Dacia Duster - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Georgo11111
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 30.08.2008 18:13
Zdieľať na Facebook

Dacia Duster - skúsenosti

Príspevok od používateľa Georgo11111 »

Zdravim,

pomaly sa blíži predaj Dacie Duster, aký máte
názor - kúpiť-nekúpiť (cena, kvalita, dizajn, motory).
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

kedze to este nikto nema, tak kvalitu tu budeme asi tazko hodnotit, co povies?
Ale uz len to, ze je to dacia a ze to je lacne hovori o niecom....asi sa niekde muselo setrit hmm?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

si ma predbehol... ako mozeme hodnotit kvalitu ked sa to este nepredava?

na cenu si kazdy z nas spravi nazor, co je vela pre mna moze byt malo pre teba...

design : oci mame este kazdy, mne sa to absolutne nepaci, je mi to priamo a vyslovene hnusne. Chudobny vyzor, chudobny interier, sakrasticky smiech pri kamerovani:

http://auto.sme.sk/c/5269225/autosalon- ... vrdas.html

pre mna otrasne auto ktore ani nikdy snad nemalo vzniknut. A napriek tomu si ho vela ludi kupi LEBO JE LACNE.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

pridávam sa k názoru, ..je to dacia, pre niečo to asi je také lacné...muselo sa šetriť na kadečom. vidno to aj na loganoch,ktoré po 100 000km boli rozvrzgané. je to alternatíva ak niesi náročný a nečakáš, že auto ktoré stojí 50% z ceny konkurentov bude na ich urovni. svoju klientelu si určite najde, ale ja som po niekolkých rokoch spolupráce s rumunmi v práci velmi skeptický voči všetkému čo odtial pochádza. može to byť renault group, ale ich neprerobíš!!! maju zažité a zakorenené nesprávne pracovné návyky, disciplínu, zodpovednosť a pracovnu morálku. a určite sa to napriek snahe francuzov zavádzať svoje štandardy prejaví na kvalite ich výrobkov!
Ale ako som písal, kto realne očakáva určité užitkové vlastnosti a nepredcení svoje nároky može byť spokojný aj s daciou duster.
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Duster ???

Príspevok od používateľa laura »

Georgo11111 napísal:Zdravim, pomaly sa blíži predaj Dacie Duster, aký máte
názor - kúpiť-nekúpiť (cena, kvalita, dizajn, motory)
12.000€ nie je sice zla cena za nove auto, ale asi nie prave toto...Vyrabaju ho v Rumunsku, to asi hovori za vsetko...aj ked doba pokrocila a uz to nie je to Rumunsko ako v osemdesiatych a devatdesiatych rokoch minuleho storocia...kvalita Dacie, ci uz Sandera, alebo MPV atd...je dost chaba, je to priam bieda :..: design tohoto auta sa vobec nevydaril, mozno len profilovy obrys, ale ten predok je vizazne absolutne uzky, zadok s tym mohutnym blatnikom je priam fuj...nieco ma z Qashqaia, nieco z Murana...beru design Nissanu...no a motory??Renault...co povedat...nekupil by som to ani nahodou, to za 12.000€(a to je cena od...12.000,- to znamena bez vybavy)sa da kupit aj nieco 2/3 rocne s inym stupnom vybavy a vypracovania...
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

aspon nejaka automobilka ktora ne.j,e,b,e samu elktoroniku do auta :2f93: a jednoduchy pristup ku vsetkemu to znamena ze netreba ist do servisu uz len s vymenou ziarovky ako pri konkurentoch
Naposledy upravil/-a biker610i v 04.03.2010 22:36, upravené celkom 3 krát.
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
PETER777
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 01.04.2006 21:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PETER777 »

A aký majú francúzi štandart? Kto sa s nimi dá dokopy ten ide dole s kvalitou (nissan). Mám taký návrh: ide jar, žaby a slimáky sa preberú, tak ich tým frantíkom nachytáme aby mali čo jesť,a prestali vyrábať tie ich nádhery ktorých VIN začína VF: vyj....ý francúz
Robo278
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 29.10.2008 13:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Robo278 »

12000 je fakt dost a ak je to pociatocna cena.... Zase na druhej strane mne sa na dacii paci jednoduchost - ak by som mal moznost dostat napriklad sandero vyrobene kvalitne - teda ze by to ti rumuni neodflakli tak si myslim ze atuo vydrzi 10 rokov ako hocake ine a mam usetrenych 200 tisic.....
vlado1886
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 21.12.2008 19:47
Bydlisko: Pod Dubnom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado1886 »

Caute,ja si nemyslim ze to je az taky grc ako o nom pisete.Nove stoji 12litrov,za tie prachy nemozes cakat zazrak,ale ako povedal typek na videu,pri tom aute sa nemusis bat ze ho niekde suchnes alebo tuknes.Neni to ziadny krasavec,ale je to stvorkolka,diesel a je to lacne.Myslim ze je to ovela lepsie ako tie cinske sangyong ci jak sa to vola.
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

vlado1886 napísal:Myslim ze je to ovela lepsie ako tie cinske sangyong ci jak sa to vola.
akurat, ze dacia sa HRA na nieco kvalitnejsie ako cinske smejdy, takze si pouzil nespravny priklad.
Ja by som povedal, ze kvalita a prevedenie tejto rumunskej automobiky zodpoveda uzitkovym autam= dodavkam, normalnych znaciek spred 5 rokov. Cize ide sa na cenu, jednoduchost, ziadna vybava, pohodlie a tak. Ale na robotu to staci nie?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> aspon nejaka automobilka ktora ne.j,e,b,e samu elktoroniku do auta a
> jednoduchy pristup ku vsetkemu to znamena ze netreba ist do servisu uz
> len s vymenou ziarovky ako pri konkurentoch



chlapci vy to mate nejake pomylene s tou jednoduchostou... ked chcete jednoduche auto ktore 100x strci Duster aj Daster aj Doster do vacku, kupte si Nissan Y60, naschval nepisem konkretny model aby ste vyvinuli trochu samostatnosti a hladali.

Mas to za daleko mensie peniaze (akurat nie nove) avsak ten NIssan je 1000x nezlomnejsi ako novucka Dacia Daster. Dovod? Y60 je totiz robena z centimetrovych plechov a rur na rozdiel od plastoveho dusterika. No a tie hladke diesle v Nissanoch su jedny z najspolahlivejsich motorov na svete do ktoreho v SKUTOCNOM OFFROADE mozete naliat COKOLVEK CO SA NA NAFTU PODOBA NA ROZDIEL OD TINTLAVEHO ROZTRASENEHO 1.5d CRDI/HDI/TDI DIZLIKU V DASTERI DO KTOREHO KED NALEJETE PRVU UKRAJINSKU ALEBO SIRSKU ALEBO PAKISTANSKU "NAFTU" TAK POJDE SRAT ZABY AJ S CELYM DASTEROM. Diesle v NIssane su na rozdiel od dieslov v Dasteri motor, ktory ma rozvodovu RETAZ, ktory nepotrebuje elektrinu ani ziadny externy vstup okrem nafty a vzduchu na rozdiel od DAcie. Ano, pisem spravne - cerpadlo je pohanane MECHANICKY to znamena ze ten motor proste raz nastartujete (pripadne roztiahnete alebo roztlacite co sa dasterik NEMOZE) a potom ten motor bude bezat sam az dokial nedojde nafta. NIC NEPOTREBUJE. Na rozdiel od dasterika ktory ma v 1.5d tisic senzorov, cidiel a meratok a turboduchadlo ktore...


ozaj, uz ste videli nejaky offroader potopeny po kapotu vo vode? Fakt ano? Tak ja chcem vidiet to turbo v dasteri ked si chlipne trosku vodicky :)


chlapci nie, daster je "offroad" akurat tak na travnik po Petrzalke.

skutocny offroader vyzera KUR.WEN inak ako plastovy daster.

nerobte si prosim srandu, fakt co je moc to je moc.

a kto neveri nech si pozrie videa o Y60/Y61 na youtube, akym terenom to auto prejde. A ked nebudete mat dost tak nech sa paci a precitajte si zopar SKUTOCNYCH OFFROAD CESTOPISOV:

http://www.google.cz/search?hl=cs&q=nis ... 9&aq=f&oq=


a hlavne rozmyslajte o ten kvalite nafty co mozete natankovat do dasteru aby sa z toho nesiel posrat.

kdeze.....
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 04.03.2010 23:36, upravené celkom 2 krát.
pali-nitra
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 27.11.2009 23:18
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pali-nitra »

Ako pozerám na foto Dacia Duster je akože SUV .
Ja SUV nemusím a pripadá mi tak trochu trápne sekať machra v SUV-ečku a na maske mať znak Dácie .

Ak dnes kúpiš 2-3 ročne auto renomovanej značky o 5 rokov ho predáš zo stratov cca 50% z ceny to je normálne.
Ak kúpiš Novú Dáciu o 5 rokov po nej ani pes neštekne ak ju aj predáš stratíš 80% hodnoti vozidla.

Ak chceš vedieť viac o kvalite Dácí chod na všech svätých (1.11.) von a popýtaj sa majiteľov tejto značky na ich skúsenosti.
vlado1886
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 21.12.2008 19:47
Bydlisko: Pod Dubnom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado1886 »

Myslim ze porovnavat daciu s tazkym offroadom od nissanu je trosku od veci.Nikto netvrdi ze ta dacia je terenny special.Ak sem niekto hodi temu o ja neviem novom santa fe,tak to budeme porovnavat s cim?S BVPeckom alebo rovno s tankom? To ze ta dacia je lacna imitacia suv je jasne kazdemu...
Ghaur
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 14.09.2009 22:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ghaur »

Tak ja som sa zasmial uz v prvych vetach clanku a to " Duster mieni konkurovať napríklad Nissanu Qashqai, Peugeotu 3008...." :40bd: a cim im akoze chce konkurovat ? hentou oplechovanou kok*cinou ? :40bd: dalej ma dojalo ze v zakladnej vybave dostanete 2 celne airbagy a ABS !! kua ved to sa montovalo uz aj do felicie z pred 10 rokov..."Dacia tiež hovorí o zvýšenom dôraze na protikoróznu ochranu celého auta." ...to bude za priplatok ako doplnkova vybava :40bd: a hla prve SUV s plechacmi :40bd: :40bd:
Cena za to auto je az prehnana aj na to, ze je nove. Lacna pracovna sila a lacne pouzite materialy...co je na nom take drahe ??
Edit: aby som neurazil nikoho jasne je to schopne auto pre nenarocnych ale ak by som mal vo vrecku 12 000€ a tuzil po SUV tak Dacia to nebude :d :D Kto chce uplne novucicke terenne auticko tak mu iste posluzi ale za tie prachy sa da zohnat ovela lepsie aj ked ojazdene.Este by ma zaujimalo co vsetko ponuka dacia ako doplnkovu vybavu a na kolko sa dokaze vysplhat cena s touto vybavou.
alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

mne sa páčila táto verzia dácie duster http://cocacolaps.files.wordpress.com/2 ... ra-003.jpg

to by som možno aj nejaké to euro pustil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní