Dacia Logan - prepínanie stretávacích/diaľkových svetiel

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

diskyke
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 18.09.2014 20:21
Zdieľať na Facebook

Dacia Logan - prepínanie stretávacích/diaľkových svetiel

Príspevok od používateľa diskyke »

Zdravím,

Nevedeli by ste mi poradiť? Mám od nova Dacia Logan Van 1,4 benzín, najazdené necelých 180.000 km.
Pár dní pozorujem, že keď zapnem svetlá, svieti okrem zelenej kontrolky veľmi slabo aj modrá kontrolka diaľkových svetiel. Keď som trochu pohýbal s prepínačom, modrá prestala, ale teraz už slabo svieti vždy spolu zo zelenou. Samotné svetlá tiež blbnú, to znamená, že svieti jedno diaľkové vždy a jedno stretávacie akoby "pulzovalo". Raz svieti silnejšie, raz slabšie.
Nestretli ste sa s tým niekto? V Aute je nová batéria, ale predpokladám, že v tom problém nie je. Ďakujem za odpovede.
marektom1
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21.04.2012 08:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marektom1 »

jednoznacne ide o packu ktorou zapinas svetla, smerovky, klakson a hmlovky ak su vo výbave MV, odchadza vcelku rada
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Toto je vlastnosť dvojvláknových žiaroviek napr H4 alebo vzadu 5W/15W ak je zlé ukostrenie tak svietia obe vlákna
diskyke
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 18.09.2014 20:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diskyke »

Ďakujem za rady-áno,auto ma žiarovky H4.Ako viem to ukostrenie skontrolovať?Prípadne nechať to na autoelektrikára?
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: mhlavaty, minac, tuninka a 11 neregistrovaných