Dacia Duster 1.0 tce - výbava

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lancia Y kupovaná s 300t km - 4x stk. Ford Fiesta - zváraná z troch aut - km neznáme, 4x stk. Felicia 200t km, 4 x stk 600t km pri šrotovaní. Nemám dojem že 8 a viac rokov je "ako ponožky". V rodine Moskvič 426 - mali sme ho od roku 1972 do roku 2010.
A sú určité životné situácie , keď by si si auto nechal ,ale osud mu to nedopraje. :40bd: :40bd:
Pokial by prachy nešli do baráku tak by bolo aj na nové, ale sám neverím , že by som bol ochotný dať takú sumu za vec bez hodnoty. To je len čisto moj osobný názor a smer preferencií. Gazdiná to hodnotí krátko - cvok.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco ja som pisal vseobecne, no ked si zacal o svojich tak potom si spomen co si tu vypisoval, kolko rocne spotrebujes aut,kolko len zeleza z nich odovzdas, bla,bla,bla... ked robis opoziciu tak treba lepsiu pamat :) . Nechcem sa tu hadat,myslim ze teraz su ovela vacsie problemy ako tieto zabomysie vojny.
Jednoducho zas ja sam za seba, preto som kupil nove lebo uz ma nebavi a nemam na to ani zdravie aby som stale nieco riesil na starych vrakoch, vecne mal ruky zadrngane od oleja.

Vid nasa stara fabia, vkuse ked aj malickosti ale vkuse treba nieco riesit.
Viac v tejto teme nemam co povedat.


A pre zadavatela...myslim ze par mesiacov si auto aj tak nekupis, jednoducho nebude odkial.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Veď to bolo to, že "osud nedopraje" Lanos sa mi esteticky velmi páčil aj som ho nerád chlapcom požičiaval a o dva mesiace bol na totalku. Jeden rok sa rodinke darilo a výsledok bol 6 aut. Myslím , že z tejto našej debaty si vela môže zobrať aj zadávatel. AK kupuje holé bosé auto tak asi peňazí nazvyš nemá - o to je potom sklamanie horšie keď mu ho vlastní alebo cudzí zničia. Auto je asi všeobecne v rámci rodiny najzranitelnejšia položka a môžeš na nej vela prerobiť. To myslím vo vzťahu k našej doprave a k tomu čo stretneš na ceste.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Vid nasa stara fabia, vkuse ked aj malickosti ale vkuse treba nieco riesit.

nemal si kupit lacny produkt, ktory je od samotneho zaciatku konstruovany a optimalizovany armadou inzinierov na cenu. Na cenu.

Iba na cenu.
Na cenu, a na nic ine.

Uz raz ludia pochopte, ze autiak ktory novy stoji 9.999 eur, NEMOZE A NEBUDE mat taky design (technicky, nehovorim o vyzore), dimenzovanie a vydrz ako produkt, ktory stoji od 50.000 eur v zakladnej verzii a od ktoreho sa ocakava ze bude jazdit 200.000km za tri roky vo firemnych sluzbach v rukach cloveka, ktory o technike vie gulove houby a ani ho to nezaujima. Sadnut, pribit tomu a poriadne lebo sa ponahla.

Hadam si nemyslite ze vstrekovačíky v dieslovom Dusteri su rovnakej kvalitativnej triedy ako tie, ktore najdete v 535d alebo E400cdi. No... nie su. Aj preto su lacnejsie.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Na fabiu mi nesahaj, uz ma pomaly 20r, kazdy den startovana,verny robotnik. Jednoducho uz prisiel jej cas, tu sprostost,tam sprostost...ale treba riesit. Prave naopak, bola a je s nou vysoka spokojnost.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vidíte - zase dilema - treba riešiť sprostosti. Ja som ešte na aute nič takého nemal - pokial auto naštartuje , tak je ok a idem s ním aj do Berlína. Čo je myslené pod pojmom sprostosti? Blinkre? tie kontrolujú len na stk, okná? nikdy ich neotváram :4012: alebo viem spôsob ako ich otvoriť a zavrieť. Kolesá? mením po ojazdení (Dá sa odísť aj na defekte - moja žena to dokázala viac krát)
Vstrekovač, nemôže byť sprostosť lebo ak je zlý auto nenaštartuje. Ak naštartuje zase nemože byť zlý vstrekovač.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

A prave preto som pisal to co som pisal, ze prave dacia je stelesnenim auta konstruovaneho vyhradne s ohladom na cenu! a tak vzhladom na pomer cena/uzitok taha hoci aj fungl novy duster za kratsi koniec oproti par rokov starsej jazdenke. Ze sa niekomu v kuse sype stara fabia, neznamena ze sa sypu vsetky! Kopec ludi roky jazdi na fabii do prace, obchodu a domov, nemeni olej, neriesi vobec nic, ked zhasne tak ju da odtiahnut rovno na srotovisko ale ze tych fabii co sa este nerozsypalo je kopec, vidis aj sam...
Ja som kupil lacny produkt vedome, presne som vedel na co ho potrebujem, ake jazdy, rocny najazd, sposob vyuzitia a vyberal som na trhu zachovalejsi kus, nasiel som, kupil, uzivam k plnej spokojnosti... treba tu riesit vek? cenu? znacku? farbu?

Toho dustera v zaklade na bezne rodinne vyuzitie este ako tak, budiz, pochopim, skor nerozumiem tych co tresnu 50litrov do auta na poskakovanie po Blave, rocne nabeha ledva 10tis km, priplati si 4x4 a najsilnejsi naftovy motor, ale nesmie vela zrat, a nesmie "sa kazit" a kopec nezmyselnych kriterii a potom spava v kuchyni v okne aby videl na svoje vytuzene auto...
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Uz to nechajte tak lebo ja ked vidim alebo pocujem slovo duster tak mi je na zvracanie :342a:
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Jeden extrém horší ako druhý :)

Veď sú aj auta, ktoré nestoja 50, ale len 30 ako nové, a jazdenka sa dá kúpiť za 15 v solidnom stave.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Musím sa zastať Dustera - a určite mi to aj p.Cichý potvrdí. V dedine ich máme niekolko a fakt klobúk dolu, čo tie autá dokážu na poliach a v lese. Voda, bahno, sneh - nič ich nezastaví, jediné čo ich prekoná je stará Niva. Myslím ,že pôvodne boli aj vyvíjané k tomuto účelu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

v poriadku, je kvantum ludi ktori jazdia aj Daciu, aj Duster, necakali od toho BMW 760iL a ani nedostali, ani to tolko nestalo... cele uplne v pohode, proste je to produkt ako kazdy iny : ma svoje vlastnosti, charakteristiku, cenu. Nikomu z nas nikto nestoji pri hlave s pistolou a nenuti ho kupit.


>> Na fabiu mi nesahaj, uz ma pomaly 20r,

tak potom je vynikajuco - co este chces ? Po 20 rokoch zakonite musi dochadzat na "nejake drobnosti". Absolutne pochopitelne.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Po 20 rokoch zakonite musi dochadzat na "nejake drobnosti". Absolutne pochopitelne.
Vidíš a toto mňa najviac na automobilizme trápi. Prečo naši dedovia robili autá na 60 rokov, otcovia už len na 40 a my ??? aj 20 je nám vela? Veď nás príroda stavia na 60+ rokov. A my sa radi tvárime , že sme lepší a šikovnejší ako ona.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Prečo naši dedovia robili autá na 60 rokov
Ktoré konkrétne? Myslíš tie, ktoré po max. 100 tis. km vyžadovali generálku motora alebo tie, ktoré skôr ako dosiahli túto hranicu, zožrala hrdza?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Autá sa v tej dobe bežne generálkovali a vyvárali a nechodilo sa s tým k mechanikovi. A hlavne nejazdilo sa len tak s pasie takže 100t bola porcia naozaj na tých 60 rokov. Možno preto že sedeli doma na zadku tak nemali ani koronu - majú čo banovať.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Ale no..
Slintacka,krivacka,tuberkuloza,kiahne...

A auta? Uz tak nejak nezvelicuj, nostalgia ci aky cert. Ak pocitam tie nase skodovky tak s tymi sme tak zaspali dobu ze to ani mozne nie je.

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 0 neregistrovaných