Da sa takto nalakovat auto?

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stevesigma
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 29.10.2010 08:27
Bydlisko: NR
Zdieľať na Facebook

Da sa takto nalakovat auto?

Príspevok od používateľa stevesigma »

Alebo je to odzub a pracovnik KO neurobil pri merani 4 kroky (zo stolicky)? Celkovo sa mi zdá, že mal zlý deň (neopísal kilometre)

Kód: Vybrať všetko

WVGZZZ5NZ8W005751
Nameraná povlaková vrstva:                              
Miesto merania:           Počet meraní:     Hrúbka laku:
Predná kapota:                 5/5          141 - 143 µm
Ľavý predný blatník:           4/4          138 - 139 µm
Ľavé predné dvere:             4/4          136 - 138 µm
Ľavé zadné dvere:              4/4          133 - 135 µm
Ľavý zadný blatník:            5/5          131 - 134 µm
Zadná kapota:                  5/5          131 - 133 µm
Pravý zadný blatník:           5/5          131 - 135 µm
Pravé zadné dvere:             4/4          131 - 133 µm
Pravé predné dvere:            4/4          133 - 134 µm
Pravý predný blatník:          4/4          133 - 135 µm
Strecha vozidla:               5/5          133 - 134 µm
VIN kód, iden. kód:            5/5            45 - 47 µm
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

V com vidis problem?Tam kde je viac farby treba ju zbrusit.Inak roby velky aerodynamicky odpor a auto vela zere.A je to poznat aj na vahe auta. :4012: Potom sa deru viac pneumatiky.
Mat tvoje problemy :300f:
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Veď vieš, ako sa robí na Slovensku kontrola originality... :3035:
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

lubos zimovcak napísal:ťažko povedať.
bud sa mu nechcelo, bud máš unikátne presne nastriekané auto.

v každom prípade...., vždy lepšie, než by to malo lietať hore dole o 100-vky %.
Lubo, ja mám celý predok doťukaný od kamienkov. Sú nejaké normy v hrubke vrstvy laku, ktore musí lakýrnik dodržať??
Plánujem to dať nalakovať a už len čakám, ked to budem predávať ako príde nejaký mudrc s meračom hrubky laku a bude vyprávať že to bolo celé nabúrané :)
Asi si to ako dôkaz budem musieť predtým pofotiť..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

herin napísal:
lubos zimovcak napísal:ťažko povedať.
bud sa mu nechcelo, bud máš unikátne presne nastriekané auto.

v každom prípade...., vždy lepšie, než by to malo lietať hore dole o 100-vky %.
Lubo, ja mám celý predok doťukaný od kamienkov. Sú nejaké normy v hrubke vrstvy laku, ktore musí lakýrnik dodržať??
Plánujem to dať nalakovať a už len čakám, ked to budem predávať ako príde nejaký mudrc s meračom hrubky laku a bude vyprávať že to bolo celé nabúrané :)
Asi si to ako dôkaz budem musieť predtým pofotiť..

Toto je hodné niekolkých slov.Zdravý a logicky uvažujúci človek to urobí tak,že ...jeden dve tri fotografie stavu,pred a po.Veci ktoré opisuješ nemôžu odradiť kupujúceho (pokiaľ je normálny) a skôr naopak.Ja som v AAA Prahe meral laky a jedine zadné dvere kombíka boli lakované tj v dvojitej hrúbke.Nemali s tým problém,dali tel č. a majiteľ povedal niečo čo znelo veľmi logicky.Nacúval som si sám do dverí,a časom som prišiel k možnosti kúpiť dvere krásnea lacné v inej farbe.Pokiaľ je nutné,doložím fotom.Netrebalo,auto bolo po každej stránke uspokojivé a roky robilo gazdovi radosť.
Čo sa týka zápisu KO,je to viac než isté že je to rutinný zápis a nie reálny.Čosi aut a lakov som sa nameral na autách aj vo vlastnej lakovni,proste továrenský lak takto nevyzerá a líšia sa hrúbky na streche,bokoch atd,a celková hrúbka továrenského EU výroby nezvykne presiahnuť 110 um a u japonca býva bežne 80 um
Tak vyrovnané hrúbky nestrieka ani automat na linke
Treba to ukázať lakýrnikovi,ten s kilometra povie či je to lak orig alebo nie a nepotrebuje hrúbkomer,ten slúži ...radšej nechajme tak,sme na SVK
stevesigma
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 29.10.2010 08:27
Bydlisko: NR
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevesigma »

christiane napísal:V com vidis problem?:300f:
Nie som lakýrnik/podvodník, tak som sa chcel uistiť. Každý, kto kupuje/predáva auto, platí za túto "službu". Pokiaľ sú hrúbky +-20mirometrov, tak sa tomu dá veriť skôr, ako tomuto.
Takže vadí mi, že treba platiť za zle odvedenú prácu, nič viac.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Ja som za tú službu neplatil. Pohľad voľným okom a vidíš, či všetko lícuje ako má, alebo nie. Po mojej otázke mi bez otáľania bolo povedané, čo sa stalo, kedy a prečo...
Ak je auto v dobrom stave-motoricky aj okolo, ale búrané a kvalitne opravené, tak mi to nevadí. Auto som kúpil a dodnes sa spokojne na ňom vozím. Aj keby bolo 6x lakované, vôbec by ma to netrápilo, pokiaľ je adekvátna cena a prístup predávajúceho.
A pokiaľ nie je, tak nekúpim a kúpim lepšie - so simple...:)
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

stevesigma napísal:Nie som lakýrnik/podvodník, tak som sa chcel uistiť.
Je mi to jasne,ale je hrubka laku na aute az taka podstatna aby to muselo trapit?Ja berem farbu len na to aby to chlpaty mali v zazname a menej ten plech hrdzavie ked je nastriekany.
lfr
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 24.09.2007 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lfr »

Dá.
pietro235
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 19.05.2014 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pietro235 »

ono už sa nedá veriť ani pracovníkom KO. moje auto bolo po "ťukanci" bolo vidno, že bolo striekané a na ko boli hodnoty všelijaké od 50-80 do 100-140 ale až po pár rokoch pri opätovnom prelakovaní kapoty mi lakýrnik povedal, že tam bolo pol centimetra gitu. pri výmene zadného nárazníku po kolízii som zistil, že na ňom bolo pol centimetra gitu. a dovtedy to nebolo vôbec vidno, krásny celolak. s autom som inak spokojný.
sevic6563
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 04.12.2009 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sevic6563 »

je to uplny ojeb, dost typicke ked donesies buracku a mas kamosa na KO co ti zapise zle km a dobru hrubku laku
videl som uz aj ze nemal merany lak
stevesigma
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 29.10.2010 08:27
Bydlisko: NR
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevesigma »

Dakujem za rozumne nazory. Ja nemam bazar, tak sa s tym nestretam denne, ale trochu rozumu mi zatial ostalo.
Videl som to auto osobne, lak je original fabricky, metaliza, ktoru nie je lahke namiesat, ak uz je osuchana, vytiahnuta od slnka. Na fotkach je malo vidiet, male oderky na vodicovych dverach boli prestriekane asi originalnym sprejom, ale hrubka laku nebola "japonska honda", hrany boli pekne zaoblene, takze hrubka ma urcite vacsiu odchylku ako 5 mikrometrov.
Co ma ale odradilo, je ze auto vykazovalo znacne opotrebenie interieru za tu cenu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

proste super takato KO...od zaciatku bolo jasne, ze ide len o umely biznis ala trafika, podobnymi protokolmi treba umlatit zakonodarcu teraz, ale do kazdeho zabalit 5 kilove kladivo :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
sevic6563
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 04.12.2009 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sevic6563 »

Poznám na sk jedno Porsche 2012 dovezené hrúbka laku 120 dnes ma 300+ cele auto. Metalíza uz ma aj oderky a okom neni vidno lakovanie tak na to by som sa nespoliehal. A urcite to nebolo lakované v Porsche s takou hrúbkou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných