Dacia Logan 2021

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa peterson999 »

lubos zimovcak napísal: 09.01.2022 18:18 999
A teraz daj, koľko km a koľko Francúzov si mal.... :40bd: :40bd:.
Ach jaj.
Hram na tvoje zelanie - aktualne mam Megane I 1.4i, Megane II 1.5dci, Citroen AX 1.1, Citroen AX gti, Xantia Activa 2.0T cize ak som na ziadneho zabozruta nezabudol tak mam 5ks. Zial aj ked sa poseriem, urcite nespocitam kolko som mal francuzov dokopy ale bolo ich vela. Od maleho Twinga, cez Clia, Modus, Kanga, Thalie, Megany nezratam na prstoch, Laguny a to ide len o 《》 dalsie sa mi pisat ani nechce :-) Ako pisem su to budare. Spokojny som bol s Kangom zo Svajciarska kde vystupnu kontrolu pre CH trh robia ako nikdy nikde a este s prvou Lagunou benzin + mozno s prizmurenim oka Modus v plnke pre Nemecko. Jednoduchostou a pozinkovanou kasnou sa mi paci AX a podvozok Activa je nieco nenormalne ale o detailoch a kvalite radsej pomlcime. Ostatne su džady, hnoje, sračky. Francuza treba vediet PRESNE ktoru znacku, model, motorizaciu. Ak sa nevyznas, moze to dopadnut velmi zle. Zhruba uz viem ako na to. Jedno co francuzom uznavam je pohodlie. Myslim naladenie podvozku a pohodlne sedadla (vacsinou nadstandard v danej triede) ale to neplati pre Daciu, ta akoby sedadla vyrobila z hovien a starych plastovych flasiek ... No a kvalita dacie kopiruje matersku zakladnu s tym, ze vdaka pouzitiu vychytanej osvedcenej techniky sa ojedinele moze takmer omylom podarit vyrobit nejaky šmejd ktory je spolahlivy. Nie kazdy dokaze vidiet kvalitu vyrobku a teda laik moze zit v presvedceni ze Dacia je kvalitne auto. Aj ja mozem tvrdit ze Trabant je kvalitne auto. Alebo Felicia. V kazdom pripade Trabant aj Felda mali lepsie sedadla ako Logan :-) A mozno aj pristrojovku a volant a dalsie veci. Skratka ja ked vidim interier Dacie, mam pocit ze to je druhotna surovina a nie interier noveho auta. Bezne sa mi paci vôňa noveho auta ale ked vopcham nos do Dacie, mam pocit ze to je smrad zo skladky plastov kde prave nejake palia/recykluju. Ale zjavne casti populacie to staci a pocit ze si kupuju nove auto prehlusi aj vyssie uvedene. To je nieco take ako ked do Kauflandu pride degustovat najlacnejsi parizer osadnik a gurman. Prvy bude spokojny lebo sa najedol a druhy sa dogrca lebo v zivote take hovno v ustach nemal :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
danopassat
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 02.07.2021 15:34
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa danopassat »

Vidím že vieš o čom hovoríš. Zažil som to....
12 mesiacov utrpenia a následne nepredajné auto. Strata hodnoty 40%
danopassat
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 02.07.2021 15:34
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa danopassat »

Trabant som nejazdil ale Feiicia je vo všetkom neporovnateľne lepšia ako Dacia. Dacia je slušne povedané dno....
Hovná a plastové flaše :3dcline:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa mhlavaty »

999...dostať možnosť s tebou hovoriť by vydalo na zaujímavý rozhovor.Nehovorím že do bodky súhlasím ale ako celok to sedí.Ja tie veci okolo aut nazývam a delím na francúzsku,nemeckú,anglickú a japonskú školu.Každá má niečo typické a charakteristické.Francúzov som si v živote užil,najviac Renaultu (ov) aj ako ich majiteľ aj opravár.Prvý R8 som si zvaril z dvoch polovíc kdesi v okolí 1970 a kedže to bol dar od otca,tým rozhodol min na 20 rokov že francúzov bolo (90%R) nespočítateľne -5,6,8,10,12,16,20,Fuego,19,21Clio,Megane,Scenic,Espace,Laguna aj z generáciami,rôznymi kubatúrami,benzíny,diesle,búrané aj nebúrané aj vytopené aj po otočení okolo stromu aj nedotknuté,čo preniesol život,kšeft a náhoda trhu tu aj v F. Ak vynechám nostalgiu k 8-ke 6-ke 16-ke a Fuegu tak zhodnotenie žabožrútov +- sedí.Milujú si riť,to už 8-ka a 16-ka spĺňala vrchovate,16 ka na torzných tyčiach vrchovate. Inak všetko čo majú je typické,vždy som to volal francúzsky bordel,akoby konštrukciu navrhovala smena za smenou čo sa spolu nebavia.
Ak pridám Peugeota a Citroena tak to už iba zhorším.Hviezdne pruženie v katastrofálnom prevedení je asi jediné čo sa nesmie ako klad a tiež pohodlie zadku vynechať.Celkom som si užil P504 z Indenorom čo bol asi sen tej doby.BX som sa naopravoval (aj mal) mrte,rozhrkané haraburdové interiéri zo super td motorom.Mám podozrenie že im to robili indovia na tých uličných frontoch.P405 a 605 zase to samé..super motor zachraňoval. Našťastie zmena režimu a zmena životnej úrovne doniesla do štátu kvantá bavorákov a medveďov a ja som si mnoho rokov užil ozaj krásnej techniky a prezínosti nemeckej školy.
Kedže tam kdesi sa pupočná šnúra k žabožrútom oddelila a už iba sporadicky sa opravovali v nejakom tom percente,k tým posledným modelom by bolo asi nekorektné sa vyjadrovať.Už ich ako celok neviem ohodnotiť ani ako opravár (jedine motory) a už vôbec ako uživateľ.To s čím sa občas stretám ma ale do vytrženia nehádže,je to už iba vzťah patológa k mrtvole,profesný a bez nadšenia,je to už kolotočárina
vpeto
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 20.11.2009 20:30
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa vpeto »

Ja som.k Francuzom nejak neinklinoval kym som neobjavil historiu...aktualne kukam.po Citroene 11 BL alebo 2CV ale kedze ceny kacice su tiez sialene radsej 11 stku to je ozajstny kus auta, ...ale u mna sa zaujem o auto zacina ked ma 30 rokov a viac....

Na dvore sa mi vala Renaultka 6 cakajuca na renovaciu.
A na bezne jazdenie Sandero kedze prachy su napchate v starom zeleze, do novych nie som ochotny investovat ...tak je Dacia volba z rozumu a nemam co vytknut....
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa trucker694 »

Dovolím si vstúpiť do diskusie. Dacia ma svoj okruh ctiteľov,zákazníkov a aj neprajníkov. Daciu si nekúpi manažér firmy iba kvôli prestíži, ale bežná verejnosť k jazdeniu z bodu A do bodu B ,s čím súhlasím, a možno v budúcnosti prejdem k tejto family mark. Ale skôr si kúpim novú Daciu ako jazdenú elektrojašterku.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa mhlavaty »

vpeto.... to ti celkom závidím.K 6TL sa viažu asi najkrajšie spomienky z mladosti.Na torzkách,silné bočné náklony,báječné mäkké sedačky ale hlavne cesty k moru.Švagor (Moskvich 408) ťahal na čerpačku a u mňa v polovici.Ešte dnes by som ju opravil so zaviazanými očami,presne ako osmičku.Oboje som mal viac kusov,dodnes mám niektoré pôvodné (tlačené) servisné manuály aj katalógy dielov v origináloch.Nové Vráto v Č.Budejoviciach každú chvílu,inde diely neboli.
Tú 6 ku alebo osmu či šestnástku lovím,ale to si radšej až bude čas donesem z F,tu sú abnormálne ceny za bezcenné šroty.Dávam to na náhodu,lovím aj jednotkovú Cortinu ale to je +- to isté.
vpeto
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 20.11.2009 20:30
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa vpeto »

mhlavaty - ano to je presne ono 6 TL 1971 kupene v Tuzexe v Bratislave ako nove. O tom ze je to miestne auto svedcia samodomo dorabky napr. teplomer zo skodovky atd. Ked som to videl v inzerate ani som nevedel ze take auto existovalo ( este nemam ani 40 rokov, z detstva si ju nepamatam ) ....hladal som skor R4 ku...celkom zaujimave auticko len ho musim aspon spojazdnit lebo bolo vyse 20 rokov v stodole.... ..ale najskor dobojovat 1000 MB ktora mi strasi v garazi rozobrata do srobika. Toto je naozaj uplne ina skola ako Skodovky......ten ram a makucky podvozok
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa martincichy »

lubos zimovcak napísal: 09.01.2022 07:55 A s akým motorom??
Diesel, benzín, LPG??
Ako to svieti v noci?? Dík pekne za odpoveď.
motor ešte neviem - buď LPG (1.0 TCE) alebo pôjdem do 150 konového benzínu.

Duster v rámci svetiel, ktoré má, svieti celkom dobre - porovnávam v rámci kategórie svetiel, ktorými je vybavený.
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Martin Cichy : ďakujem veľmi pekne za odpoveď :3dcline:
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa martincichy »

Reci, ze sa kazi elektroinstalacia a ine somariny neries. Pre mna je dolezite, ze mam lacne auto schopne po jazdit po poliach aj dialnici za minimalnych prevadzkovych nakladov. Peniaze sa daju minut aj tak, ze ma z toho uzitok hlava, zaludok aj vylucovacia sustava (radim tam aj semenniky, lebo tiez vylucuju)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa mhlavaty »

vpeto ...vytáča ma do nepríčetna čo urobili idioti keď vyhlásili šrotovné a logicky čo urobí slováčisko za pár drobných,zošrotilo sa desaťtisíce pokladov.Druhá vec ktorá pochovala mnoho dobrého,auto musí mať STK EK aj keď roky nevyjde zo stodoly.Že aký ober debil na to prišiel neviem.Prečo nestačí pokiaľ na ceste zachytí kontrola také auto dať exemplárnu pokutu,aby to nikdy nikoho vo sne nenapadlo.Nie,oni vyserú z celým národom komplet,lebo tu kamoši majú sieť stkáčok,tu sa zase nabaluje iný náš kamoš (a aj nám sa ujde)....To že sa dá dočasne odhlásiť a bla bla...nech si strčí do zadku ten čo to vymyslel.Dôsledok je ten,že je pár kusov z toho o čo sa tu potkýnal jeden všade a tých pár čo ostalo má neprimeranú cenu.Ludom celé šrotovné ho..no pomohlo,automobilkám to isté,škoda je nesmierna.K múru by som postavil otca týchto debilín.Dúfal som tak potajme že nová vláda dá po gauneroch veci na poriadok,no ale...+- to isté,gaunerov vymenili hlupáci,podobný gauneri a náckovia čo sa nedohodnú ani či je deň či noc

martin...elektrika je aká je,dá sa.Kto nevie čo je diskotéka v elektrike,nech si zadováži taliana a bude vedieť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa autolaik »

Milan srotovne nevymysleli slovaci, my sme vlastne len obkukali a mozno nam to aj unia nariadila,neviem... ostatne mas pravdu. Aj keby nebolo srotovne je ekonomicky doslova zufale udrziavat nejaku srdcovku na platnych papieroch.

Este k tomu srotovnemu...vzdy a vzdy je to na rozhodnuti gazdu ci kupil,vymenil stare za nove. K tomu este aj dodat ze stale sa place o biede a ked prislo k tomu osialu ze dostanem par tisic od statu "zadarmo" ...zrazu sa najde v penazenke zopar dalsich x tisic ktore nechybaju a vymeni sa dobré za nové.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa trucker694 »

Mal svokor aj manželka R6 TL v rokoch 1987-1992,ja R5, sused R8, R10, R 15, R fuego, R16 TL. Ale prišla éra šrotovné...a čaro krásne autá su v prdeli.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa a566 »

peterson999 napísal: 10.01.2022 00:53 Bezne sa mi paci vôňa noveho auta ale ked vopcham nos do Dacie, mam pocit ze to je smrad zo skladky plastov kde prave nejake palia/recykluju.
skus ladu, na autosalone 2019 som utekal..
daciu respektujem, ale neda sa nevsimnut exterier plasty, atd, je vidno ze povrchova uprava takmer ziadna. (uv ochrana, vrchna vrstva)
co to spravi po 10rokoch,.. :300f:

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný