z roboty akej kvality? Nejde o to ze za lacno kupis naftu, ide o to nekupit humus najlacnejsi na trhu, ktori sa ti potom postara o zabavu spojenu s haprovanim motora. To ma problem znacna cast aut v sr. Ak chces usporu vo vsetkych smeroch, kup stare auto s hladkym naftakom. Nove naftaky su nachylne na vsetko... Co sa tyka dacie, kvalita plastov je sice nizsia, ale posudzovat tvrdost plastov, kedze su v mode mekcene plasty je na kazdom zvlast. Ja som zastanca strych osvedcenych tvrdych paluboviek. Tak isto ako podvozok. Niekomu staci na priblizovanie aj obycajne auto s jednoduchou konstrukciou. Pre zakladatela temy, ked kupy daciu s benzinom, ma doma jednoduche auto ktore vydrzi dost km.
karko32
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 13.12.2008 20:36
Zdieľať na Facebook

dci

Príspevok od používateľa karko32 »

Pozri aj Sandero Stepway, má iba slabší diesel v ponuke ale podľa mňa pekné auto, za rozumný peniaz. Určite je modernejšie ako nová Thalia, ktorá stojí na platforme Clio II. Ja by som do toho išiel, nevidím dôvod odsudzovať Daciu, sú to jednoduché autá, za adekvátnu cenu. Skús popozerať po autosalónoch konkurenciu a spadne ti sánka, keď sa po piatich predajniach dostaneš ku Dacii. A 1,5 Dci, výborný motor, len nie na hocijakú naftu, škoda, že odolnejšientrysky Siemens má len 74 kw verzia, ktorú Dacia zatiaľ neponúka, Duster za 4 mesiace už bude mať 74 kw. A 63 kw verziu zober, to stačí na pohodové vozenie, slabšiu by som nechcel.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

co ste sa vsetci zblaznili s tou naftou?

1) ked ju mas z roboty tak ju mas aj teraz bez ohladu na cenu kolko stoji zajtra, vo februari alebo o rok
2) ked ti je spotreba 1.5d draha TERAZ ale od februara ked nafta zlacnie ti uz nebude, tak potom fakt neviem ze ako ti pomoct.

ratal si kolko usetris?

dobre, nech najazdis 20.000km rocne. Teraz nafta stoji 1.15eur, od februara bude vdaka najmudrejsiemu panovi priemerovi pardon premierovi ktoreho mame darom od samotneho PanaBoha stat 1.05eur alebo mozno 1.10 alebo 1.00 alebo nikto nevie O KOLKO TO PRESNE ZNIZIA POKIAL TO NIE JE UZAKONENE. Ale dobre, nech nafta po znizeni stoji 1.05. Teraz 1.15.

co usetris?

20.000km = 200x tankovanie po 100km.
na 100km nech mas spotrebu 6l (mozno menej, ratam pesimisticky)

usetris teda : 200x 6x 0.1eur = 120 eur rocne.


hovnooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

chalan po zlacneni nafty pri spotrebe 6l/100km usetris pri najazdeni 20.000km rocne CELYCH AZ 120 eur !!

!!!!! to je celych 10 eur mesacne !!!!!

ty vole ty tak usetris ze ja by som za taketo usetrenie polozil vlastnu ruku a nohu do ohna na dve hodiny!



VED SA UVEDOM... takto si to v zivote neratal, co? Hlavne ze nafta zlacnie, kurrrrrrrrnik sopa.


v tomto momente sa uz vobec nehnevam na pana priemera ze sme prerobili minimalne 5x 15milionov eur plus dalsich 15 milionov eur co nedostaneme z tej americko-svajciarsko MedziModrejSkupinovej firmy s teplym vzduchom!
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 16.01.2010 21:41, upravené celkom 1 krát.
rytmusMT
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 18.09.2009 08:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rytmusMT »

to: mp3turbo - a kde som ja pisal ze spotreba 1.5d je draha prave naopak co som zistoval na nete ma celkom fajn spotrebu ja som sa len pytal ze ake maju skusenosti a ako ho hodnotia ti ludia co mali s tymto autom doconenia a naftu z roboty sa mi podari zohnat len niekedy nie je to pravidlom
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja taaaak... no nevadi, nic to nemeni na mojom vypocte. Usetris 120eur za rok ak nafta zlacnie o 0,1eura na liter, ak mas spotrebu 6l/100km a ak najazdis 20.000km rocne.

