Dacia Jogger 1.0 LPG

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa autolaik »

Ak by som nemal vitaru tak dnes by bol urcite dost vazny adept na kupu auta henten jogger. Milan tie motory sa dost slusne osvedcili hlavne v taxikarskych vozoch a vyzera to ze znasaju aj nesetrne zaobchadzanie a velke najazdy... auto je sice relativne velke ale nie je tazke, tak snad ak nebude trvale pretazovane nieco vydrzi...
...a vitaj nazad na fore,tesi ma ze si zmenil rozhodnutie.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Kto ma dobreho mechanika kamarata, v rodine alebo je sam mechanik, alebo ma nejake tie zakladne zrucnosti, priestor, cas a vybavenie si kludne moze kazde 3-4 mesiace daco doma opravovat alebo kutit na svojom starom aute, sam mam jedno auto co ma 22 rokov a stale nieco pyta. Niekto proste nema na to nervy (uz aj ja stracam) ani moznosti a po skusenostiach ako vlacil auto so servisu do servisu, kde len platil a problemy ostali si proste povie ze chce nove. Niekto chce nove, niekto chce stare, kazde ma to svoje plus aj minus.....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa mhlavaty »

autolaik...pri najbližšom stretnutí si môžme povedať aj osobné veci,ďakujem za privítanie,je prvé.
K tomu 1,0.Neviem ako dlho je ten motor na trhu.Čo som pozrel tu na AB predaje Jogger,je tam najväčší nájazd jazdenky cca 30 tis km.Z toho si netrúfam doslova nič odvodzovať.Keby ten motor nemal tak vysoký litrový výkon a to prosím z plynu,bol by som väčší optimista.Kde nie je obsah,tam sa výkon dá nahnať iba veľmi dobrým naladením a logicky otáčkami.Lenže k tomu si viem predstaviť len a len kvantum citlivých vecí pracujúcích vo veľmi presnom režime.Ja by som nemal ani cek ak by sa motor plne osvedčil a predviedol že sa ešte dejú zázraky,ale bije sa to zo všetkými mojimi znalostami z konštrukcie motorov.Malá kubatúra je ok a dla mňa plne postačuje na podmienky dnešných ciest.Problém je v nafukovaní aut ktoré ho dostávajú.Takže buď odľahčiť a zmenšiť autá,alebo velké osadiť primeranou technikou tj kludnejšími,nie tak upachtenými motormi.Ja som prísne technicky zmýšlajúci človek ,mám problém podľahnúť každému (automobilkami) ponúknutému kalerábu.A tých teda je doslova nekonečno,veľké svetové značky nevynímajúc.Ak klamstvo zarába,nemajú problém ho trúbiť kým sa klamstvo neprevalí.Potiaľ to ide pochopiť lebo vychádza z podstaty ľudí.Mňa vyrušuje skôr to,že ani po prevalení problém neriešia,proste pozícia mrtveho chrobáka,je tu predsa už nový model,starý nech berie čert.Ak to niekto vidí inak,nechcem ho z jeho videnia vyviesť,má na svoj názor plné právo,duplom ak si ho vie zdôvodniť ako ja svoj.
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa tuninka »

pre zadávateľa témy..... tu si kukni reálnu spotrebu, je to info od viac ako 100 ľudí.... nepozeraj ani prvú, ani poslednú stranu a podľa toho si urob predstavu o spotrebe

https://www.spritmonitor.de/en/overview ... owerunit=2
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa seven549 »

mozno ze ten rumun dacia je tak postavena ze ta 1.0 100ps vydrzi aj na ten plyn.uz sa tomu rumunezi venuju dost rokov.

na slovensku vacsinou kapu na lpg auta ktore vobec nemaju na to stavany motor.kazdy o tom vie a aj tak sa najde pacient ktory si da napr fabia 1.2 htp,forda 1.6i alebo mazdu 1.5i alebo hocico ine spravit na propanbutan.tie motory ani na benzin nevydrzia hukat 250 000km a uz je problem emisna.

kazdy motor sa da upravit na butan aby vydrzal ale treba ho prestavat z inych dielov tie ktore znesu ten odpad lpg.

co ak rumunez tam dal kvalitne piesty kruzky sedla ventilov a dalsie veci co unesu tie teploty a vykon??neni to ziadna veda.materialy davno existuju.staci len chciet.

ale na slovensku nevydrzi aj tak.lebo sedaci ked vidia spotrebu napr u tej dacie dzoki na lpg 10 litrov chytaju sa za hlavu ze to nie rumunezi sa pomylili to musia nasi lpg-khari spravit na 5.5 litrika


cize aj to slovac pokazi.

kup si tu daciu a potom hoci aj o 5 rokov napis ako to s nou vyzera :3dcline:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa seven549 »

oco13 napísal: 29.06.2023 19:44
kajlo5 napísal: 29.06.2023 19:19 Oco 13, už som ti to raz napísal, ze pre teba je každý sprostý, kto nemá starú šunku 20 q viac ročnú. Ja by som sa hanbil jazdiť na starej opache,
Len aby tá stará opacha nestála viac ako ten tvoj prasák
Obrázok
https://www.facebook.com/marketplace/it ... 0662521%2C%
aktualne v našom okrese :3dcline:
oco13 toto?ved pozri na motor tie KW.to sa ledva hybe.to je dobre do mesta alebo na dedinu na pivo s tym jazdit.ja mam 31 rocne auto ale take co aj taha+na tie horucavy funguje aj klimatizacia.ale ten opel za tie peniaze nestoji.za taku cenu sa da kupit ine vykonnejsie luxusnejsie auto.alebo nieco starsie.moj sen snad raz to bude.ford A z roku 1931,3.3 liter benzin 29 KW -- 40ps.koc na kolesach.rok 1931 mal uz vacsie disky preto posledny facelift :2f93:
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa autolaik »

Milan, vychadzal som z toho ze dacia tie nizkoobjemove nafukane trojvalce s lpg pouziva uz dost rokov,len ich neustale inovuje. U dacie som zachytil problem s lpg len pred x rokmi ked vymenili 1,6 atmosferu od renaultu za 1,6 od nissanu. V tom case po problemoch aj stiahli z ponuky pohon lpg... neskor ale aj to poriesili.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa oco13 »

A ten Joger sa s 1.6kou bez turba nerobí?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa oco13 »

Seven - to bola len ukážka pre debílka s prasakom že aj "staré opachy" stúpajú na cene. Ja by som to nikdy nekúpil. Aj veteranka bola pôvodne kúpená kvoli motoru na traktor, len sa ukázala príliš dobrá na rozobratie. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa mhlavaty »

autolaik...Práve to že všetko vnímam tak nejak technicky spôsobuje že napr nemám ani najmenšie nadšenie pre trojvalec.Motor pracujúci ako štvortaktný síce ide stvoriť,ale fyzikálne zákony mu spôsobujú mierne povedané problémy ktoré sa musia riešiť nejakým okefom.Typicky napr vyváženie,ani nehovorím že existuje prvý a druhý rád,no to je hororové a koho zaujíma nech si to naštuduje.Typická vec - korekcie dávky paliva ktoré slúžia na zabezpečenie rovnomerného chodu motora (pridá a uberá z dávky paliva podla odvedenej práce jednotlivých valcov) je veľmi zložitá záležitosť a velmi využívaná a dôležitá pre diagnostiku,radšej nechcem vedieť akým algoritmom pracuje.Ako sa vysporiada ak sa pridá napr vybúchaná dvojhmota je to lepšie nemyslieť.Na to aby si to človek kúpil,je doslova nutné mnoho vecí radšej nevedieť a neriešiť.Niečo ako kofola...ak ju miluješ.... Len mne to nejde,vlastnú kožu neopustíš,darmo núkajú akékoľvek kaleráby,na tento trh ja nechodím.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa autolaik »

Milan ja vychadzam naozaj len z toho ze su na trhu uz dost rokov a oblubene u taxi a podobne. No bohuzial myslim ze aj dacia by doteraz vyrabala jednoduche motory ak by mohla... ekologicka filozofia EU tomu ale urobila stopku. Tak ako dala stopku lacnym autam,vsetky tie sprosti naviac co su povinne len predrazuju auto a zo sandera co stalo 7000 sa stalo 13.000 auto. Rozum mi z toho postava.

https://forum.autobazar.eu/suzuki-vitar ... 75223.html

Tu je presne tema kde sme sa bavili o trojvalcoch,ja som bol kruty odporca a naozaj v casoch ked som kupoval nove auto s vedomim ze zostane v rodine vela rokov by ma ani nenapadlo kupit oturbenu 1,4 ,toboz nie litrovy trojvalec.

Ono dnes je uz doba ze ked si chce kupit clovek nove auto tam velmi na vyber nema. Dovody preco nove netreba rozoberat,kazdy ma ine pohnutky.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Samozrejme.Rôznorodosť ludí spôsobí že to čo jeden vidí biel môže druhý vidieť čierne.Ludia sa správajú úmerne tomu aké majú informácie,aký je vplyv prostredia.Tomu potom zodpovedá aj výsledok ktorý sa dostaví často s odstupom rokov.Niekto zistuje že urobil chybu a nechal sa dobehnúť,iný je vrcholne spokojný.Ale tento verdikt neprichádza z prvým km.Nové a nové autá z kadenciou gulometu chrlené na trh už nemajú šancu prejsť skúškami,toto už nie je čas Zikmunda a Hanzelku,toto je čas keď sa doslova musí vyrobiť a zahodiť,niečo na dennej báze,iné na mesačnej či niekoľko ročnej.Volanie po nejakejsi životnosti je v ostrom kontraste s tým,čo dnes ekonomika núti robiť jedinca aj celé spoločnosti.Kým aj jednoduchý človek pochopí že je to pozvánka do pekla,budú pri vesle jeho deti a je silne predvídateľné ako budú velebiť rozhodnutia svojich hlúpych a sebeckých rodičov.Nie z ničoho vzniklo - bič praská na konci.Klameme sa navzájom,nás klamú a tento trend len naberá obrátky,tento svet patrí lži,to je najživotaschopnejší nástroj,nič iné nemá lepší korienok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa oco13 »

Ludia sa správajú úmerne tomu aké majú informácie,aký je vplyv prostredia.
Zase velká životná pravda. A ako B treba aj povedať, že privela informácií škodí aj počítaču aj človeku. Ak prekročí dátový tok kapacitu procesora tak nastáva kolaps.
P.S.: Milan ani som si nevšimol, že ste boli odídený. Skôr som sa hneval na to, že ako si niekto dovolí mazať vaše príspevky - keďže niekde som čakal váš názor. Každopádne ma potešilo že vás zase čítam.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Potreboval som vydýchať otrávený vzduch a nechať vyvetrať hlavu.Trocha sa to tu upokojilo,ale bude ťažké vracať fórum späť do slušného sveta kde sa oplatí čas od času sa pozrieť alebo niečo riešiť.Extra velký optimista nie som...uvidíme.Na vyleštenú podlahu je ťažšie stúpiť zahnojenými botami,no len o to vyčistenie podlahy je min záujem.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja už na slušný svet neverím dlhé roky. Realita je ešte o to horšia, že tam sa špinavosti dejú za chrbtom človeka. Tu je anonymita a tak si každý otvára hubu.
Pre Cica a jeho reinkarnacie - ano samozrejme aj ja, a ano viem, že som debil. Byť debilom je výhodné - ty si v pohode, trpí len okolie. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných