1 022 492
inzerátov
Pridať inzerát

Dacia 1.2 fabrické lpg

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Dacia fórum
Odpovedať Nová téma
<12
Autor Správa
tomket11
Povedomá tvár - Favorito (30)
Založený: 18 september 2012
Nabehané: 2 dní 1 hod 28 min
PríspevokZaslal: 10.11.2015 03:34   
Mravec, poviem ti len takú vec... Bývam v meste, chodievam z mesta taxíkom, hlavne v piatok resp. sobotu ráno podgurážený. A popravde, keď si mám vybrať, či ma za 3€ odvezie nový superb, oktávka, a4ka, rada3, mercedes c, leon... alebo dacia, renault, toyota za 2,50€. Tak si radšej trošku priplatím... Len toľko k tejto téme. (možno som iný než ostatný, ale keby zavolám taxík a príde dacia...tak ani nenastúpim, radšej počkám na druhý)
Citovať
jankode
Povedomá tvár - Favorito (22)
Založený: 21 február 2008
Nabehané: 2 dní 18 hod 12 min
PríspevokZaslal: 10.11.2015 09:01   
Co to ma spolocne s temou o fabrickom lpg? Inac Landi Renzo je len zazmluvneny dodavatel splynovacu,dacia resp.renault ho nevyraba. Mohli zazmluvnit lovato,brc a pod. Aby sme sa chapali...Kup si to ako ciste auto a daj si tam dorobit lpg,ja som mal BRC a bez problemov.
Citovať
sarusian
Nová tvár - Trabanto (5)
Založený: 05 august 2011
Nabehané: 15 hod 25 min
Predmet: odpoviem k teme PríspevokZaslal: 10.11.2015 14:49   
mam 1,2 mcv v lpg, natocenych zatial cca 32tis. km, za ten cas som s lpg nemal ziadny problem, vies kupit len cisto bezninovu verziu a dat dorobit lpg, ale vtedy okrem problematickej zaruky na motor urcite tam nebudes mat inu hlavu motora a ventily, kedze originalna prestavba to ma - motor je uz usposobeny na spalovanie lpg, k tomu vypnutiu lpg, ak zdochne motor - ano robi to takto a robi to koli tomu, ze RJ lpg netusi, ci si nemal nahodou havarku, preto ihned vypne lpg, ci je to dobre/zle je o tvojej priorite, ci si ochotny urobit jeden pohyb naviac, ak ten motor zdochne, moja komby spotreba v lete je cca 6,3-7,5 - podla toho kde chodim

k tej vymene RJ, ano po ukonceni zaruky renualt nechce odblokovat RJ lpg, aby sa o to mohol starat niekto iny, hoc ta a vtedy niektori kupuju novu RJ, ale ja to skor vidim na obchodnu inspekciu, kedze auto je rovnaky majetok, ako mobil a tam po ukonceni viazanosti ti operator mobil bez problemu odblokuje
Citovať
lakinooo
Legenda - Ford T (532)
moderátor fóra
Založený: 17 apríl 2008
Nabehané: 1 mes 28 dní 2 hod
PríspevokZaslal: 10.11.2015 15:08   
Motory su absolutne rovnake, kedze prestavba na LPG sa deje mimo fabriku.
Nová tvár - Trabanto (5)
Založený: 05 august 2011
Nabehané: 15 hod 25 min
Predmet: tuna pisu nieco ine o tej hlave a ventiloch PríspevokZaslal: 10.11.2015 15:12   
"...Od běžné produkce se liší nádrží na 32 l umístěnou v kufru místo rezervy, ventilem pro její plnění pod víčkem nádrže, přepínačem před řadicí pákou a upraveným motorem, který má kromě směšovače i jinou hlavu válců nebo zesílené ventily a jejich lůžka. Plynový logan naopak nemůže mít palubní počítač..."

Více na http://svetmotoru.auto.cz/clan.....edium=copy
Citovať
lakinooo
Legenda - Ford T (532)
moderátor fóra
Založený: 17 apríl 2008
Nabehané: 1 mes 28 dní 2 hod
PríspevokZaslal: 10.11.2015 17:31   
Mayo zo Zvolena tu minule pisal, ze montoval do 30 Dacii "fabricke" LPG. A tiez bolo fabricke priamo z fabriky.
Legenda - Ford T (598)
Založený: 03 december 2009
Nabehané: 3 mes 28 dní 18 hod
PríspevokZaslal: 11.11.2015 00:08   
To ma aj mercedes, ze ako zazmluvnene uz nepamatam ktoru firmu /system/ na prestavbu ale nie ako fabricky ale zaroven je tam napisane, na ktore casti motora automaticky pada zaruka /mechanicke/ hlava komplet tam bola sa mi zda atd. sa nepamatam a nechce sa mi to hladat :)
VIP člen - Veyron (451)
Sir
Založený: 18 máj 2004
Nabehané: 3 mes 20 dní 5 hod
PríspevokZaslal: 11.11.2015 20:31   
tomket11 napísal:
Mravec, poviem ti len takú vec... Bývam v meste, chodievam z mesta taxíkom, hlavne v piatok resp. sobotu ráno podgurážený. A popravde, keď si mám vybrať, či ma za 3€ odvezie nový superb, oktávka, a4ka, rada3, mercedes c, leon... alebo dacia, renault, toyota za 2,50€. Tak si radšej trošku priplatím... Len toľko k tejto téme. (možno som iný než ostatný, ale keby zavolám taxík a príde dacia...tak ani nenastúpim, radšej počkám na druhý)

Je zaujímavé, že vyberáš podľa značky auta - do čoho nastúpiš a do čoho nie, ale jazdecké (a niekedy veru aj letecké) schopnosti vodiča Ťa nezaujímajú

Toyota Avensis II. 2.0 VVTi A/T 433.000km
Citroen C5 II. 2.0 HDi M/T 306.000km
Odpovedať Nová téma
<12

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Dacia fórum