Dacia Logan 1.5 dCi - treti zhoreny starter

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dacia-mt
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.07.2016 18:26
Zdieľať na Facebook

Dacia Logan 1.5 dCi - treti zhoreny starter

Príspevok od používateľa dacia-mt »

Treti krat za pol roka zhorel starter v Dacii Logan MCV 1.5 dCi, r.v. 2010.
Zjavne nedojde k pokynu k jeho vypnutiu po nastartovani a zhori. Ma niekto skusenost', cim by to mohlo byt'?

Dakujem!
dacia-mt
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.07.2016 18:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dacia-mt »

No prave ze ked' sa to naposledy meralo, vsetko bolo ok, ale zjavne niekedy sa stane nieco, co ho neodpoji - otazka je, co je ta vec, na ktoru v servise uz minule neprisli. Lebo kupovat' zase za 3 mesiace novy starter bez zistenia priciny je zufale...

Zaujimave pozorovanie - po nastartovani (stalo na teple cely den, ale nastartovalo hned') sa nespustila klima, aj ked' bola zapnuta. Nefungovalo nic z panelu klimatizacie. Okna sli. Kontrolky vsetky ok. A zrazu na dalsom semafore dym a uz bolo jasne, ze dalsi starter v prdeli.

A samozrejme Loga nema startovanie gombikom ani v Rusku, kde ho predavaju v brutalnej plnke, v kozi, s automatickou klimou a vyhrievanym prednym sklom! :D
Kluc sa normalne vratil.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Co tak skontrolovat rele od startera? Moze ostavat zlepene to iste sa moze diat aj v spinacke.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Dal bych si na plusku k štartéru kontrolku aby som vedel či ho vyplo ozaj . Môže ostať zlepené relátko alebo kontakt v spínačke. Vysúvaciu cievku môžeš vylúčiť nakolko bol celý nový štartér.
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

To by som si rad pozrel aku to ma kozu ten Logan z Ruska v plnke. Kamarat kupil noveho logana ma ho este v zaruke a zodrata latka na sedackach osuchane tlacitka ako keby auto malo min. 15 a viac rokov.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Koža ...leda tak koženka alebo nejaká handra zamaskovaná za brúsenú kožu.
A isto dnes , ak aj nóbl zavedené značky šetria kde sa dá a používajú všade umelú náhradu všetkého.
qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

A keby tak sofer pocuval trocha auto.

Ked si niekto vsimne az dym tak si zasluzi taky servis.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

presne to bolo prve co ma napdlo,... to si nepocul, ze nezasunulo starter???? 3X este k tomu?? wtf?
ved je to obycajna dacia co okolo odhlucnenia ani len nechodila, sak ten starter musel revat pri kazdom zosliapnuti plynu...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nechavat postavene na KOPCI

zapalit noviny či kudel do nasavania

III. rýchl.stupeň ,

a musi chytit

aj keby neviem ako nechcelo, žiaden štarter

NIE JE POTREBNY

celkom ako ZETOR 25, alebo ZETOR 50

:40bd: :40bd: :40bd:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Prečo by mal revať pri kažom zošliapnutí plynu??? A volnobežka tam je na prd makový?
Normálne ho nemuselo byť počuť, respektíve človek čo to nikdy nezažil a ako prvé si zapne na plné gule rádio len čo sadne do auta ho vôbec nemusel zaregistrovať že ostal pripojený a točí sa.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

stalo sa mi to na vite 2.2 CDI viem aky hurhaj to robi, a pochybujem ze ta volnobezka ak sa nezasunie zvladne otacky motora, toboz ak sa to stavalo pravidelne... :)
dacia-mt
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.07.2016 18:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dacia-mt »

Tak sa ospravedlnujem, ze som si nevsimol ziadne nestandartne zvuky - prvy krat som nesoferoval ja, druhy krat to revalo, ale vobec ma nenapadlo, o co ide, a nemal som to na tej ceste kde odstavit', len som sa snazil dostat' niekde, kde sa da vyparkovat', a bolo uz pozde... A treti krat to nehucalo, radio zapnute nebolo... Ako je to mozne, to netusim, druhy krat by som si to kvilenie vsimol. Fakt netusim. V oprave to zhnuli, ze chyba v spinacej skrinke.
Zahada s klimou nevyriesena, vraj by to mali byt' uplne odlisne obvody. Ale tak rumunsky engineering.
A ano, auto sme potom startovali roztlacanim, Dacia to znesie.

Kazdopadne dufam, ze takyto problem uz riesim naposledy.
stigler
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 27.11.2014 11:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stigler »

dacia tak pri takomto probleme a keby sa opakoval by som asi zdupkal a auto poslal niekam na vecnost. Kamarat ma na daciu nahovaral ale po pravde som rad ze som sa na to nedal ked teraz citam tieto tvoje problemy s nou. Dufam ze to bude ok a uz ta nebude trapit
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

pri zdravom aute pocas startovania tiez zhasnu svetla a vypne radio ci vypne napajanie 12V zasuvky. Aspon na viacerych autach mi to tak robilo. A klima bude zrejme tak isto vypnuta pri startovani, to je logicke.
Cize podla mna to vyzera tak, ze je RJ v mode startovania, starter pojde na prazdno a zhori.
michalmucha
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 04.08.2015 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalmucha »

pidizvi aj mne to robi asi mame pokazene auta :41c2:

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných