Dacia 0.9 TCe Lpg, 66KW

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

snivajte o amerikach, lebo tie sa nekazia a ani v amerike automechanikov nemaju :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

oco13 napísal:
bopol napísal:Pre bezneho sofera to staci ale mne nie ,najradsej jazdim s 2,0T 184kw,a najhorsia je ta 1,6.

Strašne sa modlím aby čím skôr zaviedli povinnosť GPS čipu v každom aute a aby nepokutovali policajti na ceste , ale počítač cez satelit. lol
k teme - motor nie je zly, len menil by som olej kazdych 10.000 a nie co mi porozpravaju, v idealnom rezime 15.000km

oco13 - nasledne daju cip do hlavy a budu ti ratat kolkokrat si sa nadychol a isiel vylozit aby ti dali pokutu za plynatost a dan za dychanie :-) Asi si neuvedomujes co je to GPS ktoru mas v mobile a chces ju aj do auta ...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
ericssom
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 19.03.2005 00:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ericssom »

Mam Captur 0,9 TCE 4,5 roka, používaný takmer každý deň, zatiaľ bez jedinej chyby. V meste OK, mimo mesta nesmie byť zapnuté ECO... Inak na bežné jazdenie v pohode. Mám aj 1,6 VTI 120k Berlingo, a to je iná hrôza, napriek tomu že má papierovo lepšie parametre ako Captur. Turbo je podstatne lepšie v kopcoch.
ferka
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 04.01.2008 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ferka »

Osobne vlastnim 4 roky tento motor v dacia mcv nabeh 40 tis km ma retaz na rozvodoch na to celkom tichy okrem oleja kazdych 12 az 15 tis uplne nic som neriesil spotreba real 5,5 leto zima do 6,6. vlastime v rodine aj starsie mcv s 1.4 aj 1.6 atmosfera ale tento oturbeny motorcek je proti nim ako raketa ,otazne je kolko km vydrzi no do 150 tis urcite potom predam,za mna urcite palec hore za 0.9 tce za spotrebu a vykon na lahkej dacii vykon min ako v slavnej octavie tdi :40bd:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Je úplne v poriadku taký motor v takom aute pretože vôbec nieje rátaném aby to nagúlalo pol mega...a 200 000 ten motor pri normálnom servise a normálnom šoférovi zvládne .
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Pýtaj sa taxikárov. Nie tu na fóre. Točia cez 100 tis km ročne na daciach na lpg.

Dostaneš dobru spätnú väzbu. Lepšiu ako na rapida alebo fabiu.

Čo tak pouvažovať nad jazdenym hybridným yarisom?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia 0.9 TCe Lpg, 66KW

Príspevok od používateľa mastik29 »

Daxisko napísal: Ahoj. Neviem síce čo ťa ťahá ku značke Dacia, no viac nechápem na čo taký motorček... 1.6 MPI a pod. Sú to ideálne motory na prestavby a sú spoľahlivé lol
Mozno ho taha ekonomicka stranka veci...
Inak, Dacia Logan MCV 1,2 LPG k 500 000 (pol miliona) km moc nechybalo a este jazdili a boli na predaj za "smiesny" peniaz vzhladom na to, ze to boli 4rocne auta...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

oco13 napísal:
Strašne sa modlím aby čím skôr zaviedli povinnosť GPS čipu v každom aute a aby nepokutovali policajti na ceste , ale počítač cez satelit. lol
Veru. tak je a ja sa modlim este viac, za to, aby pokutovali tych co sa vlecu, obmedzuju plynulost cestnej premavky. Automaticky pokutovat... A aspon po 100€...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Súhlasím, určiť minimálnu a maximalnu rýchlosť a kto je mimo , preč z cesty lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7883
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

to sa neda zakazat.okresne cesty su okresne ako sa ma presuvat traktor autobus medzi obcami.aut pribuda vsetci sa na seba nalepia vznikne tahajuci sa had a tam to konci.riesenie su 2 prudovky.tak to maju napr francuzi.medzi obcami a je na nich 110tka.vyzeralo to ako dialnica ale zadara.potom sa to zuzi do jedneho pruhu na 90-70km/h a nasleduje obec no ta cesta sla mimo obce boli na nu len pripojovaky.siel som tak z pariza az k hraniciam belgicka.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Co nesuvisi s 0.9 tce do kosa :zg282:
klm5
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27.03.2012 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klm5 »

Ďakujem vám velmi pekne za vaše skúsenosti a postrehy :). Naozaj sa na to pozerám aj z finančného hľadiska .. ale hlavne som chcel vediet, či je ten motor spoľahlivý z vašich skúseností. Ďakujem a vážim si každý názor
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

pidizvi napísal:Lebo aktualne v ponuke v cennikoch uz dacia tento motor neponuka.
Este stale je v ponuke pre Sandero vo verzii Stepway a v zahranici je bezne v ponuke. Skor mam pocit, ze kedze su velmi dlhe cakacie lehoty na verzie LPG tak mensie trhy sli bokom.

Ja sa neviem vyjadrit ku spolahlivosti motora ako takeho.
Len ma zaujima, chces fabricku prestavbu? Alebo pojdes do dodatocnej montaze? Lebo zo skusenosti znamych co maju fabricke prestavby to sice jazdi, ale nie je to dokonale odladene a taktiez s tym v origo servisoch nemaju velke skusenosti.

Este k tomu nepomeru vykonu. 1.0 Ecoboost od Fordu ma 92 kW, 1.0 VTEC od Hondy ma 95 kW. Ja tieto trojvalce fakt nemusim, neznasam ten ich zvuk, ale ak to niekomu staci tak je to jeho volba.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Daxisko napísal:No tak a sme doma. Keď chceš výkon pohoda, ber 2 liter turbo. Mne stačí moja 1.6 brnkám s ňou v meste 50 mimo mesta 90-130 a som úplne v pohode :) Predtým som mal viac áut, firemných ani nerátam, tam sa človek vybláznil až až. Ale na obyčajné jazdenie z bodu A do B je to paráda :4012:

Súhlasím. 1.6 mpi v Octavii úplne stačí a to píšem po 83000 km skúsenosti s 2.4 i-VTEC so 190 koníkmi :)

A k téme - neviem, či je to pravda, alebo výmysel, ale niekto na Dacia klube písal o tom, že videl taxikára s Daciou Logan 0,9TCE s LPG, ktorý mal už 350 000 km a pochvaľoval si. Tieto autá sú obľúbené u taxikárov, za opýtanie nič nedáš a budeš mať info z prvej ruky. Akokoľvek blbo vyzerá ten objem motora, ja som o tom motore prevažne čítal len chválu.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
klm5
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27.03.2012 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klm5 »

Dakujem Vám veľmi pekne za Vaše podnety :). Pokiaľ viem, podľa informácií od predajcu, momentálne pozastavili predaj tohto motora s Lpg, kedze ich nestíhajú vyrábať a dopyt je velmi veľký. Dnes som si bol vyzdvihnúť auto v Trenčíne a som velmi spokojny, je velmi žive a páči sa mi aj systém štart and stop.. aký mate s ním skúsenosti? A tiez ale mate skúsenosti so splynovacom landi Renzo? A este mozno jedna otázočka - je pravda, ze na každých 4-5 nádrži Lpg treba vyjazdiť aj jednu benzínovú? Dakujem za Vaše odpovede i podnety

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných