Dacia Jogger - skúsenosti

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Dacia Jogger - skúsenosti

Príspevok od používateľa gnagy »

Ahojte, zakladám túto tému na poskytnutie informácií, písanie názorov na túto automobilku a konkrétne tento model. Skúsenosti s inými modelmi tejto značky su vítané. Páči sa Vám nový model Jogger? Aký máte naň názor? Vďaka za konštruktívne príspevky.

https://www.youtube.com/watch?v=TkWEUx3-XwU
Naposledy upravil/-a gnagy v 08.02.2022 09:57, upravené celkom 1 krát.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger - skúsenosti

Príspevok od používateľa oco13 »

Gabo vy ste nejaký rýchli tam v Dansku či kde si to, pozri čo ti najde web na slovensku https://www.bing.com/search?q=Jogger&aq ... &PC=EDGEDB
to meno počujem asi 3tí krát , takže skúsenosti ....... no neviem.
Ale prezradím ti že diely na Dačku striháme z toho istého kotúča ako na Cayene - bohužial je to čínsky shit. Od toho sa bude odvíjať aj moj názor. :4012:
Na druhú stranu po brigáde na bitunku sa zo mňa stal na nejaký ten rok vegetarian. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger - skúsenosti

Príspevok od používateľa autolaik »

Osobne myslim ze ma sancu prekonat v predajnosti aj daciu duster.
No neviem neviem ako bude posluchat a stacit s dychom ten oturbeny motorcek pri plnom nalozeni robotnikmi s naradim napr.cestou do Nemecka.
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger - skúsenosti

Príspevok od používateľa martincichy »

No služba u taxikárov hovorí, že zvláda hltať kilometre.
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger - skúsenosti

Príspevok od používateľa autolaik »

...ak by som hladal nahradu za sucastne auto (co zatial netreba) tak lpg verzia s 5 miest na sedenie v zaklade by bol velmi velmi vazny kandidat,mozem povedat ze asi aj istý.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger - skúsenosti

Príspevok od používateľa oco13 »

Ty si ju už videl? Daj nejaký link
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger - skúsenosti

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco cennik este len pripravuju...

https://www.dacia.sk/vozidla/jogger/ceny-a-verzie.html

Ak by ma niektori zo synov pripravil o vitaru asi by som to kupil...
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger - skúsenosti

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ťažko povedať nejaké skúsenosti, keď sa to ešte ani nepredava...
Osobne, dizajn, úžitková hodnota...., super.
Ale ponuka motorov je zlý vtip a VYSMECH posádke a vodičovi.


Jedine ešte na lpg ma to zmysel.

Bez dieslu je to kúpa "len tak tak "
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger - skúsenosti

Príspevok od používateľa peterson999 »

Lepsia volba ako VW ale zazraky sa cakat nedaju. Za tie peniaze a ked vidim ceny jazdeniek tak hovorim velmi rozumna volba. Prerobi hlavne ten kto si objedna najvyssiu vybavu ale zakalad a stred je optimalna cesta. Je fajn ze je aj LPG to je riesenie pre hltacov kilometrov. Lepsie ako hltat km na 1.5dci a potom zacne hltat peniaze za servis...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger - skúsenosti

Príspevok od používateľa peterson999 »

Uz si zabudol co si pred mesiacom pisal ?
Nic ti nehovori tento tvoj text z 6.1.2022 ?

Všeobecne o Dacii som mal dobrú mienku až do chvíle, kedy som nedostal na pár týždňov v lete a na pár týždňov v zime pracovné auto Dacia Dokker (r.v. 2019), na ktorom by sa nemalo dosrať absolútne nič, ale opak bol pravdou. To auto malo len 106.000km, bol to 1.5dci. Najprv prestala klimatizácia fungovať, následne ventilácia, tie "čudlíky" ktorými sa nastavuje teplota, intenzita fúkacia a pod. vyzerajú ako na sto ročnom sporáku, sedadlá dobré a docela pohodlné, ale len na krátke jazdy. Urobiť 80km denne je ako za trest, lebo ako by som to najlepšie opísal, je vám proste "horúco" na sedacej časti tela, v lete neznesiteľné. Neviem čo tam dali, ale priedušnosť nula bodov. To som nezažil na žiadnom aute doteraz. Ďalej - displej prestal zrazu fungovať a keďže je tam aj rádio, aj zadná kamera, tak tie nefungujú automaticky k tomu ako darček. Vŕzga tam všetko čo len vŕzgať môže, piskot počuť z oblasti izolácie okien, zo spolujazdcovej strany viac. To auto nebolo nikdy búrané a má orig.km. No proste hrúza a des. Možno len zlý kus, ale... Rozhodne by to tak nemalo byť na tak mladom aute.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger - skúsenosti

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čo je tam cenné je plyn od výroby.Malo by to znamenať motor konštrukčne už prispôsobený na ten druh pohonu.Tie motory potom nemajú typické problémy plyňákov čo sa týka ventilov atd.
Trocha je otázka iba tá novota bez reálnych skúseností majiteľov.Zatiaľ to je príslub dobrého
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger - skúsenosti

Príspevok od používateľa peterson999 »

martincichy napísal: 08.02.2022 15:08 No služba u taxikárov hovorí, že zvláda hltať kilometre.
Podla mojich info motor vychadza z 0.9T ktory sa podaril. Rozvody dali take "motorkove" videl som tu viacradovu retaz a pripomina mi to motorku, mozno kopirovali viac a konecne mozno pustili k vyvoju inzinierov ktori vyuzili Nissanove vychytavky alebo tie japanmotorkove a nejako sa to proste podarilo. V buducnosti sa planujem zapozerat do toho motora lebo na Europske pomery sa podozrivo vydaril. Zeby konecne prizvali Japoncov ? Bezne prehlasujem asi 15 rokov ze keby Renolta poriadne poobracali Japonci tak by to bolo jedno nenormalne dobre auto. Reno a Dacia kolabuje na somarinach ktore maju najlepsie vychytane JPN znacky. A toto bol potencial ked v r.2001 kupili Nissan. Ale namiesto vylepsenia Renoltu stihli akurat dosrat Nissan. Ja by som to urobil opacne a mozno to po 15 rokoch zacinaju chapat :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger - skúsenosti

Príspevok od používateľa peterson999 »

Tie splynovace od vyroby sa im srali ale vraj uz to vyriesili... Proste klaska - auto neskusa vyrobca ale uzivatel :-)
Japonci by vyrobili auto na plyn a uštvali by ho jazdou NONSTOP na max. aby zistili co sa doserie. Renault to da zakaznikom a ti mu chodia na reklamacie a potom sa o 2-4 roky dockaju vylepsenia :-)
Proste žabožrúti. Ale lepsie ako VW ktory ked zisti ze sa nekazi dostatok veci tak zaplati inzinierov aby sa to zacalo kazit viac a po urcitom najazde, idealne tesne po zaruke :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger - skúsenosti

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Petersen, práveže 1,5 DCI tam chyba najviac.
Rozprávky o servise hovor tým, ktori im veria.
A Nissan išiel dole vodou od nejakého 1999-2000, keby ho práveže nezachránili Francúzi, dnes už neexistuje.
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger - skúsenosti

Príspevok od používateľa martincichy »

Choroba splynovacov v dacii sa da jednoducho vyriesit. Premiestnit elektromagneticky ventil z reduktora mimo neho a nahrada za kvalitnejsi. Membrana mi v reduktore vydrzala 150 tis km. Vstrekovace pri 200 tis km, ked som predaval dustera povodne.

Co mam noveho dustera - za dva a pol roka ma za sebou 120 tis km. Bez poruchy. Ked bude mat v lete 3 roky, bude, mat medzi 150 - 160 tis km. A k Vianociam si budem budem opat vyberat nove auto. Duster je znova favoritom. Joggera cakam, ako bude vyzerat a ako sa v nom budem citit.Zabehnem pozriet znovu toyotu chrrrr a hodim oko na megana.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných