1 028 244
inzerátov
Pridať inzerát

Dacia Logan 1,5 dci - kolíšu otáčky,zhasína motor

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Dacia fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
motorovka
Založený: 16 február 2013
Nabehané: 0 min
Predmet: Dacia Logan 1,5 dci - kolíšu otáčky,zhasína motor PríspevokZaslal: 16.02.2013 21:59   
Mám problém s daciou.na voľnobehu niekedy klesnú otáčky a hneď naskočia.niekedy až tak,že motor zhasne.motor zhasína,aj keď niekedy pribrzdím.bol som s tým v servise,kde nič nenašli.aj otáčky tam šli plynulo.asi mesiac bol kľud,potom znova.znova servis-to isté.stretol sa už dakto s týmto problémom?
Citovať
Le Baroon
Povedomá tvár - Favorito (36)
Založený: 03 jún 2009
PríspevokZaslal: 16.02.2013 22:49   
Lacne auto = Problemy
myslim ze takychto pripadov bude len pribudat
PS: skus zmenit servis, najlepsie ist do takeho kde aj s diagnostikou vedia pracovat
Citovať
PROCHY603
Známa tvár - Feldo (76)
Založený: 11 február 2008
PríspevokZaslal: 16.02.2013 23:23   
le baroon:

Aspon tu netrep sprostosti ze lacne auto.

Ten motor je aj v RENAULTE!!!

Treba tankovat kvalitnu naftu +pridavat aditivum.
Citovať
cicmanec
Legenda - Ford T (930)
Založený: 15 október 2008
PríspevokZaslal: 16.02.2013 23:56   
Drahší Renault, Nissan alebo nedajbože Mercedes s tým istým motorom takéto problémy nemajú? angry
Povedomá tvár - Favorito (20)
Založený: 06 júl 2010
PríspevokZaslal: 17.02.2013 01:16   
Trysky pici
Citovať
cicmanec
Legenda - Ford T (930)
Založený: 15 október 2008
PríspevokZaslal: 17.02.2013 01:58   
Kultúra vyjadrovania spolu s moderátormi tiež...
Založený: 06 september 2007
PríspevokZaslal: 17.02.2013 10:27   
Treba poriadne otestovat vstrekovace,a tlak cerpadla.
Citovať
motorovka
Založený: 16 február 2013
PríspevokZaslal: 17.02.2013 10:38   
vďaka za rady.auto mám piaty rok,najazdené vyše 152 000 km.doteraz absolútna spokojnosť.väčšinou tankujem v Nemecku,tak s naftou by nemal byť až taký problém.aspoň dúfam.teraz skusim to aditivum,potom uvidím.do servisu chodím v Žiline.myslíte,že inde by to bolo lepšie?
Citovať
Le Baroon
Povedomá tvár - Favorito (36)
Založený: 03 jún 2009
PríspevokZaslal: 17.02.2013 10:39   
prochy a renolt je drahe auto? to bude daka novinka
Citovať
erikfrog
Povedomá tvár - Favorito (26)
Založený: 06 november 2011
PríspevokZaslal: 17.02.2013 10:57   
Pokial tankujes kvalitnu nemecku naftu a auto ma skutocne tie km tak by som skontroloval netesnost hadiciek okolo filtra ci ti nejdu bublinky.
Okrem ineho v tychto cerpadlach casto odchadza regulacny ventil ktory sa da vymenit za par minut. Tazko takto spoza PC ale vybral by som sa tymto smerom, v prvom rade poriadna diagnostika niekym kto vie co ma s tym robit.
Celkom som zabudol, na vyskusanie odpoj EGR ventil, nachadza sa pod vzduchovym filtrom nad turbom, je dam asi 6 pinova zasuvka ktoru staci odpojit.
Citovať
skajfon
Nová tvár - Trabanto (9)
Založený: 07 február 2012
PríspevokZaslal: 18.02.2013 15:29   
Ahoj, mam ronake auto s rovnakym motorom a v podstate podobny problem, auto sa "dusi" ale iba ked za studeneho pocasia (cca do 5°C) nastartujem motor a to robi len na volnobehu, ked s nim pojazdim minutku dve, hned je to lepsie. Pri beznej prevadzke inak ziadne problemy, vtedy slape jak ma. Taktiez obcas zdochne ak napr za studeneho pocasia nastartujem a idem len preparkovat a cuvam v podstate na spojke s malym plynom. V podstate nikde mi nevedeli poradit, na diagnostike nezistili nic, vtedy u nich auto zazracne islo ako malo :)
Pred par dnami som ale zistil netesnost v palivovom systeme, lebo jedna suciastka sa zlomila a zacala mi padat nafta. Ocekuj si priesvitne hadicky v ktorych vidis naftu, ci tam nie su bublinky, ja som tu suciastku opravil. Neviem ci to pomohlo mojmu problemu lebo som to teraz nejak neriesil, no je mozne, ze cely cas bola ta suciastka troska prasknuta a prepustala malo vzduchu a preto to dusenie na volnobehu. A teraz sa zlomila uplne, ze az zacala padat nafta. Inak so uvazoval aj o suvislosti s cidlom teploty motora, ze s nim nieco je, a motor za studena pracuje ako zohriaty, ale to neviem. Ako vravim, mne sa to deje len v chlade za volnobehu teda prilis to neriesim lebo po zohriati auto slape na 100%.
BTW: kolko mas pocas prevadzky "paliciek" na ukazovateli teploty motora ?
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Dacia fórum