a to je samozrejme usetrenie o hovne, ci tych 120eur mas alebo nemas ta nezachrani pred utopenim. Neratajuc ze musis kupit auto za kolko? tusim 7000eur...

chcem povedat tolko, ze NEZNAME znizenie ceny nafty KTORE BOHVIEKOLKO VYDRZI, neviem ci vies ale v septembri su volby, a bohvie CI VOBEC BUDE AJ PRE OSOBNE AUTA ALEBO LEN PRE AUTODOPRAVCOV [!!!!!!!], je pre mna NULOVY FAKTOR na zakupenie Dacie alebo akehokolvek ineho auta.

vies o tom, ze keby si si kupil akekolvek auto 2.8liter benzin automat s plynom a spotrebou 15l v meste tak budes jazdit ROVNAKO DRAHO ako na 6l dacii 1.5d? A nebudes mat dieslovo-klepotakove problemy, vstrekovace, turba, dvojhmotove zotrvacniky atd, atd a tah v malych aj velkych otackach a budes tieto dýýýzliky nieze predbiehat ale PRESKAKOVAT ako Kitt?

blbe, co? To si tiez nevedel? Pretoze plyn stoji priblizne 2.5x menej ako nafta [0.45eura oproti 1.15eura], mozes si dovolit spotrebovat 2.5x viac za tie iste peniaze.

takto si nerozmyslal?
rytmusMT
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 18.09.2009 08:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rytmusMT »

rozmyslal keby som chcel prerabat auto na plyn tak by mi to zabralo dost mista v kufri a keby som mal este ktomu 2.8 litrovy motor tak aj bohove draha poistka :41c2:
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

rytmusMT napísal:rozmyslal keby som chcel prerabat auto na plyn tak by mi to zabralo dost mista v kufri a keby som mal este ktomu 2.8 litrovy motor tak aj bohove draha poistka :41c2:
si das diskovu nadz, a nejakych 200E je za poistku vela?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kamoš si kúpil nedávno A8 4,2 s LPG a pojistku má 220€ no bohužial niekto tolko platí za Sandero 1,5... A o tom šetrení pre lacnejšiu naftu, myslím že mp3turbo sa vo výpočtoch ešte sekol pretože taký čo si kupujú nové autá tohto typu nenajazdia ročne 20000km až na minimum výnimiek a tiež Sandero bude mať menšiu spotrebu tak celé tvoje šetrenie bude spočívať možno tak v 50€ ročne , no a ked ti oddídu vstreky, pretože nikto ti 100% nezaručí že nafta je naozaj kvalitná tak do opravy dáš 500€ len taký rachot... Kvalita u nás predávanej nafty je taký lepší priemer, naozaj kvalitnú naftu u nás nepredáva asi nikto...

LPG sa nedáva do áut typu hatchbach hlavne pokial sa jedná ešte aj o malé auto s malým objemom, iba že by si už také rovno kúpil. LPG patrí do kombíkov či MPV s motorom oklo 2.0 a viac...
Do objemu 2500ccm sa dá urobiť krásna pojistka , brat má cca 135€, ja mám na 1,9Dti smiešných 91,32€
hhovado
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 30.12.2008 17:20
Bydlisko: NR
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hhovado »

rytmusMT napísal:to: mp3turbo - a kde som ja pisal ze spotreba 1.5d je draha prave naopak co som zistoval na nete ma celkom fajn spotrebu ja som sa len pytal ze ake maju skusenosti a ako ho hodnotia ti ludia co mali s tymto autom doconenia a naftu z roboty sa mi podari zohnat len niekedy nie je to pravidlom
tu ti nikto neporadi, že aké to auto vlasne je, kto ho má nedá naň dopustiť a kto okolo neho išiel akurát na parkovisku tak ten ti bude hovoriť ako sa to kazi, aká to je haraburda a ako to nejde. Ja neviem aké to auto je a určite by som si ho nekúpil, ale to je len vec názoru na značku a vkusu na model takže keď xces niečo objejtívne pocuť a čítať skúsil by som nejake recenzie...
My golf MK3
rytmusMT
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 18.09.2009 08:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rytmusMT »

autickar21 napísal:
rytmusMT napísal:rozmyslal keby som chcel prerabat auto na plyn tak by mi to zabralo dost mista v kufri a keby som mal este ktomu 2.8 litrovy motor tak aj bohove draha poistka :41c2:
si das diskovu nadz, a nejakych 200E je za poistku vela?
a rezervu dam potom kde? a 200 eur poistka je tiez dobra palka ja peniaze neserem a s 1.5 litrovym motorom by som sa zmestil do 100 eur ja nepotrebujem s autom pretekat a dokazovat si naceste kto je vacsi KING ako 18 rocni tuzeri ale chcem sa dostat vzdy z bodu A do bodu B s najnizsou spotrebou a sandero 1.5 dci tieto poziadavky splna :zg282:
anglictina
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 30.03.2008 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anglictina »

No o Sandere 1,5 Dci by som uvazoval, kebyze som chcel vazne LACNE,jednoduche auto na jazdenie pre zamestancov,kludne na dlhe streky,keby mi ich nebolo luto.
Zjazdit ho za 2 roky kym je v zaruke a predat.
itstar
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 12.10.2007 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa itstar »

1. Na daciu sandero, by som sa ako na nove auto zo salonu, vykaslal.

Cennikova cena, na 50 KW verziu je v najvyssej vybave ( musim sa zasmiat sam sebe a vyrazu najvyssia vybava, ktora obsahuje 2x airbag, 2x ele okna, plechove disky a metlu za priplatok ) je 10 590 Eur s DPH ...

Radsej by som urcite kupil, napr. HYUNDAI ACCENT ... I ked na fotkach nevyzera, ako nadherne auto, na zivo je celkom pekny. Motor 1.5 CRDI VGT, to je 1000 a 1 kde ta jednotka patri sanderu. Vykon 81 Kw, uz sam hovori za seba. Navyse elektrika, turbo, riadiaca jednotka, vsetko nemecke ...

Karoseria pozinkovana, vecsia vybava, ako vsetky okna v elektrike, ovladanie radia na volante, hlinikove disky, metla atd, ta vyjde v konfiguratore na 10 545 Eur s DPH.

Fakt, je to milion, a jedna :) Porozmyslaj nad tym, a chod si dat skusobnu jazdu v sanderu, a chod si dat skusobku v accente ...

2. Vyser sa na auto nove, a kup nieco jazdene. Napr nieco, ako Citroen C3 v 1.4 HDI. Motor sice tiez iba 50 KW, ale je to neskutocny drziak, je aj vo forde ako 1.4 TDCI ... Absolutne bezporuchovy, i ked trocha lenivy ...

Trebars nieco taketo

http://citroen-c3.autobazar.eu/14i-hdi- ... 87460.html

Mas to 2008, dokonca aj z digi klimou, za 7290 Eur, uvaris ho hned na 7000 eur, a mas doma nieco okolo 100 tis. Sk ... To ty vystaci bohato na priapdny servis, ktory urcite taky nebude ani vo sne... Tj ty este ostane :D :P
marek90
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 05.08.2008 10:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek90 »

ivko1 napísal:Kamoš si kúpil nedávno A8 4,2 s LPG a pojistku má 220€ no bohužial niekto tolko platí za Sandero 1,5... A o tom šetrení pre lacnejšiu naftu, myslím že mp3turbo sa vo výpočtoch ešte sekol pretože taký čo si kupujú nové autá tohto typu nenajazdia ročne 20000km až na minimum výnimiek a tiež Sandero bude mať menšiu spotrebu tak celé tvoje šetrenie bude spočívať možno tak v 50€ ročne , no a ked ti oddídu vstreky, pretože nikto ti 100% nezaručí že nafta je naozaj kvalitná tak do opravy dáš 500€ len taký rachot... Kvalita u nás predávanej nafty je taký lepší priemer, naozaj kvalitnú naftu u nás nepredáva asi nikto...

LPG sa nedáva do áut typu hatchbach hlavne pokial sa jedná ešte aj o malé auto s malým objemom, iba že by si už také rovno kúpil. LPG patrí do kombíkov či MPV s motorom oklo 2.0 a viac...
Do objemu 2500ccm sa dá urobiť krásna pojistka , brat má cca 135€, ja mám na 1,9Dti smiešných 91,32€

Caute chalani nedalo mi a musel som zareagovat neviem co stale maju stou naftou ale budis sak dneska sa da krasne jazdit na LPG ale aspon bude lacne a ludia co si zozenu aj podrukou naftu tak to nieje bohvie co napr. kamos tiez stale diesel a disel hovorim mu sak pozri na LPG tak teraz si kupil jeep grand chorokeeho ma to obsah 5,2 v8 a nechcel som verit aku ma poistku iba 180e a ide davat LPG ale neva sak nech vsetci jazdia na tu naftu :28b7:

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní