Dacia Logan - základná výbava

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matulinko222
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.11.2019 19:01
Zdieľať na Facebook

Dacia Logan - základná výbava

Príspevok od používateľa matulinko222 »

Ahojte!

Rozmýšľal som o kúpe čisto novej Dacie Logan v základnej výbave za 6590€ Chcel som počuť čo si o tom myslíte, že či je to dobrý kup, alebo úplná blbosť. Je to moje asi štvrté auto a chcel som si dopriať ten pocit nového auta. Požiadavky na auto nemám skoro žiadne, bude väčšinou prevádzkované v meste, momentálne mám firemnú Octaviu II s automatickou klímou a strašne ma hnevá, že nemôžem mať pustený len ventilátor bez AC, takže to mám skoro celý čas v lete vypnuté, radšej si otvorím okno a v zime si sem tam zakúrim, čiže klíma mi nechýba, aspoň sa o ňu nemusím starať. A taká blbosť, že napríklad nie sú elektrické zrkadlá je mi úplne jedno, lebo auto budem šoférovať len ja a raz si to nastavím a viac to neriešim. Tak isto aj elektrické okná mi tiež nechýbajú proste potiahnem a hotovo a nemá sa mi na tom čo pokaziť. Takže zhrniem to asi tak, že nemám žiadne špeciálne požiadavky a nároky.

Ďakujem za odpovede.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ked to hodis do kosa za par rokov kup, ale inac auto bez klimy bude nepredajne...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djdg »

Podľa môjho názoru auta od Dacie nie sú vôbec na zahodenie, v základnej výbave by som pridal aspoň AC + okna v elektrike lebo keď sa rozhodneš o pár rokov auto predať tak bude v dnešnej dobe nepredajné, skoro každý požaduje minimálne od auta AC a tie okná v elektrike (aspoň predné).
vsevetko
Príspevky: 971
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Aspoň tých 70 euro si priplať za rezervné koleso a daj strieknuť podvozok nejakým humusom aby to po prvej zime nehnilo. Prvý olej vymeň po 2500-3000 km.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ahoj, mam uz druheho dustera. Prveho rv 2015 som toho roku predal so 180 tis km bez poruchy. Korozia ziadna. Novy duster je perfektny. V ramci reklamacie som na nom teraz vyriesil par nesvarov (vrzganie dveri, hlucny ventilator) a inac nic. Mam ho 5 mesiacov a 22 tis km.

Priplat si klimu. Obycajnu mechanicku. Inac to auto budes tazko predavat.
pavolh
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 31.10.2007 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavolh »

ale ak si chce priplatiť za klímu tak musí zobrať vyššiu výbavu a cena bude už 8210 e.
takže zaplatí o 1620 e viac za niečo čo nechce/nepotrebuje

Kľudne si kúp v základnej výbave. Pri predaji to zohľadníš v cene a predáš ju bez problémov
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Centrál na diaľkové, elektrické okná a klíma sú základ, píše sa rok 2020!
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja som sa teda v OII nešpáral, ale nejak sa mi nechce veriť aby u nejakého auta nešiel spustiť ventilátor bez AC.

Auto bez klímy určite nie, tak ako bez centrálu a pod...
V rodine máme pacienta čo má holotu Corsu C a tým že "ušetril" peniaze v úvode na výbave, tak potom menil komplet zámky, lebo sa jednoducho zámok vodičových dverí pokazil. Klúč zodratý jak keby malo auto 30 rokov
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

JJ presne tak, zadávateľ nech si prečíta návod od Octavie keď nevie že sa dá pustiť vzduch bez AC... a druhá vec, auto bez klímy bude nepredajné keď sa rozhodneš ho po 10-tich rokoch predať... jedine využiť nejaké šrotovné ak bude...

a teraz trošku matematiky: kúpi nové za 6590 a v živote ho nepredá (prerobí 6590)
kúpi nové s klímou za 8210 a predá ho dajme tomu za 3000 (prerobí 5210)

po desiatich rokoch
vodic9
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.12.2019 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vodic9 »

Nazdar, tiež v poslednom čase zháňam nové vozítko najviac som sa prikláňal k "budget" autám typu c-elysee a Peugeot 301.

Uvedomil som si, že nie som taký bohatý aby som si kupoval zlé veci. Nemyslím tým, že by tie autá boli zlé hej. Ale kedže spomínate, že sa radíte k nenáročným zákazníkom tak by som volil cestu jazdenky, kde aj za polovicu zo spomenutej ceny vie človek mať si myslím lepšie vozenie ako Logan. A druhú polovicu si odloží do rezervy keby bolo treba niečo opraviť.

Tiež som chcel mať ten pocit nového auta ale predsa aj na novom sa môže niečo pokaziť tiež bude potrebovať servis, síce nie v takom množstve ako jazdenka ale bude.

Treba si zrátať, či ten pocit nového auta naozaj stojí za tie peniaze. Ja som nad tým presedel veľa času a nech rátam ako rátam ale stále mi najvýhodnejšie vychádza jazdenka.

Ešte jeden postreh. Dacia má v ponuke aj továrenské lpg, čo je síce drahšie ale nemusela by to byť zlá voľba ak treba jazdiť viac.

Prajem všetko dobré v novom roku a veľa šťastia pri výbere.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Asi tak...
Aj keby sa to nové nekazilo (nemalo by sa), tak aj tak prepad trhovej hodnoty, servisné prehliadky stoja majitela riadny balík.

Ano čím lacnejšie nové tým nenej stratí, ale aj tak cena rýchlo padne na polovicu kúpnej

A ešte k tej klíme - ano môžeš si otvoriť okno a vetrať, ale ja mám rad ticho a ked človek ide 90km/h tak z vonku ide statočný hluk a v takom meste, nemáš ani rýchlosť = ani prievan a ešte aj riadny hluk
V konečnom dôsledku si aj upotený, aj ohučaný, za to by mi ten pocit nového auta nestál...

A k tomu pocitu nového auta by som povedal že to vidím tak na 6 mesiacov, potom je to jazdenka ako každá iná a každý nový šrám (obúchanie dverami od iného auta, nejaké líznutie pri parkovaní od iného auta) budeš ťažko oplakávať


Ked sa ešte pozriem na motorizáciu u holoty...
Objem 999ccm, tri valce, zrýchlenie na 100km/h 15,1s, maximálka 158km/h, tak to sú hodnoty ktoré musia odradiť aj nenáročného vodiča, absolútne nulová výkonová rezerva, predpokladám statočne hlučný motor aj pri bežnej rýchlosti (vdaka social výbave možno ubrali aj z vytlmenia pod kapotou). S tým ked člove víde na dialnicu, tak skôr dôjde k zjazdu, ako k dosiahnutiu 130tky
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

pavolh napísal:ale ak si chce priplatiť za klímu tak musí zobrať vyššiu výbavu a cena bude už 8210 e.
takže zaplatí o 1620 e viac za niečo čo nechce/nepotrebuje

Kľudne si kúp v základnej výbave. Pri predaji to zohľadníš v cene a predáš ju bez problémov
ja by som si isto priplatil, klima, okna v elektrike a radio je zaklad, donedavna som mal ako tretie auto feliciu a aj ked viac stala jak jazdila boli situacie ked som musel ist na nej aj dlhsiu cestu a aj v horucave a nebolo to prijemne varit sa tam, vystupit s flakom na bruchu aj chrbte plus cestovat 90+ s otvorenymi oknami a tak isto sa tam natahovat cez auto a otvarat okna, privierat.... a v meste ked zastanes v zapche a okolo teba smradia auta, zo vsetkych sala teplo, smrad a ty tam sedis rozmyslal ci si otvoris alebo neotvoris okno aby ked si otvoris to nebolo este horsie..... aj keby tu klimu len 3x do roka zapol tak sa mu oplati
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Najskôr by si mal zadávateľ prečítať manuál od Octavie..že by sa nedal zapnúť ventilátor bez klímy som ešte nepočul :d :D Climatic-manuál, alebo Climatronic-digitál dvojzonová-pri obidvoch typoch sa dá pustiť ventilátor aj bez klímy..Aj ked nejako nechápem načo chceš mať v lete spustený ventiátor bez klímy-to mi volajako nejde do hlavy..Ako mať v lete pustený len ventilátor je k čomu dobré?aby ti dovnutra fúkalo ten 35 stupňový vzduch?Navyše píšeš, že je to služobné auto, tak neviem či chceš firme ušetriť 0,3 deci benzínu/nafty na 100 km
cuspapo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14.12.2019 21:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cuspapo »

Admini ešte vás to bavi vytvárať každý deň iný nick a pýtať sa na úplné nezymsly, len aby reč nestála?
Evidentne baví, keď vám to užívatelia žerú aj s navijákom.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Neriešme kto založil temu a či to naozaj bol skutočne on...tema je veĺmi zaujimava , nakolko Slovensko je doslova eldorádom malých nových ,lacných áut....
A bolo by skutočne prinosné ak by viacero majiteľov R Thalií, P 207 a podobných aut pridali sem svoje skusenosti ako su spokojní zo svojimi vehyklami a či rozhodnutie kupiť práve také auto od kupy medzitým neoĺutovali... :..:
Ked mne dosluhovalo Daewoo Espero, tak som pokukoval po podobnom lacnom aute a Dacia Logan bola mojim TOP-favoritom v 7-miestnej verzii, kombi...;-(
Až dovtedy kym som si do nej nesadol a v tej chvíli sa mi ten lacný interier doslova zhnusil a povedal som si,že TOTO za moje peniaze určite NIE :48: hlavne ma odradil lacný material sedačiek a tiež malo miesta vnutri v kabine...

Ono kupa auta by mala nejakým sposobom odrážať životný štýl jeho majiteľa, nemyslím tym snobský pohĺad,
že chcem len auto jednej z 3-och nemeckých TOP značiek a nič iné.... :-\
To vobec nie...
Chcem len povedať,že v živote by som si nekupil auto v ktorom by som sa celý čas zle citil, lebo by mi jeho interier nepasoval
a ani celkové užitkové vlastnosti auta,ani to auto by sa mi zvonku vobec nepačilo,
len by som si ho kupil pre nízku obstaravaciu cenu a povedzme nízku spotrebu....
Teda pri vybere auta by sa malo zohĺadniť predovšetkym TYP KAROSERIE či to auto bude mi slúžiť podľa mojich požiadaviek
a samozrejme musí sa mi zvonku aj zvnutra aspoň trochu páčiť....
Auto ktoré by sa mi nepáčilo by som nikdy nekupil, aj keby malo neviem ake vlastnosti a neviem aka vyhodna by bola cena
Pre mńa je takým autom Toyota Prius , v živote doňho nikdy nesadnem.... :porte:
Ked som mal jasno, že Dacia Logan , určite nie, padol mi do oka Chevrolet :42f9: ..najprv Cruze ,
lebo mne sa vždy pačili hranaté sedany /VW Passat B3 , VW Vento , Espero/
ale potom som uvidel Orlando , začal som si ho viacej všímať a ked som išiel do showroomu a prvýkrat som sadol do neho , hneď sa mi zapačil a bola to láska na prvý pohĺad :pusa:
Toto auto malo všetkých 5 P , ako sa hovorí ... :hero:
Dostatok priestoru vnutri, kvalitne vypracovaný interier,široke priestranne sedačky, vyhovujuci motor , a ďalšie pre mńa vtedy nevídané bonusy , bez ktorých by som si už dnes svoje auto nevedel ani predstaviť , ako je klimatizacia, cuvacie senzory, okna v elektrike a tempomat.

Je veĺka škoda, že v GM urobili take rozhodnutie ake urobili a stiahli značku Chevrolet z europskeho trhu,
ak by ponechali Chevrolet dlhšie, modely Cruze by dosiahli nevidane predajne uspechy
vzhĺadom na ich vysoku užitkovú hodnotu a primeranú predajnú cenu.
Neviem či by som teraz išiel do kupy modernizovaného Dustera,musel by som v tom Dusteri posedieť, povoziť sa
aky by som mal z neho dojem a potom by som povedal verdikt.

Ale jedno možem z istotou povedať už teraz : za mňa 3-valec určite nie ! Aj keby mal zdvihovy objem 2 litre

a fabrické LPG, tiež NIE , len z toho dovodu, že tam je uzamknutá RJ plynu a nikde z tým nevedia nič spraviť..možno ani v autorizaku...

Takže každemu take auto ake si podĺa svojho želania zaslúži,
a to je aj moj Novoročný vinš, pre všetkých ,čo budu čitať tieto riadky.

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných