Dacia Jogger 1.0 LPG

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco nie kazdy si tu otvara hubu,daju sa spocitat na jednej ruke... drviva vacsina co sem pride s otazkou okamzite ujde,a ani sa im necudujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kde niet anonymity sa aj ľudia trochu krotia,pretože okolie tiež sleduje človeka ktorého dobre pozná,vníma že trepe,klame,je hulvát.Dokonca príslušníci vlastnej rodiny by asi štastím neoplývali vidiac akého dementa majú medzi sebou.Takže darmo napíšem že môj teraz už hlavný tábor (iné fórum) je niečo absolutne neporovnateľné,lenže tam sa nedá anonymitou prikryť vôbec,a aj náznak neslušnosti má dôsledky.Priveľa slobody škodí ak ľudia nevedia ukočírovať sami seba.Fungovať na báze - prispievam dobrým a čerpám dobré je iná motivácia než snaha otráviť a pooplúvať všetko a každého.
A jeden veľmi dôležitý aspekt v čom je rozdiel.Ak nemám čo povedať (k téme a problému) tak sa nezúčastňujem a nepíšem nič.Nedodržiavanie síce nie je (napr tu) dôvod na tresty a pod,ale prispieva tiež nesmierne k znižovaniu úrovne a otráveniu ovzdušia.Dôsledok je tiež pre tému zničujúci.Ale je to vec ktorú ak si neuvedomuje ten koho týka,je riešiteľná problematicky.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa oco13 »

autolaik napísal: 30.06.2023 12:39 .. drviva vacsina co sem pride s otazkou okamzite ujde,a ani sa im necudujem.
Tak to má byť - pretože odpovede zadarmo na otázky nepatria do tejto doby. Je kapitalizmus, takže dobročinnosť skončila. A navyše, stále vidím len otázky ludí ktorí si kúpili koňa, ale nemajú na veterinára a často ani na krmenie. Prečo im odpovedať - konkretne pacient čo do golfa narval črevá z iného silnejšieho golfa - človek mu poradí, a on ho o tri dni predbehne stovkou v dedine cez plnú - NIE. :42f7:
Ako povedal klasik - nehádžte sviniam perly.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa autolaik »

Resp. "skoda dalsich slov"
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa oco13 »

Je to môj pohlad, Milan to vidí inak, pretože napriek nevďaku sa stále pokúša najsť v luďoch to lepšie.
Ja nie :300f:
Ja som sa stotožnil s príslovím
Čím viac poznám ludí, tym viac si vážim dobytok. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa didoop »

len namatkovo reagujem.
Litrovy vykon 100 koni je vela ?!? Ford tlaci 155 koni z 1.0.
Mercedes tlaci 400 koni z 2 litra.
1.0 100 koni je podla mna uplne bezne v roku 2023.
Preboha, sak 1.2 tsi montovali uz od roku 2010, a mal 77kw ... a vy stale si tu idete ospevovat vase sroty, ktore ano, motor prezije kasnu a presne ta kasna uz zacina ukazovat zub casu. Kazdopadnme zrovna ten 1.2 tsi mal problemy s rozvodmi a nie s vydrzou ako takou.
Nemusim vam asi vysvetlovat, ze tento motor ma pri 2500 ot. 170nm, 2 litre a 1.8 v 20 rocnych srotoch maju rovnaky krutak o 1000 az 1500 ot. vyssie.

Co sa tyka spotreby, tak tieto 1.0 zrali menej pred instalaciou GPF. Po instalacii GPF dostali 6 stupnovu prevodovku co sice znizi spotrebu, ale ten spatny tlak vo vyfuku nuti pouzivat silnejsiu zmes, takze vo vysledku je to fajn.

Motor prednedavnom rozoberali vo svete motoru SPECIAL OJETINY v spojitosti s CLIO V, co su uricte vacsi odbornici ako tu na fore. Pisali, ze motor ma kolisavy vykon / resp. celkovo horsi charakter ale NEMA PROBLEM SO SPOLAHLIVOSTOUI. paraoxne LPG verzia pred GPF sla horsie ako teraz s GPF. MOTOR SA VYRABA OD 2019.
ja osobne by som vyzdvihol zvuk nad 4000. proste to znie ako bmw ...

Co sa tyka vydrze. za 680e si vies kupit 5 rocnu zaruku s 5 rocnym servisom.
Co som bol s kamiqom 1.5 tsi na prehliadke po 2ch rokoch platil som 300e !!!

Nikto nevie povedat kolko motor vydrzi, ale osobne som si skratil interval na 15kkm (z 30kkm).
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa oco13 »

didoop napísal: 30.06.2023 13:30 len namatkovo reagujem. ...atĎ atď....
Nie je problém v motoroch , nie je problém v technike - ludstvo má jeden obrovský problém - osprostelo, ale totalne. Čítajte príspevok a zamyslite sa. :o
Tento obrázok krásne vystihuje súčasnú situaciu
Obrázok
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Odpoveď prípadne postoj k 100 koňovému litrovému výkonu je absolutne závislá od toho kto sa k tomu vyjadruje,presnejšie ako je v problematike doma.Debata o veci z motorárom je niekde úplne inde než debata na fóre kde prestáva platiť snáď úplne všetko okrem hejtu a vlastného neobjektívneho a ničím nepodloženého videnia.Čo je v poriadku,lebo názor má ale aj nemusí mať každý.Názor na čokoľvek z medicíny,medicínskej techniky a možností mám,a môže a má ho asi každý.Ale je to pramálo aby človek diskutoval z tými ktorý v profesii pracujú,nebodaj v nej niečo znamenajú ako odborníci.Tu sa diskutovať dá aj o nezmysloch,je to volné fórum prístupné presne tak vyjadreniu človeka od fachu ako úplného laika.Čo je štastie,je to že si každý môže odniesť poučenie vo forme akou veci vníma a chápe.Prípadne žiadne.A tiež naštastie,nie je povinnosť súhlasiť.Či už súhlas je alebo nie,každý si svoje videnie obháji svojou peňaženkou,takže je to nakoniec aj spravodlivé.Niet lepšieho spôsobu poučenia,než ten za ktorý si človek zaplatil.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan - s jednou jedinou vínimkou. :300f:
Názor ktorý má človek na človeka, je odborný - pretože každý žije medzi luďmi. A je tým fundovanejší - čím dlhšie človek s ostatnými luďmi žije.
Alebo sa v niečom mýlim? :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa autolaik »

Mlatit dookola prazdnu slamu sa da kdekolvek,len skoda ze sa mlati aj v temach kde je konkretna otazka bud technickeho razu alebo ako tu ohladne kupovania tragaca. Skoda ze to tu tak nie je,je tu na to aj vyclenene ihrisko. A ano,je domokracia,tak kazdy si moze napisat co chce..akurat mne to hlava neberie...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa oco13 »

Mne by sa Dacia pozdávala s 1,6kou, len nikto nenapísal či sa ešte robia. Mal by to byť motor staršej koncepcie od materskej firmy a do Dusterov sa dával. Tu na juhu stačí zajsť do okresného mesta a netreba sa pýtať - vsjo jasno = 90% taxíkov sú Dacie. A čo sa bavím s šofermi pri tankovaní (lpg), tak žiadne výrazné problémy s technikou nie sú.
Edit: názor na techniku je ok ale názor na človeka je prázdna slama. Ej bisťu čudnô to velmo, povedal by bača Obdro. Čudnô to hlavne preto, že človek na techniku velmo vplýva. Preto ja auto nekupujem podla auta, ale podla majitela. Z 30 pokusov ma prešťal len jeden OTO, ale to sa dalo čakať. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ani moja neberie.Velmi výstižne sa vyslovila myslím prezidentka...niet studne ktorá sa nedá otráviť ! Dnešné dni tak nejako charakterizuje že sa ustupuje zlu na všetkých frontoch.Zlo sa vie krásne spájať,dobro je osamelý jazdec.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco netreba prekrucat co som napisal,vyjadril som sa hadam jasne. Neviem ,mozno Ti niekto tak ublizil ze mas kazdodennu potrebu pisania toho co pises,mozno je v tom aj to co si mi osobne pisal a samozrejme to nebudem zverejnovat ,ale urcite sa nieco udialo.
Aj mna neskutocne zradila v casoch ked som najviac potreboval podporu osoba ktora mala ku mne najblizsie ... a teraz co,mam vypisovat napriklad v teme o frezovani sediel ventilov svoje nazory ohladne ludi a byt zatrpknuty a hadzat vsetky osoby do jedneho vreca? Chapes co pisem?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa oco13 »

Sice chápem, ale na druhej strane frezy na sedlá ventilov niekto stojí. A iný bude výsledok ak tam bude stáť Milan a iný ak kuchár čašník, čo presolí aj polievku. To isté naradie tá istá hlava a výsledky na kilometre od seba.
Inak budeš hodnotiť Vitaru ty a inak polovník z našej dediny, od ktorého utiekol aj vlastný pes.
A potom napíšte skúsenosti.
Je to presne to čo tu písal Milan - nedá sa riešiť závada podla toho, že niekto mal rovnaké príznaky.
Technika je stále rovnaká , je jedna ako vzorec v matematike - to ako vyzerá a správa sa to spôsobuje až človek. :pa:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
borinik
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa borinik »

Ideálne by bolo si auto vyskúšať a ohodnotiť či ti bude pasovať. Škoda že tu sa vyjadrujú ľudia,čo to nikdy nemali a nemajú s tým žiadnu skúsenosť. Ale vedia že to je na figu a nechceli by to a nemôže to byť dobré,lebo predsa to povedal on.
Ja z vlastnej skúsenosti môžem len odporučiť,mimo asi 15 áut čo som mal,mám už druhú Daciu a aj do budúcna už neplánujem nič drahé,ako napr Mitsubishi Outlander čo som mal. Auto za toľké peniaze a nedalo mi nič viac ako napr taký Duster.

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných